Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volna értelme így a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volna értelme így a közös kasszának?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, a rezsit, lakásba szükséges dolgokat (tisztítószerek, WC papír stb.) felesben vesszük, ezeken kívül mindenki saját magának veszi a kaját és egyebeket.


Nincs közös számla, a rezsi rámeső részét átutalom neki. Amikor bevásárolni megyünk, külön-külön fizetjük az élelmiszert. Hozzá kell tennem, hogy teljesen más diétán vagyok, mint ő, szinte sosem esszük ugyanazt és mennyiségre sem eszünk ugyanannyit.


Évek óta együtt vagyunk, nekem már kicsit fura ez a felezgetés, utalgatás, külön sorba állás a kasszákban, de nem is tudom, hogy volna-e értelme közös kasszának. Nem vagyunk házasok, nem tervezünk gyereket.


Mit gondoltok? Jó ez így, vagy lehetne ezt jobban is szervezni? Ha igen, hogyan?



2019. márc. 13. 14:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Sok év együttélés után be is halnék ha külön kosarba pakolnánk de ha nektek jó igy akkor mindegy ki mit ír...
2019. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ez így szánalmas.

A rezsit lehetne úgy, hogy egyik hónapban te, a másikban ő fizeti.

Össze kéne írni, hogy kb havi szinten mennyit költötök, és akkor annak a felét te fizeted, a másik felét meg ő.

De azt, hogy vásárláskor ezt így oldjátok meg, komolyan, mint az óvodások.

Még ha nincs is közös számla, de egyezzetek már meg, üljetek le és beszéljétek ezt meg.

2019. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kaja elkülönítése már nagyon bizarr egy együttélésben. Kenyeret, tejet, vajat, stb. is külön veszitek? Ha elfogyott a sód, akkor elmész boltba, mert a másikéból nem vehetsz? Mi még a koliban is sokmindent megosztottunk, nemhogy egy kapcsolatban.
2019. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Ez így nem párkapcsolat, hanem szexkapcsolat. Együtt élni is csak azért éltek együtt, mert a rezsit könnyebb két embernek kifizetnie, mint egynek.
2019. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyen csávót hazatolnám, hogy ott gyakorolja azt, amit megtanult ebben a témában.
2019. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi is fillérezgettünk és elég szánalmas is volt, mikor odaadta a cukrászdai blokkot az elszámolásba és visszadobtam neki, hogy bocs, ennek a felét nem fizetem, mert ő hívott meg. Én is nehezen adom el az önállóságomat, szóval rajtam is múlt, hogy inkább elszámoltam vele. Kb. 4 év együttélés után, amikor megkérte a kezemet, akkor közöltem, hogy mostantól nem fillérezgetünk, nem állom mindennek a felét. Főleg, hogy kb. havi nettó 100e Ft-ot kerestem (közalkalmazotti fizu + mellékállás), ő meg nettó 200-at, amiből ő félre tudott tenni, én meg teljesen feléltem az örökségemet, hogy mindennek állni tudjam a felét. Hozzáteszem, egy évet élt nálam úgy, hogy albérletben lakott, de heti 7-ből 5-6-ot nálam töltött, de esze ágában se volt beleadni a rezsibe, simán elnézte, hogy diákhitelből fizetem a fűtést (munka mellett fősulira jártam). Szóval ebből lett elegem és házasság után az van, hogy mindent kifizetünk az ő fizetéséből és ha nekem marad, akkor még abból. Most már jobb a fizetésem, nagyjából megint mindennek állom a felét, minden hónapban minimum 100 ezret átutalok neki, de már nem blokkozunk. Így se nagyon tudunk félretenni, de már legalább nem csak én élek egyik napról a másikra. Mióta gyerekünk van, azóta pláne nem fillérezgettünk.
2019. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nagyon veszelyes lenne a lakotarsaddal kozos kasszara menni, es nem is nagyon lenne ertelme. Egy lakasban laktok, de attol meg nem kell kozos szamla meg tarsai azert, mert neha meg is kur kozben.
2019. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése miatt pár részlet:


- tényleg teljesen más étrenden vagyunk. Nekem betegség miatt elég speckó a diétám. Éppenséggel ehetné ő is azt, amit én, de minek kínozza magát. Szóval teljesen más dolgokat eszünk, szerintem nincs közös metszet kajában. Ezért nem látom értelmét a közös kasszának itt, meg mert ha mondjuk kipróbál valamit, amit én szoktam venni, ő egy étkezés alkalmával el is fogyasztja, én meg beosztom.


- meg szoktuk hívni egymást, moziban, éttermekben nem felezgetünk, mikor ki hívja meg a másikat. Ő többször szokott azért engem, de én is szoktam őt, ilyenekben nincs elszámolás


- a rezsit vonják a számlájáról, ezért mindig ő fizeti, tehát értelemszerűen én csak odaadni tudom neki a részemet


- a keresetünkben nincs jelentős különbség, jól keresünk mindketten

2019. márc. 13. 15:24
 9/24 A kérdező kommentje:

Tehát, egy olyan közös kasszát korrektnek tartok, ahol a közös dolgokra összedobják a pénzt, és aztán ezeken felül mindenki a saját keresetével rendelkezik.


Mivel nálunk a kaja nem közös, a rezsit meg odaadom neki, nem tudom, érdemes-e mégis másképp csinálni. Elég durva kommenteket írtatok, hogy csak dugunk, meg lakótársak vagyunk, de nem tudom, igazságos volna-e, ha az egyik fél többet fizetne ezentúl élelmiszerre, csak mert a párja étkezése lényegesen többe kerül.


Nem tudom, mennyit költ pontosan egy hónapban ételre, mert ő megteheti, hogy nem főz, hanem rendel. Nekem főznöm kell, mivel nem ehetek meg akármit, de az alapanyag nekem értelemszerűen jóval többe is kerül. Én nem eszem sokat, ő igen. Valaki rosszabbul járna mindenképpen, ezt vegyétek figyelembe.

2019. márc. 13. 15:33
 10/24 anonim ***** válasza:
Mi az exemmel közösen vettük a kaját, de ő sok olyat is betett a kosárba amit én nem eszek meg, és sok mindent meg kihagyott. De amit én gondoltam hogy megennék és betettem a kosárba, az neki otthon megtetszett, ezeket sokszor megette, nekem meg csak azok maradtak amiket nem szeretek. Ez nem volt tökéletes rendszer :) A mostani párom szerencsére amiket eszik, az nekem is jó, így tudunk közösen vásárolni. Igaz többet eszik nálam valamennyivel.
2019. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!