Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek tényleg élősködik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tényleg élősködik, vagy én lihegem túl?

Figyelt kérdés
A barátommal másfél éve ismerkedtünk meg, kb egy hónapja jártunk, amikor eldöntöttük, hogy kb fél év múlva összeköltözünk. Ő kezdeményezte. Én külföldön élek, hozzám jött ki. Gyorsan talált is munkát, magyarokkal dolgozott. 3 hónap múlva kapott egy jobb állásajánlatot, elfogadta, de egy hónap múlva a főnök elbocsájtotta. Ezután éldegélt a félretett pénzéből, filmezgetett otthon, a házi munkában is a saját részét elvégezte. Amikor elfogyott a pénz, tőlem kért kölcsön, hogy nyelvtanfolyamra menjen, mivel az ország nyelvét nem beszéli. Ez a néhány hónap alatt 1x volt interjún, de szerintem csak kíváncsiságből, mert első blikkre lejött, hogy átverés, egyszer pedig beadta az életrajzát egy gyárba. De szerinte nem hívták, mivel éjszakai műszakot nem akart. Mostanában csak tanfolyamozik, heti 3 x 3 óra, heti párszor csinál valami nagyon gyors kaját, zacskóslevest, elmosogat minden nap, és állítása szerint tanulni nem bír, mert 1 óraja marad szabad a napból mielőtt jönnék, azt pedig pihenésre szánja. Amikor rákérdeztem, hogy mivel tölti az időt, bevagott rakás dolgot, ez kb 3 óra hossza. Amikor rámutattam, hogy utoljára én porszívóztam, látszik a padlón, akkor elkezdte, hogy nem a szolgám. Válaszoltam, hogy èn pedig nem az anyja vagyok, hogy a heverészést fizessem. 12 órát dolgozok, 6 órát alszok, a segítség bizony jól jön, főleg, hogy egész nap otthon van. A komolyabb tisztítást a szabadnapokon végzem. Csak a fenntartás lenne a dolga. Elmondtam neki, hogy az a gyanúm, hogy ő így tök jól meg van, én dolgozok, ő meg filmezgethet otthon. Azóta nem beszél velem. Amíg külön is voltunk ezt csinálta. Dolgozott, majd valamiért nem ment tovább, 3 hónapig felélte a pénzét, utána újra elkezdett, pedig nagyon hangoztatta, hogy dolgoznia kell, hogy félretudja az induló tőkét rakni. Csak mekem tűnik úgy, hogy neki ez megfelel?
2019. márc. 16. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
De hát részben pont ezért szereted annyira. A sok jó tulajdonsága mellett, van neki ez az egy rossz is, senki sem lehet tökéletes
2019. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ne azzal foglalkozz, hogy neki megfelel e, hanem azon, hogy neked milyen, te mit akarsz és az világosan, de nem bántóan mondd el neki. és ez tök független attól, hogy másnak milyen lenne ez a helyedben.


szóval ha ez nem jó így neki mondd el neki. de a te szemszögedből, ne az övéből.

2019. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én a lustaságot nem becsülöm, ezt az elejétől tudja. Hogy dolgozni kell. Engedékeny voltam vele, mert úgy gondoltam, hogy én kisegítem őt, ő meg engem. De a lóf. A.sznak is van vége. Hogy még tanulni se legyen kedve, amikor max az előző napi tányérokat kell elmosnia, mert a többihez nincs kedve. Nekem sincs kedvem az egész fizetésem elkölteni, hogy napi 2 szendvicset meg zacskós levest egyek, csak mert filmezni akar.
2019. márc. 16. 16:11
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

#3 :D


bocs de vicces :D


amúgy beszélj vele, de valahogy jó stílusban. mondd el neki, hogy neked ez nem jó így. így nem vagy boldog. és hallgasd meg , hogy mit mondd.

2019. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szánalmas, tudom... elmondtam neki ugyanezt, igaz, nem nyugodtan, a válasza az volt, hogy lehetett volna annyi eszem, hogy nem a tanfolyam felénél mondom. Felhoztam példának az egyik társát, aki dolgozik mellette. Mivel az egyik nem zárja ki a másikat. Állítólag ez a személy betudná a munkahelyére rakni dolgozni, de ő csak a tanfolyam után akar kezdeni. Lehet megint néhány hónapig.
2019. márc. 16. 16:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy vagy felhagy ezzel a lusta, életcél nélküli p.. raszt mentalitással, vagy helló.
2019. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is élősködő. Van egy ilyen ismerősöm. Fiatal korától, hol dolgozott, hol azt a pénzt élte fel amit előzőleg keresett, hol a felesége pénzén éltek. És ez így ment hosszú-hosszú éveken át. Már elváltak és kénytelen fenntartania magát.

Sokan vannak ilyenek, akiket a nőjük vagy más családtagjuk tart el. Ha nem akarsz így élni te is, akkor dobd ki most amíg nincs erős kötelék köztetek. Valószinüleg amikor kidobod gyorsan elmegy dolgozni, aztán újra eljátsza ugyanezt. Ha akarod próbáld ki, meglátod igazam lesz. Ez egy típus, munkakerülő, lusta, parazita.

2019. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, èlősködő. Neked lehetett volna annyi eszed, hogy korábban szólj?? Na elmegy a .... Szèpen áthárítják rád a felelőssèget, de ne hagyd magad. Benne lehetne annyi, hogy nem máson èlősködik, ès várja el, hogy eltartsák. Vagy akkor legalább vágja pöccre a kecót. Csillogjon, villogjon, legyen normális kaja, ne a te dolgod legyen mèg meló után, ha mèg te is tartod el. Szóval választhat, vagy eltakarodik dolgozni, vagy amíg otthon van, akkor azokat a feladatokat látja el 100%-ban. 3. Megoldás még, hogy csomagol, ès takarodik. Ez van. Amíg elnèző vagy vele, addig csak ki fog használni.
2019. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 egyáltalán nem szánalmas. csak vicces volt, ahogy írtál a helyzetetekről.


a kérdés az, hogy milyen ez neked. meg egyáltalán amúgy milyen vele.


én ismerek olyanokat ahol a pasi nem dolgozik, mert egy kicsit ilyen világból kiszakadt figura és olvas nap közben meg kis projektjeit csinálja. a nő szereti és jól vannak. szóval ilyen is van. de ott a nő is egy elég csodabogár mondjuk.


de tényleg arra koncentrálj, hogy neked mi milyen. és azt kommunikáld, hogy mi lenne jó neked. lehet ha valahogy jobban töltenétek az időt amikor nem dolgozol, akkor jobban kibírnád.


meg azt, hogy dolgozzon. lehet szerencsésebb lenne úgy megfogalmazni, hogy nincs elég pénzetek. és mi lenne a megoldás. valami pár órás dolgot találni neki.

2019. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy percig nem kell kibírnod.Èn ugyanezt átéltem.Adtam neki pár hónapot, aztán repült.Ez férfiatlan, önző, pofátlan, gátlástalan, felelősségtologató mentalitás.

Nekem is volt, hogy benyögött valamit az exem, mikor számonkértem.Én meg azt mondtam, hogy amíg én keresek, és az én lakásomban lakik, addig kuss a neve, vagy takarodhat:DD

Egyből elcsendesedett, aztán 2 hónap múlva költözhetett, az addig felélt pénzemet pedig felírogattam, és szakítás után behajtottam rajta.😄

Parádés volt.

Ne hagyd magad! Te vagy a fontos, nem ő!

Sok sikert!

2019. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!