Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavarna, ha a barátnőd nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavarna, ha a barátnőd nem törekedne többre?

Figyelt kérdés

A környezetemben mindenki az IT szférában dolgozik, vagy ebbe az irányba képzi magát.

A párom szülei mindketten mérnökök, ő informatikus egy nagyobb cégnél, ahogy a barátai és azok barátnői is.

Nekem sajnos nincs olyan jó eszem, hogy mérnök legyek vagy programozó, így bölcsészkarra mentem.

Nyelvszakos vagyok, és bár ebben a félévben nincs olyan sok órám, rengeteget kell tanulni.

Az egyik tárgyra 2 könyvet kell elolvasni (regény) ebben a félévben, a másikra csak egyet, de minden órára van valami beadandó, 4-5 oldal feladatlap, tanulnivaló. 2 napja egyfolytában készülök, pedig szorgalmi időszak van, csak annyira álltam meg pihenni, hogy egyek valamit (meg most).

Szóval, ennyit arról, hogy a bölcsészkar a láblógatásról szól. Most épp munkám sincs mellette, csak nyáron.

A párom informatikus, mivel jó esze van, jól is keres vele, jobban, mint én valaha nyelvtanárként fogok.


Ilyenkor annyira frusztrál, hogy olyan, mintha nem is akarnék elérni semmit az életben, beérem a két nyelvszakkal meg a remélhető nyelvsulis állással, miközben ebben is annyi munkám van...


2019. máj. 5. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Akkor tegyél ki magadnak magasabb célokat. Válaszolva: Engem zavarna, mert nagy ambícióim vannak, így nem érném be az "átlagossal".
2019. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ez a gond. Hogy hiába találnám ki, hogy programozó leszek, mert nincs annyi eszem.

Örülök, ha azt bírom csinálni, amit csinálok. Csak ezt sajnos nem fizetik meg.

2019. máj. 5. 19:37
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Engem is zavarna. Nem az, hogy nem akar valami nagyon menő vagy az enyémhez hasonló területen elhelyezkedni.

Inkább az zavarna ha tényleg semmilyen ambíciója nincsen. Tehát felőlem lehet a Sparban is árufeltöltő, de azt maxolja ki. Vagy törekedjen rá, hogy később üzletvezető lehessen vagy valami ilyesmi. Ne álljon meg annyinál, hogy ő most elvégzett valamit, elhelyezkedett x fizetésért valahol azán örök élet meg egy nap, tök jó lesz így neki élete végéig.

Egyébként alacsony végzettséggel is lehet nagyot alkotni, egy jó ötlet meg kitartás kell hozzá. De az nagyon fontos, hogy akarjon fejlődni és előrébb lépni. És persze hogy tegyen is ezért.

2019. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

"Az egyik tárgyra 2 könyvet kell elolvasni (regény) ebben a félévben, a másikra csak egyet."


Neked megerőltető elolvasni 3 könyvet fél év alatt?


A férjem programozó, én nyelvszakon végeztem. Szakmai magánóráért 3500 Ft-ot kérek, fordítás átlag 2500-3000 Ft/oldal, tolmácsolás 8-12 ezer Ft/óra. A végzettséged annyit ér, amennyit kihozol belőle.

2019. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igen én is pont ezt akartam írni, mint a 3. válaszoló.

Én a kis marketinges diplomámmal nem keresnék lópikulát se, de csinálok mellé még csomó ezzel kapcsolatos dolgot amikből jön a pénz.

Párom szintén tanár egyébként, de magánórákért elkér annyi pénzt amennyit nem szégyell. Van ebben pénz, csak tenni kell érte. Nem szabad ott megállni, hogy bemész minden nap és tartasz 4 órát aztán ennyi.

2019. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Idegennyelven 3-500 oldalas regényeket 3 hónap alatt?

Perszehogy az. Ugyanis nem fél évem van rá, nem úgy van beosztva.

Az egyik idegennyelven most B2-es csoportban vagyok, a másikban anyanyelvi szint, van követelmény.

Amugy diplomás leszek, ez azért már nem "alacsony végzettség". Csak egy nyelvi szak nem egyenlő érték sajnos egy mérnökivel.

2019. máj. 5. 19:47
 7/18 A kérdező kommentje:

A "többre" alatt nem azt értettem, hogy a szakmán belül többre.

Persze én is meg akarom csinálni a mestert is alapszak után.

A "többre" alatt egy megbecsültebb és jövedelmezőbb pályára gondoltam, ami nem "csak egy nyelvszak"

2019. máj. 5. 19:50
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként írok, ha nem baj. Elkezdtem az egyetemet, de útközben körvonalazódott bennem, mi is az, amit tényleg szívesen csinálnék a jövőben, így otthagytam az egyetemet és megszereztem az áhított szakmát egy OKJ-s tanfolyamon. Nem bántam meg, sőt! Igaz, hogy jelen állás szerint nem fogok ezzel a szakmával sok pénzt keresni, de nekem többet ér, hogy nem gyomorgörccsel indulok munkába, hanem jókedvűen és az idő is repül, mert imádom, amit csinálok. És nem, nem vágyok többre, hiszen ez maximálisan boldoggá tesz. Szerintem az a lényeg, hogy szeresd amit csinálsz. Ha a te álmod az, hogy nyelvtanár legyél, akkor légy az! És soha ne érezd magad ettől kevesebbnek!
2019. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is nyelvszakot végeztem bölcsészen, csak akkor még nem volt BA és MA hanem osztatlan képzés volt.

Nekünk volt, hogy egy félévben jóval több, mint 3 regényt kellett elolvasni, és valóban nem láblógatós szak, ha az ember jól csinálja.


Téged viszont nem értelek. Én azért csináltam ezt, mert szeretem és ezzel akartam foglalkozni, nyelvtanár akartam lenni. Mi az, hogy nincs ambíciód? Akit érdekel az IT csinálja azt, de nem érdekelhet mindenkit ugyanaz, hála Istennek. És a nyelvszak nagyon is hasznos, nyelvtanárok, tolmácsok, fordítók mindig kellenek.

Engem soha nem érdekelt, hogy másnak mi a végzettsége, sosem tartottam magamnál se többre, se kevesebbre mást azért, mert nem azt tanulta amit én, vagy nem annyit keres. Nem nézek fel az IT szakemberre ugyanúgy ahogy nem nézek le a takarítóra sem. Én azt csinálom amit szeretek, amihez értek, és ha szükségem van valamilyen szakemberre, őt én is megfizetem ahogy engem is megfizetnek. Egy pillanatig nem lennék olyannal, aki lenéz engem, vagy kevesebbre tart a végzettségem miatt. Neked az önbizalmaddal vannak problémák, nem is kicsit.

2019. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

Azta, mennyi olvasnivaló, hasra ne essek.


Engem nem az zavarna, hogy nem vagy ITs meg mérnök. Nem lehet mindenki az. Ha mindenki az lenne, nem is lehetne vele jól keresni.


Az viszont zavarna, hogy a párom ennyivel butább nálam vagy ennyivel kevesebbre értékeli magát.


A nyelvtudással egyébként lehet baromijól keresni, mert aki beszélt nyelvet, már kiment külfőldre dolgozni.

2019. máj. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!