Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan elfogadhatatlan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan elfogadhatatlan, ha valakit eltart a párja?

Figyelt kérdés

Részlegesen (tehát a nő is keres, de keveset) vagy ideiglenesen (1-3 évig nem keres), tehát nem életvitelszerűen.

Én is eltartottam a párom annak idején 2 évig, volt, amikor teljesen, volt, amikor csak annyit keresett, hogy jelképesen hozzájáruljon a háztartáshoz, minden mást én biztosítottam neki kezdve a költőpénztől egészen az olyan dolgokig, ami nem lett volna szükséglet.

Nem kerestem jól, ha egyedül éltem volna, jobban kijövök, de én vele akartam élni.

Most egy darabig fordítva van.

Nem szoktam követelőzni, amikor csak tudok, dolgozom.

Nem járok shoppingolni, nem veszek ruhákat, holott átlag felett keres a párom. Csak meg akarom várni, mire nekem is normális jövedelmem lesz.


Mégis mindenki úgy néz rám, mint a véres rongyra, ha kiderül, nem dolgozom. Még azok is, akik tudják, miért, és hogy anno én segítettem lány létemre a párom, 2 állásban dolgoztam, hogy megéljünk.


2019. máj. 8. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Na és miért érdekel, mások mit gondolnak?

Nálunk is voltak hasonlók és jó pár olyan dolog, amit úgymond, ferde szemmel néznek. Az egyetlen szempont, hogy mi ketten jól érezzük magunkat egymással. Akkor van baj, ha egymás között vannak vitáék belőle. Az, hogy más nem tudna úgy élni mint ti, vagy mi, az az ő bajuk.

2019. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Modern felfogás,hogy csak a munkás értékes más nem.
2019. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű azt gondolják róla hogy otthon sem csinál semmit. Pedig ez általában nem így van. Pont otthon akadnak a legfontosabb tennivalók. Én a nyugdíjas szüleimmel voltam otthon amíg évet halasztottam a fősulin. Mindegyikünk legszebb időszaka volt az az együttlét. És több mindent csináltam otthon mint amikor tanultam vagy dolgoztam, mert volt rá időm és energiám.

Azt tartanám ideális életmódnak ha minél többen dolgoznának otthon. Így mindig lenne idő a családra, mindenre.

2019. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek irigyek. Engem is tartott el a párom, tudom milyen, ha így néznek rád. Akik úgy néznek rád, azok tudják, hogy őket ebben a helyzetben nem tartaná el a párjuk. Én voltam olyan fontos a férjemnek, hogy ezt a helyzetet elviselte, sőt még csak megjegyzést sem kaptam érte, nem piszkált. Akinek a legjobban bökte a csőrét a helyzetem, azt kirakta a párja, miután elvesztette a munkáját, és nem vitt haza pénzt. Örülj, hogy te vagy olyan fontos a párodnak, hogy eltart, az aki ferde szemmel néz nem ilyen szerencsés, ezért néz rád úgy, mint a véres rongyra.
2019. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tapasztalom, hogy ferde szemmel nézik az emberek az ilyen felállást. Pedig ez arra a két emberre tartozik, aki ebben él.


Nem értem, miért kell mindig mártírkodnunk, miért kell csak azért dolgozni, hogy megfeleljünk a társadalomnak? ha egyébként mindkét fél részéről rendben van, ha csak egyikőjük dolgozik?


Én egyelőre gyesen vagyok, de mivel négy gyermekünk van, férjem úgy gondolja, ne menjek el dolgozni, hogy tudjam intézni az otthoni dolgokat. Gondolkodom, mi lenne a jó megoldás, de még az is lehet, hogy igaza van, és nem rohanok munkát keresni (van elég otthon). Bárhogy is lesz, nem fog érdekelni, ki mi gondol.

2019. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!