Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem azt, hogy mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem azt, hogy mindenki jobban él nálunk?

Figyelt kérdés

Mármint, mindenki az ismerősi körünkben a korosztályunkból- így értve.


Átlagosan élünk, abból a szempontból, hogy hónap végén nem okoz gondot megvenni az alapvető élelmiszereket, de az olyan dolgok, mint a csokoládé, gyümölcslé, vagy drágább élelmiszerek hó közben is luxus, ritkán veszek ilyesmit. Ugyanígy nem járunk étterembe, otthon főzök.

Ruha többnyire turiból vagy leárazáskor plázából, évszakonként 1-2, vagy ritkábban.

Szóval olyan, hogy meglátok valamit és megveszem, nem igazán van.

Fodrászhoz el szoktam jutni pár havonta (csak a végeit vágatom), de máshová nem járok. A higéniai dolgokat drogériában szerzem be, többségében sajátmárkás vonalon.

Komolyabb dolgokat ünnepekre szoktam kapni.


Egy hete egy baráti párt látogattunk meg. Többnyire úgy gondolom, hogy ami mindenük nekik van, nekem már nem kéne (1,5 méteres tévé, teljesen gépesített lakás, Apple számítógépek és laptopok - igen, többes számban), túlzás.

Viszont amikor mondta a lány, hogy ebben a hónapban 3 darab 45 ezres farmert vett, aztán még egy rövidnadrágot is 30 ezerért, de már ki is nézett magának egy másik nadrágot 30-ért, és így tovább...

Illetve mondta, hogy minden reggel 1200Ft-ot költ csak egy bizonyos kávéra az egyik árusnál az utcájukban, mert anélkül nem kezd napot, meg hasonlók.


2019. máj. 12. 16:04
 1/9 A kérdező kommentje:
(Az érdekesség az egészben, hogy a bevételünk épphogy csak meghaladja a miénket valamivel)
2019. máj. 12. 16:05
 2/9 A kérdező kommentje:
*a bevételük
2019. máj. 12. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Mar kiirtad ezt a 45 ezres nadragokkal.
2019. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ugyanezt még nem.
2019. máj. 12. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Te is bulizod, mint én, hiába keresek 600at, keveset teszek félre.
2019. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

Nem szeretem az irigységet. Ha ennyire zavar, akkor miért nem keresel jobban fizető munkahelyet?


Én ugyan sosem kérkedtem azzal, hogy mennyiért vettem tévét vagy gatyát, de nem szeretem a megjegyzéseket és az irigy tekinteteket, így az ilyen barátoktól hamar megszabadultam. Érdekes, amikor takarítani kellett elmennem, mert nem találtam munkát, senki nem irigyelt.


Aztán amikor jobban ment, akkor jó volt, hogy fizettünk a férjemmel pár kört a pubnan, meg hogy legyen nálunk inkább a kerti party. De ha kint felejtettem az asztalon az Epöl nótbukot, akkor arra már mentek a pofavágások, meg hogy mennyire drága lehetett.


Senkinek semmi köze más anyagi helyzetéhez, mindenki kereshet más munkahelyet vagy vállalhat másodállást. Az irigység viszont gusztustalan dolog.

2019. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Akkor ti spóroltok? Tehát ugyan úgy vehetnél több 30ezres nadrágot, de nem teszed?

Én pl kifejezetten nem értem meg, miért kell ilyen drága ruhát venni. Oké persze, mert megteheti, de én akkor is sajnálom azt a pénzt ruhára. Én már találtam helyet "felesleges" pénzemnek, havonta egyszer a helyi állatmenhelyen segítek, vagy tápot veszek, vagy kifizetem az elmaradt orvosi költségeket, ezt a vezetővel beszéljük meg, melyik sürgősebb.

2019. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Most erre mit kéne írni? Teremtsétek meg azt a színvonalat, amin élni szeretnétek. Ne irigykedj, hanen kérdezd meg a baráti párt, hogy hogy csinálják. Nekünk 10 év alatt nagyon sokat javult az életszínvonalunk, de még mindig messze vagyunk attól, ahogy a környékbeliek élnek. Igyekszünk integrálódni, felzárkózni, figyeljük, hogy csinálják mások, beszélgetünk, tanácsot kérünk.
2019. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Sose hasonlítgasd magad másokhoz. Az sosem vezet jóra. Van egy kereseted, van egy fontossági sorrended, mire költesz, mire nem, mire gyűjtesz és mire pazarolod, és kész. Ha azt érzed, kevés a pénzed a boldogságodhoz, gondold át, hogyan lehetne jobban költeni, vagy hogyan lehetne bevételt növelni.
2019. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!