Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik javasolják, senki ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik javasolják, senki ne tartassa el/ki magát, szintén elmennének dolgozni hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A dolgozni alatt nem részmunkaidőt, hanem rendes, 8-10 órás munkát értek, akkor is, ha nem bírja vagy nem szereti.

Ugyanis ezt szokták javasolni.

Illetve akkor is elmenne, ha mondjuk egyetemre jár nappalin, és megkockáztatná, hogy csúszik/kiteszik/megbukok, mert igenis el kell menni dolgozni?

Mert javasolják, hogy el lehet menni éjszakázni meg hétvégézni is, ha az órarend mást nem enged. Mert ugye össze kell ám nappali mellett is hozni a 8 órás fizut (szerintük).


Szóval ha a férjük (nem az aktuális párjuk) nagyon jól keresne, akkor is elmennének minden ilyesmire, a férj keresetének konkrétan 1/10.-ért?


Amennyiben nem, miért jó nekik másnak ezt erőltetni, meg lelkifurdalást ébreszteni?


2019. márc. 11. 10:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Normális, ha az ember elmegy olyan helyre, amit szeret, akkor is, ha van pénz, ill egyetem mellett heti 10-20 órát, most nem erről van szó.
2019. márc. 11. 10:44
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
okés tehát mi a baj azzal, ha a férjedtől függsz? nem jó senkitől és semmitől se függni. a férjed bármikor elhagyhat. barátnőmnek így járt az anyja.. 18 éves volt mikor összejött az apjával. ő akkor 24 volt és már elég jól keresett a korához képest. összeházasodtak és nem dolgozott mert nem volt rá szükség. 35 éves korában a férje elhagyta egy másik nőért. ő ott állt 0 munkatapasztalattal, 0 iskolával.. a másik, hogy ne adj isten a férjeddel bármi történhet... nyilván más a helyzet, ha mondjuk van diplomád. de munkatapasztalara akkor is szükség van. illetve szerintem pont hogy szükséged van arra, hogy dolgozz (feltéve, ha nem jársz egyetemre). mert inkább otthon ülnél egész nap miközben sorozatot nézel két takarítás között? ennél már csak többre vágysz. egy munkahelyen tudsz barátkozni, önérvényesíteni, kibontakokzni és gondolom nem lenne jó érzés eltartott háziasszonynak lenni
2019. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Van pár ledolgozott évem még egyetem előttről, tehát van annyi munkatapasztalatom, hogy egy olyan munkakörben ismét felvegyenek.

Csak oda épp nem vágyom, ezért mentem vissza tanulni.

Én is utálom az anyagi függést, bár bízok benne, hogy ha 6 évet kibírt mellettem, akkor 2 év múlva nem fog elhagyni, mire végzek.

Elmehetnék éjszakázni + teljes hétvégézni egy gyárba, az biztos befér az órarendbe, csak akkor lehet, hamarabb hagy el, mint gondolnánk.

2019. márc. 11. 10:54
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

1. Igen, elmennék dolgozni.


2. Nem muszáj ilyen balf@z helyzetbe raknom magam ehhez, mint amit te leírtál. Törekedhet az ember arra, hogy olyan munkát keressen, amit szeret, bír, vagy legalább elvisel. Elég értelmetlen az, hogy te törvényszerūnek tūnteted fel, hogy a munkát csakis utálni lehet, minden lehetséges munka elviselhetetlen szerinted.


3. Ki mondta, hogy egyetem közbe? Ráér utána is, ha valaki nem akarja eltartani magát. Úgy hangzik ez, mintha sz@r kifogásokat keresnél. Egyetemezel, oké. Ha az egyetem lejár, akkor mi lesz a következō kifogásod?


4. “ha a férfjük nagyon jól keresne, akkor is elmennének”

Minek viszonyítgatni? Ahogy felettem is felvetették, ha a jól keresō férjed elhagy, akkor mit teszel?

Nem kell versenyeznem a párommal és számolgatnom, hogy kinek mennyi a bevétele. A magam részérōl annyit keresek, amire NEKEM szükszégem van, nem számít ha ez kevesebb, mint másé, de az ÉN szükségleteimet elégíti ki. Jobb érzés a saját keresetembōl megvennem azt, ami nekem kell és nem mindig a páromra támaszkodnom.

2019. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Diákként diákmunkát vállaltam, és jó volt, igaz, azt nem kellett minden nap, csak amikor éppen el tudtam vállalni valamit, illetve passzívabb félévben volt teljes állásom is, amíg újra be nem indultak az előadások és gyakorlati órák, az is jó volt. Nem olyan rossz dolog ez, és a mai állandóan pörgős világban 1-2 év kihagyással is olyan lemaradást szedhetsz össze, hogy kezdőként kezdheted elölről a betanulást.


