Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Új párkapcsolat esetén minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új párkapcsolat esetén minden ellenkező neművel illene megszakítani a kapcsolatot? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Számomra elég fura, hogy egyesek annyira féltékenyek, hogy követelik az (például üzenetekben megvalósuló) ellenkező neművel történő kapcsolattartás megszakítását. Van akivel már több mint 25 éve ismerjük egymást, átéltünk ezt-azt, azonos tartós betegségünk van, támogatjuk egymást, van amit csak egymással tudunk megbeszélni, de soha az életben nem vonzódtunk egymáshoz minimálisan sem. Van pár barát akik ellenkező neműek, most akkor magyarázat, bármiféle szó nélkül el kell tűnni párkapcsolat kialakulása esetén vagy esetleg megmondani nekik: "ne írjatok, mert akkor párom hátha féltékenykedni kezd". Én is utáltam, ha valaki örökre leépítette egyetlen szó nélkül az összes kapcsolatát, semmire sem reagált vissza mert jött egy párkapcsolat aztán 8-10 év után állt volna neki visszaépíteni kapcsolatait.

Nálam már látott meg üzenetet a párom (mert nem gondoltam hogy bárki elől bármit rejtegetnem kellene, bármi titkolnivalóm lenne), voltunk valahol és navigációval kapcsolatban valamit megnézett a telefonomon, akkor vette észre, tehát nem nézett bele a telefonomba, nem arról volt szó. Teljesen semleges, hétköznapi üzenetek voltak, de mégis borzalmasan érintette, csak azért, mert ellenkező nembe tartoztak az írói. Rögtön körbekérdezte ismerőseit, hogy "ti mit szólnátok, ha párotok az exeivel üzengetne miközben ti vele vagytok?" Egyetlen ex sem volt köztük és nem voltam velük semmilyen kapcsolatban, sőt, minimálisan sem voltak vonzóak számomra soha. Persze ismerősök megmondták a tutit: "ja ha exek iránt érdeklődik akkor sajnos őket szereti" stb... Az ilyen kapcsolatok annyira sem voltak szorosak, hogy találkoztunk volna (arról párom is tudott volna egyébként), mert nagy a távolság és mindenkit máshova sodort az élet, de ha hagyom a kapcsolatokat elsorvadni és csak, kizárólag azért nem reagálok vissza soha senkinek, mert "most kialakult a párkapcsolatom, páromon kívül senki nem érdekel, mindenki le van ejtve", vagy azért mert "jajj párom féltékenykedni fog" akkor elsorvadnak a baráti kapcsolatok is. Szerintem azért lehet fontos a másik, mert nem vonzó és számomra teljesen lényegtelen, hogy ellenkező nembe tartozik -e. Hallottam én már olyat is, hogy "házasságban is váló ok lehet egy ellenkező neműtől érkezett üzenet, amit a másik fél véletlenül meglát", na hát ha semmit sem lehet megbeszélni és gyanakvás van, akkor biztosan.

Régen a neten keringtek olyan jellegű reklám spam-levelek, amelyek úgy néztek ki, mintha szerető írta volna, véletlenszerűen kiválasztott lányok nevében ment, ilyen-olyan oldalakat reklámoztak vele, figyelemfelkeltő szöveggel: "Szia Édes, de kár hogy nem vagy itt mellettem, képzeld itthon balhé volt, most <ezen az oldalon> lévő tartalmakkal vígasztalódom" meg egyéb félreérthető szövegek.

Ha nem lehet semmit megbeszélni akkor nem tudom mit lehet tenni. Jaa és nem arról van szó, hogy a párommal való szabadidő eltöltése közben levelezek másokkal.

Kinek mi a véleménye erről? Üzenetek észrevétele után már különféle gondolatok keletkeztek: ha nem írtam vissza páromnak 5-10 percig mert hirtelen dolgom akadt (valamint az ember nem mindig tud visszaírni), jöttek a "biztos másnak írogatok közben, akikkel üzengetek" típusú gondolatok. Nem tudom, hogy vigyázni kell esetleg arra is: nehogy az ember négyszemközt maradjon ellenkező nemű kollégájával kettesben 5-10 percre (mert éppen úgy alakul valamiért)...

Félek, hogy új párkapcsolat esetén hasonló történik... Azt is kénytelen vagyok megérteni, hogy valakinek kevés az önbizalma, önértékelése, vagy átélte már a megcsalás fájdalmát és ezért nagyon fél. Átérzem és megértem ezt, de ennyi erővel akkor bármi indukálhatja a féltékenységet: ha nem üzenetbeli kapcsolattartás, akkor az, hogy "ő nagyon sokat sejtetően mosolygott rád és nagyon örült neked, mintha ez nemcsak kollegiális kapcsolat lenne hanem sokkal több"...



2019. ápr. 26. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Nálam ha az aktuális barátnőm elkezd féltékenykedni, akkor közlöm, hogy távozzon, ha akar!
2019. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy pasi miatt sem szakítok meg sok éves barátságokat. A túlzottan és ok nélkül féltékenykedőkkel nem lesz közös jövőnk.
2019. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki ezt evarja az uralkodni es birtokolni akarja a masikat.
2019. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Elég hosszan ragozod feleslegesen a semmit. A pasid utalkodni akar a társasági életeden. Ha csak nem vagy sub, aki erre a terrorra vágyik, akkor dobd ki, mert ez jobb nem lesz.


