Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni ha legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ha legjobb barátság alakul ki egy kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a barátommal, volt szerelem, de valamiért legjobb barátok lettünk, vagyis azzá alakult. Szexelünk szeretkezés helyett és vonzódunk egymáshoz, de nincs ott a szerelem. Ha szakítanánk, akkor mégis hogyan? Mert elveszítenénk egymást. De ha barátok maradunk az megint rossz, mert ott lesz a vonzalom és a régi szerelem emléke.

Tragikus az egész, de mi ilyenkor a legjobb? Szükségünk van egymásra, tényleg ő az egyik legjobb ember, akivel találkoztam életem során, és benne bízok meg a legjobban.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Tanácsok?

24/L


2019. ápr. 26. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nagyjából semmit nem lehet tenni. Egy kapcsolat az ilyen. Lehet próbálkozni dolgokkal, amivel újat csempészhettek a mindennapokba. Utazás pl., vagy új dolgok kipróbálása együtt.


Szóval én nem tudom elképzelni, hogy másképp is lehetne. A szerelem normális esetben így elmúlik 1-2(-3) év alatt, és csak egy erősebb kötődés marad, mint amit te is leírsz. Ilyenkor már csak egy hullámzás jellemzi a köztetek lévő kapcsolatot, ahol időnként eltávolodtok egymástól, és ilyenkor van lehetőség picit újra megismerni egymást, ezért tenni kell, pl amiket feljebb írtam. És ez segít újra közel kerülni.


Aki arról álmodik, hogy örökké szerelmes lesz a párjába, az nagyot fog csalódni minden kapcsolatában.


Szóval természetes, amit leírsz, és a lehető legegészségesebb, hiszen azt mutatja, hogy te független önálló személy vagy, már nem függsz betegesen senkitől (érzelmi szinten értve). Azaz nem vagy társfüggő.

Ilyen módon van lehetőséged megvalósítani önmagadat.

2019. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de én még mindig érzelgősebb vagyok, kipróbálnék új dolgokat, utaznék, a párom viszont elkényelmesedett. Nem igazán van benne ilyen értelemben kreativitás, szerintem kellenek az új élmények
2019. ápr. 26. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor legyen meglepetés! Megszervezed, aztán egyik hosszabb hétvégén, vagy mikor tudod, hogy kiveszitek majd szabadságotokat, akkor csak beülteted a kocsiba, aztán mentek!
2019. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit túl szentimentálisan fogod meg ezt a szerelem dolgot. Hosszabb idő után senkinél nincs úgy, mint az első héten, senkinél nem tartanak ki a heves érzelmek egy életen át. Ez ilyen, és kész.


Kereshetsz mást, de vele is pont ugyanez lesz.

2019. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van. Ezt kellene tanítani az iskolában. A szerelem 1-2 év után "legjobb barátság" lesz, extrákkal akármilyen tökéletes félisten a párod. Utána már azt nézed a rózsaszín köd helyett, hogy a másik fél mennyire passzol az élethez, amit élni akarsz, mennyire tud a szexen kívül odaállni a mindennapokban.


Nyilván vannak, akik ezt nem fogadják el és mindig mennek az új élménye után azzal a dumával, hogy "elmúlt a szikra". Igen, a szikra elmúlik. Az meg egy döntés, hogy a szikra a fontos az életedben vagy egy stabil pár.


20/F

2019. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség én mai napig szerelmes vagyok az exeimbe. Csak nem foglalkozok velük mivel mivel ők sem velem. Ahogy a mostani páromat is szeretni fogom évekkel késöbb. 25N

Vagyis nálam nem létezik,hogy ki tudjak szeretni csak elfogadom,hogy nem kellek már nekik.

2019. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!