Én nem mondom, hogy nappali tanulmányok mellett teljes állást kell vállalni, de a van lehetőség valamire, már csak arra is jó, hogy ne ess ki annyira, de ha nagyon nem akarsz bármit csinálni, akkor olyat érdemes keresni, ami szakmai gyakorlatnak is behúzható, akkor meg két legyet ütsz egy csapásra, mert munka és pénz is jön, és a tanulmányaidat is kamatoztatni tudod, gyakorlat meg úgyis kell, és lehet, hogy a suli végeztével már egyből lesz biztos állásod is abban, amit most tanulsz. Legalább látnád, hogy tényleg tetszik-e a gyakorlatban.

2019. márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
ja értem így azért más a helyzet. ne viccelj akkor, ki mondja neked hogy ez így helytelen..? :D te most sulizol, az a munkád, hogy tanulj és természetesen sokkal fontosabb, hogy a tanulmányaidra koncentrálj, minthogy lerontsd a jegyeidet egy olyan állással amire nincs is szükséged. persze más az ha valaki rá van szorulva, de akkor általában át is jelentkeznek levelezőre. nyilván teljesen más lenne, ha otthon tespednél egész nap miközben várnád, hogy a férjed eltartson.. :D
2019. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

4, Mivel korábban sem volt semmi kifogásom a munka ellen, letettem az érettségit és mentem dolgozni, mert muszáj volt, így nyilván egyetem után sem lesz.


Nem utálok minden munkát, de azért szeretnék diplomát, hogy azt csinálhassam, amit szeretek, ne rokkanjak bele 40 évesen a fizikai munkába.

2019. márc. 11. 11:29
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondja? Párod? Ha igen, akkor vele kéne megbeszélned a dolgokat.

Ismerősök, család, barátok? Akkor tisztázd le velük, hogy semmi közük az életed ezen részéhez, pároddal megbeszéltétek, és egyetértettetek.

Itt gyakorin pár anonim emberke? Komolyan nincs jobb dolgod, mint ezen pörögni? Mert ha nincs, akkor tényleg menj el dolgozni mihamarabb, mert túl sok időd és energiád van ismeretlenek véleményén drámázni.


Az életét pedig mindenki ott b*ssza el, ahol akarja. Ha a túl sok munkával, amivel kicsinálja az idegeit, és a szervezetét, akkor azzal. Ha egész életen át tartó, totális anyagi függéssel, aminek következtében kiszolgáltatott lesz, (és egy idő után jó eséllyel földönfutó,) akkor azzal. Hála a jó égnek az élet nem ennyire fekete fehér, és nem vagy-vagy állapot van erre.

2019. márc. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tanácsolnék olyan dolgot másnak, amit abban a helyzetben én nem tennék meg. Számomra a függetlenség az egyik legnagyobb érték az életben és nem tudnám elvilseni azt a tudatot, hogy máson élősködök és semmi bevételem, de ez én vagyok, azt, hogy más mit csinál az életével pont leszarom. Végig dolgoztam az egyetem mellett, hogy egyedül temertsem meg az anyagi hátterem, szóval pontosan tudom, hogy az egész koordináció kérdése, ma se csinálnám másképp.

Te meg élj úgy, ahogy neked jólesik, arra pedig tegyél magasról, hogy más mit szól hozzá. Magadért élsz, nem értünk, nem? Akkor meg? Tegyél úgy, ahogy az neked és a párodnak jó.

2019. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Azért az szerintem teljesen más tészta, hogy tanulsz és amiatt nem dolgozol, minthogyha mereszted a segged egész nap és a legfontosabb napi program, hogy megvedd az 57. koktél ruhádat a férjed pénzén, amit nyilván csak egyszer fogsz felvenni. Most nálunk is ez a helyzet, hogy párom el akar menni tanulni, mert rájött, rossz szakmát választott nem ezt szeretné csinálni. Mivel az én fizetésem elég arra, hogy megéljünk belőle ketten(bár félretenni így egyelőre nem fogunk tudni) így én teljes mértékig támogatom és soha nem várnám el, hogy suli mellett még dolgozzon is. Voltam egyetemista az első évben szinte lehetetlen lenne megoldani. Vannak akik megteszik, mert muszáj, azoknak massive respect, de ez idegileg baromi terhelő lenne, rovására menne a tanulmányainak is, az így is kevés programok amiket össze tudunk hozni leredukálódnának kb a nullára, szóval az a minimális pénz amit részmunkaidővel tudna keresni nem igazán éri meg, hogy rámenjen az idegrendszere, a kapcsolatunk és a tanulmányainak sikeressége. Nyilván ha az én fizetésem nem lenne elég akkor muszáj lenne valamit kitalálni, de így ez a legkézenfekvőbb megoldás, hosszútávon nyilván kifizetődő is, mert értékesebb szakmát akar tanulni. Én mindig azt szoktam mondani, hogy elég pénz sosincs, én mindig távlatokban gondolkodom, nem azt nézem, hogy most éppen megélünk, hanem azt, hogy majd tudjunk utazgatni, legyen kezdőtőkéje a gyereknek is ha kirepül mert az hatalmas segítség lehet, így azt alapvetően nem támogatnám, ha benyögné, hogy ő most nem akar dolgozni úgyhogy az én fizumból fogunk élni, de nyilván ez a tanulás ez átmeneti dolog és van is értelme.
2019. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!