A legjobb barátaim pasik, van köztük olyan is, akivel sok-sok éve lefeküdtünk, de a kapcsolat nem működött, így barátság lett belőle (ez ígymár nyilván baszná a legtöbb pasi csőrét). De egy pasi sem kérheti, hogy szakítsam meg a kapcsolatot a barátaimmal. Mert akkor fel is út le is út

2019. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Szerintem nem írtam sehol, hogy nő lennék ("a pasid uralkodni akar"), mintha nő nem tehetne ilyet, nem féltékenykedhetne.
2019. júl. 25. 17:41
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként csak találgatni tudok, hogy miért szakadt meg szinte egyik napról a másikra 7 éves jóbarátságom egy nővel. Még a "párom nem akarja, hogy beszéljünk" is sokkal jobb a nagy semminél és tiltogatásnál. Most csak azt tudom, hogy kegyetlenül fáj.
2019. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Pontosan így van, BÁRMI kiválthat féltékenykedést, mert a hiba nem a külvilágban keresendő, hanem a féltékeny egyénben. És sajnos a féltékeny egyének ezt tényleg a végsőkig képesek fokozni és amikor már a másik a gardróbszekrénybe van zárva, akkor is azon kattognak, hogy de most biztos máson jár az esze és erről meg arról fantáziál. A saját agya egy tébolyda a féltékeny személy számára: képes a külvilágtól teljesen függetlenül őrületbe kergetni önmagát.

Szerintem a barátságok fontosabbak, mint a párkapcsolatok, különösen ha azok végeztével teljesen hátat fordítanak a felek egymásnak. Az meg azért az addigi barátság őszinteségét is megkérdőjelezi, ha valaki egy új párkapcsolat miatt többé nem áll szóba az illetővel. Ez azért eléggé meredek, innentől nincs honnan felvenni a fonalat később, hiszen ezt hívják úgy, hogy árulás. A legideálisabb persze, ha a párkapcsolat egyben jóbarát is, ilyenkor az is rendjén van, hogy a párkapcsolat felbomlása után megmaradó barátság elsőbbséget élvezzen egy induló párkapcsolattal szemben és elfogadásra kerüljön a másik részéről. Nekem van ilyen nagyon jó barátom, aki párkapcsolatból lett barát, amikor rájöttünk, hogy kapcsolatként nem funkcionálunk. Mindketten úgy voltunk vele a szakításunktól, hogy a következő kapcsolatainkat elsőre felvilágosítottuk erről, hogy ne legyen csodálkozás.

A félelmed azonban nem annyira megalapozott, hogy folyton alacsony önértékelésű, féltékeny, kontrollmániás, kiasajátító társfüggőket fogsz kifogni. Sok ilyen van, az tény, és az is, hogy az életkor előrehaladtával arányaiban több és több lesz. De egyúttal ott vannak azok is, akik - mert mondjuk normális, odafigyelő családokból jöttek - eleve helyes önértékeléssel rendelkeznek és azok is, akik vezetett önismereti terápiákkal szépen kijöttek a mániákus féltékenység állapotából. Mert évek önismereti melója (pszichoterápia) abszolút ki tud vezetni az ilyen "tévelygésekből", amikor az ember még azt hiszi, hogy a felnőttkori érzéseinek az oka a külvilág.

Én azt hiszem ez alapján eléggé szerencsés vagyok, hiszen mindig úgy tekintettem a párkapcsolataimat, hogy a barátai hozzá tartoznak, személyiségének, egyéniségének részei és ez viszont is igaz volt: a párkapcsolataim nem csak engem kedveltek, hanem a barátaimat is gyorsan megismerték és megkedvelték. És bizony többször volt, hogy szakításunk után is megőrződtek ezek az új barátságok. Úgyhogy én csak azt láttam magam körül, hogy az a normális, hogy a párkapcsolatba "visszük" a barátságainkat és a barátaink a sok közös program során megismerik egymást, összeolvadnak a baráti körök gyakorlatilag és sokukból "közös" barátok lesznek. Ez azért valahol szerintem törvényszerű is, hiszen nyilván magamhoz hasonló emberek a barátaim és ha a páromnak én bejövök, akkor a barátaim is nagy valószínűséggel.

2019. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%
Ha jól nézel ki, vonzó vagy, kedves, akkor a barátságaid veszélyben forognak, amint becsajozik/bepasizik a baráti kapcsolatod. Stratégia: Nem kell kitenni facebook profilképet, hogy még azon is kattogjanak a féltékeny egyének, hogy túl jó a fotó.
2019. aug. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
nagy barom aki megszakítja a baráti kapcsolatait azért, mert párja lett. Sok száz olyan ismerősöm van, aki összejött valakivel, ugye a kapcsolatok 80%-a ugyis szakítással végződik, aztán ha nem lesz barát/nő, mert elverted magad mellől őket, nincs aki majd vigasztaljon, vagy segítségért, tanácsért hozzá fordulj. Nem szabad.
2019. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Exekkel való kapcsolattartás nálam szakító ok, de ellenkező nemű barátoknak még örülnék is :D
2019. nov. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!