Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyiket ítélik el jobban/kevé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket ítélik el jobban/kevésbé?

Figyelt kérdés

1, A férj jól keres, nincs szükség a feleség keresetére. Mégis a feleség elmegy részmunkaidőben dolgozni, mert nem szeretne otthon lenni.

Az összbevétel legyen mondjuk 12x. Ebből a feleség 0,5x-et keres, de 5x-et elkölt magára (smink, ruhák, hobbi, sport).

A házimunkát fele-fele arányban osztják meg.


2, A férj jól keres, nincs szükség a feleség keresetére. A feleség heti 30-40 órában tanul nappalin, és csak időközönként dolgozik, nem rendszeresen.

Mondjuk minden félévben egyszer 30 órát, amikor "ráér".

(Tegyük fel, hogy a leendő szakmai gyakorlata fizetetlen)

A háztartást egyedül viszi, és csak annyit költ magára, amennyit akkor is költhetne, ha egyedül kéne fenntartania magát.


2019. ápr. 5. 10:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Mindkét helyzet kitalált, nincs ilyen ismerősöm.
2019. ápr. 5. 10:56
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

A második eset ertelmezhetetlen.

Minek szolgálja ki a férjét egyoldaluan.

2019. ápr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hm...igazad van.


Akkor legyen megosztott háztartás mindkét esetben.

Csak azt akartam, hogy neki is legyen valami "munkája"

2019. ápr. 5. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

"A házimunkát fele-fele arányban osztják meg."

Úgy imádom, hogy itt, a gyakorin a házimunka afféle mumus, minden kapcsolat központi eleme, a patriarchátus manifesztációja, amelyben a nők elnyomása megtestesül.

Annyira ironikus, hogy míg a házimunka ilyen "közügy" itt, ami minden feministát triggerel, ha a nő végzi, addig ha egy férfi eltartja a nőt, mert ő mondjuk tanul, akkor az "magánügy", senkinek semmi köze hozzá, kettőjük döntése.


Amúgy kérdésben szerepel, hogy a férj jól keres. Ha valaki jól keres (és tényleg jól, nem ilyen nettó 4-500 ezerre gondolok), akkor az nem fog házimunkát végezni, hanem simán felvesz bejárónőt, aki megcsinálja. De láthatólag ez itt nem jellemző.

2019. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A valóságban se jellemző szerintem.

Vannak jól kereső ismerőseim (párok, gyerekes családok és egyedülállók is), de egyedül egy családot tudok, akikhez bejárónő jár (náluk 2 gyerek van).

2019. ápr. 5. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Nekem egyik sem szimpatikus a. Nő részéről .


Mindig csak az ingyenélés mint a cigaynoknál.

2019. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Úgy imádom, hogy itt, a gyakorin a házimunka afféle mumus"


AKkor ne legyen mumus. Igazad van. Végezheted az egészet.

2019. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%

"AKkor ne legyen mumus. Igazad van. Végezheted az egészet."

Látom, megy a szövegértelmezés, te proli. Tudom, nálad ez felfoghatatlan, de nekem nem probléma felvenni bejárónőt. Funkcionális analfabéta.

2019. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

utálok takarítani, jó hogy nem akarom egyedül végezni a házimunkát.

a páromat pedig bármikor eltartom, ha tanulni akar.

nőknek mumus a házimunka, férfiaknak meg a pénz. egy vasat ne kelljen a nőre költeni.

2019. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!