Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondolsz a nemi szerepekrő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolsz a nemi szerepekről egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Fontos a kialakult rutin, vagy mindenki csinálja, ami saját magának megfelel? Nyílván normális keretek között gondolom, kompromisszumok, munkamegosztás stb.

2019. márc. 15. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Én most sorba kapom a nullákat majd de én főzni és takarítani szeretek, a párom meg csinálja a fünyírást meg az autókarbantartást, szerelési munkákat. Nekünk ez igy jó.
2019. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A rutin két ember között nem feltétlen rossz dolog, de az olyasmi nem jön be, mint amit #1 ír. Női munka minden egyes napra jut, hiszen zabálni minden nap kell, ha meg eszünk akkor van csetres is, amit el kell mosogatni, kell továbbá tiszta ruha, tiszta lakás, stb stb.

A férfi munkák pedig szezonálisak, ráadásul én is, mint az ország jelentős része, társasházban lakom.

Még ha kertes házban is laknék, füvet nem kell nyírni mennyi ideig? 7 hónapig? Aztán akkor is elég bő kéthetente egyszer nyírni. A szerelés is ilyen. Felnőtt életem során (sőt, már tinikoromtól fogva) egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor volt szükség szerelni valami komolyat.


A modern világban abszolút nonszensz nemi szerepekről beszélni, mert a férfi szerepek jóformán kihaltak.

A nagyszüleim idejében voltak az igazi nemi szerepek, amikor a nagyapámnak ténylegesen kellett minden nap dolgoznia, hiszen voltak állataik, amiket etetni kellett, télen-nyáron, volt egy baromi nagy kert, amit rendben kellett tartani, és mivel minden vagy régi volt, vagy pedig saját készítésű, így folyton barkácsolgatni is kellett.

Nem volt az, hogy a nagyapám bedögöljön a fotelba, és fél évig ki se keljen onnan, míg a mamám elvégezte a "női feladatokat", hanem annyi dolga volt, hogy amikor a mamám végzett a főzéssel, mennie kellett segíteni, mert a papám sosem végzett volna egyedül.

Ma ilyen nincs, nem hogy a városokban, de még a falvakban sem nagyon.

Arról meg ugye ne is beszéljünk, hogy hagyományos felosztásban a férfié lenne a kenyérkereset terhe, a nőé pedig az otthon fenntartása, de manapság ugye ez nem egy opció. Ha valaki háztartásbeli, akkor megértem, hogy 100%ig el akarja látni a párját, de legyünk őszinték; a legtöbb nő szintén kenyérkereső, és emellett el vannak még mindig várva tőle a mindennapos női feladatok is.


Akármilyen szar is, de alkalmazkodni kéne, főleg a férfiaknak az új munkamegosztáshoz. De persze csinálja mindenki azt, ami jól esik neki.

2019. márc. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A házimunka elvégzése nem nemi szerep. Vagy egy agglegény, akinek tiszta a lakása, az csak bu2i lehet, ugye? Ha még ápolt is, akkor biztos, mert igazi férfi csak tusfürdőt használ, és sportcipőt hord.


Hagyjuk ezt már!


Nálunk is vannak nemi szerepek.

Én vagyok Az Anya. A la mamma, aki összetartja a családot.

Emellett A Nő. Nem cipekedek, nem fizetek étteremben, és nem fogok kereket cserélni. Miért? Csak.

"Egy igazi nő bármit meg tud javítani, de egy igazi férfi nem hagyja ezt neki."

A férjem Az Apa. Aki fia példaképe, a lánya első szerelme. Aki feldobálja a gyereket a levegőbe, és faházat épít.

Es ő A Férfi. Aki kinyitja az ajtót, fizet az étteremben, boltban, aki kinyitja a befőttes üveget és bútort cipel. Akinek nem kell felemelni a hangját, hogy tekintélye legyen.

Ettől még ő is tud és szeret főzni, elmosogat vagy tereget. Én meg megjavítok ezt-azt, füvet nyírok, falat festek. Ez ugyanis házimunka, és nem nemi szerep.

2019. márc. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Hármassal értek egyet. Nekünk van művelni való földünk is, azt többnyire férjem intézi én inkább a házat tartom karban. Viszont ez azt jelenti, hogy szinte semmilyen zöldséget vagy gyümölcsöt nem veszünk, mert mindent magunknak termelünk. Mi szeretjük ezt az életformát, de sok teendőt igényel, úgyhogy egyikünk se teheti meg, hogy hetekig vakarja a fenekét a kanapén. Nem mintha erre igény lenne, megőrülnék ha nem lenne mit csinálni.
2019. márc. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Munkamegosztás van: én főzök én dolgozok többet, ő mosogat, takarít, mos. A gyereknevelést felezzük, én vagyok a szigorú, ő a bújós.


Nem hangzik el ilyesmi, hogy ez vagy az női munka.


30N

2019. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

férfi szerep régen: javítás, fizikai munka , össze tartás

mai férfi: közésségi oldalakon modelkedés, kondi terem, fsz lógatás .

2019. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Felesleges és elidegenült szokás a nemi szerepek szerint élni. Mivel nem te választod a szerepet, hanem a társadalom írja elő mi a helyes szerep. Ez megfosztja az embertől az egyéni szabadságát. A nemi szerep egy társadalmi konstrukció, nem hiába alakult ki a társadalmi nem fogalom.

Egyik barátom 10 éve él boldog párkapcsolatban és a kapcsolatukra nem jellemzőek azok az elavult konstruált szerepek, ők az egyik legboldogabb pár akiket ismerek.

Se ismerkedés alatt se párkapcsolaton belül nem kéne ragaszkodni az előírt szerepekhez, hanem a belső szabadságra törekedni!

2019. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!