Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme küzdeni érte?

Figyelt kérdés
Leszögezném, az a típusú lány vagyok, aki ha szeret valakit, addig küzd a kapcsolatért, míg azt nem érzi, hogy minden további erőfeszítés felesleges, vagy ha a másik már egyáltalán nem partner a gondok megoldásában.Nem szokásom könnyen eldobni egy kapcsolatot. Én komolyabb,érettebb vagyok, barátom még kicsit gyerekes és felelőtlen, viszont hatalmas lelke van, nagyon jó ember, jól kijövünk, és a kémia is rendben köztünk.Ő nagyon figyelmes, törődő, babusgatós típus, én kicsit hidegebb vagyok, de mellette már sokat nyíltam, és kimutatom egyre inkább az érzéseim. 9hónapunk alatt sajnos most harmadjára jön elő az a probléma, hogy teljesen befordul, magába zárkózik, és sajnos ilyenkor a kapcsolatunkat is megkérdőjelezi. Olyanokat mond,hogy semmi másra nem vágyik, mint hogy egyedül legyen, hogy néha úgy érzi, neki ez sok, nem tud, és nem is akar ennyi felé megfelelni,/családjában nagyon sokat segít, többször volt rá példa, hogy emiatt offolta a találkozót, mert elvarasok vannak vele szemben, ő meg sajnos egyből ugrik nekik/, állandóan pénzügyi válságban van, és ezen szokott a legjobban kiborulni, hogy nem tud egyről a kettőre jutni, stb. Ha engem akaratlanul megsért valamivel, én szépen, nem bántva őt, emberi módon próbálom ezt kommunikálni felé, aminek általában az az eredménye,h csak ül, mered maga elé, teljesen bezarkózik, majd az esetek nagy többségében kis idő elteltével szidni kezdi magát, h ő nem akar engem bántani, miért nem érzi magától, h mire van szükségem, sokkal jobbat érdemelnék, egyebek.Nekem az a meglátásom laikusként, hogy valószínűleg depressziós, és nagyon alacsony az önértékelése, a kapcsolatban felmerülő nézeteltérések után mindig önostorozásba kezd,az önértékelése még lejjebb süllyed, és ezáltal nem érzi jól magát, h finoman fogalmazzák, és ezt tudat alatt rám vetíti.Amikor minden jó, láthatóan szeret, velem tervez, összeköltözés, közös élet, stb. Mondtam neki, h segítséget kéne kérnie, és foglalkozni a belső problémáival, különben ezek mindig újra előjönnek, és sosem lesz boldog..de nagyon makacs, meg persze sajnálja a pénzt pszichológusra.Ti mit tennéteka helyemben? /szakítás kizárva, hacsak nem ő mondja ki, egy utolsó esélyt mindenképp megér nekem/
2019. máj. 8. 13:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzatennék, h jelenleg a dráma fázisában vagyunk, teljes önmarcangolásban van, és azt ismételgeti, h én jobbat érdemlemlek nála.Mondtam neki, hogy ezt a beszélgetést kizarólag, akkor folytassuk, ha lehiggadt és helyreallt az agya.Vasarnap este beszéltünk utoljára..
2019. máj. 8. 13:20
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem bipoláris ez a fiú?

Esetleg szenvedélybetegsége van?

2019. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs szenvedelybetegsege a dohanyzason kívül.Ha bipoláris lenne, nem kéne, h ez a depi nagyon felhangolt idoszakokkal valtakozzon?
2019. máj. 8. 13:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Leszögezném, az a típusú lány vagyok, aki ha szeret valakit, addig küzd a kapcsolatért, míg azt nem érzi, hogy minden további erőfeszítés felesleges, vagy ha a másik már egyáltalán nem partner a gondok megoldásában"


---------> ezek szerint neked még megéri , különben nem gondolkodnál és már otthagytad volna.

2019. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs. Ha nem hajlandó változni nem hajlandó pszichológushoz menni akkor semmi értelme éveket egy ilyen emberre pocsékolni.
2019. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szakítani akar, de nem mer. Minden jel erre mutat.
2019. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A legutóbbi ilyen alkalommal én mondtam, hogy legyen akkor szünet, mire 1 nappal később éjszaka írogatott nekem, hogy szeret, nem akar elveszíteni, és ne haragudjak a hangulatingadozasai miatt.. Egyebkent nyugodtabb állapotában hajlik rá, hogy segítséget kérjen, csak miután sokkal jobb hangulata lett, sajnos szőnyeg alá seperte a dolgot.De miután ez ennyire visszatérő probléma, talán ő is belátja, h ezt egyedül nem képes megoldani.
2019. máj. 8. 15:05
 8/13 anonim ***** válasza:

3:

A leírtak alapján ingadozik az fölfele is.

Ha még fiatal, kialakulóban van a betegsége és addig lehet atipikus lefolyása is.

Szerintem te is lehetsz az, aki evvel szakemberhez megy, hiszen NEKED van ebből problémád, és szeretnél egy külső nézőpontot, aki segít értelmezni ezt a helyzetet.

De mehettek párterápiára is.

2019. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Rockarc ***** válasza:

Arra kene ravezetned, hogy ez nem normalis. Amig nincs betegsegtudata, addig valtoztatni sem fog tudni rajta. Igen, a doki penzbe kerul, de ezaltal elerheto, hogy te mellette maradj, nem 9 honapot, hanem 9 evet. Vagy 19-et. Rajtatok mulik. Most nala pattog a labda.


Azt is hozzatennem, hogy sokan boldogan kifizetnenek barmennyit, hogy rendbe johessenek. Ezt meg kell ertetni vele. Ha kieroszaklosz belole 1 alkalmat, azzal nem ersz el semmit, az a lenyeg, o sajat elhatarozasabol menejn el. Nem biztos, hogyha leultok errol beszelni, akkor az elso alkalommal atmegy neki az uzenet. Addig kell beszelni a problemarol, amig meg nem erti. Neha nem egyszeru az embernek a sajat demonaival megkuzdenie. Te ebben maximum segiteni tudsz.


43F

2019. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rockarc,én ezt szívesen megpróbálnám, de tudod mitől félek? Hogy erőszakosnak fog gondolni, és dacból el fogja utasítani. Az emberek nagy része menekül a nyomás elől..Kérdés, hogy lehet ezt szelíden, szépen, de mégis hatásosan adagolni úgy, hogy ne érezze, hogy rá akarom erőltetni az akaratom?
2019. máj. 8. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!