Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kéne tennem, hogy elfogadj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés

A barátom szülei utálnak engem. Azt tudni kell rólam, hogy nem vagyok egy főnyeremény: szociális fóbiám van, fiatal vagyok, még nincs felsőfokú végzettségem, hajlamos vagyok depresszióra (ami megfelelési kényszerből fakad). Viszont! Alapvetően jókedvű, nyitott, kedves, barátságos vagyok. Azért, akit szeretek bármire képes vagyok. De mindig rohadtul foglalkoztat, hogy más mit gondol rólam. Megtudtam, hogy a barátom szülei hálátlannak, nagypofájúnak tartanak és a fent említett okok miatt méltatlannak a fiukhoz. Én tudom, hogy ezek baromságok, de valamit nagyon rosszul csinálok, ha az embereknek ez jön le. Nem vagyok materialista, ezért nem tudok örülni tárgyi ajándékoknak - ergo hálátlan vagyok. Nem viselem el, ha ugráltatnak - ergo nagyszájú vagyok. Ezentúl szerintem nem vagyok rossz ember. Nem ez a lényeg? Hogy önzetlen legyek és szeretetteljes?

A szociális fóbiámnak pedig nem segít, ha ítélkező emberekkel vagyok körülvéve.

Az sem mellékes, hogy a barátomat nagyon szeretem és nem szeretném elveszíteni a szülei miatt. Most konkrétan lehet lemondja a közös nyaralásunkat, mert az apjának nem tetszik.

A barátkozás nagyon nehezen megy, most a barátomon kívül nincs senkim. Ne értsétek félre, nem azért vagyok vele, mert nincs más. Csak szerintem nagyon megviselné így az esetleges szakítás. Nekem az is elég lenne, ha egész életembe csak egyedül ő lenne velem.



2019. máj. 14. 12:36
 1/5 A kérdező kommentje:
*megviselne *életemben
2019. máj. 14. 12:38
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod lemondja a közös nyaralásotokat, az apja miatt, akkor nem is érdemli meg hogy vele legyél🙂 az hogy mások mit gondolnak rólad azzal meg ne foglalkozz. Ne hagyd magad befolyásolni, és pláne ne hagyd hogy a negatív dolgokkal visszarántsanak. Észleled a problémát és már ez önmagában is nagyon jó dolog.
2019. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt igazabol a pontos szituaciokat is ismerni kene. Mert pl. ha adnak valami ajandekot, te meg lenyomod ezt a materialista dumat, akkor pl. ne csodalkozz ha nem leszel szimpatikus. De ugyanakkor ha adnak valami ajandekot, te meg normalisan megkoszonod, de mondjuk nem hordod/hasznalod, es utana szolnak le, az mar megint mas szituacio. Ugyanigy az ugraltatas. Ha pl. atmesz ebedre a baratodekhoz, es ugy kell megkerni teged, hogy ugyan ebed utan segits mar pakolni, te meg nemet mondva leülsz, akkor persze, hogy nem szeretnek. De pl. Atmesz ebedre es anyuka veled akarja megfozetni az ebedet, az mar megint mas szitu.

Az egyetlen ami szerintem gondolkodasra ad okot, az az hogy a baratod mindentol fuggetlenul nagyon fugg a csaladjatol, es ez felnott embernel mar nem egeszseges.

2019. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szitu: Kaptam ajándékot, rendesen megköszöntem többször is. Ezt csak magyarázatként tettem hozzá, hogy nem tudok örülni semminek. Nekik nem mondtam.
2019. máj. 14. 20:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Ugráltatás: a barátom ugráltat mindenért, én meg rászólok, hogy tudja hányas a kabát. Csak ennyi, nem bunkó stílusban szólok.
2019. máj. 14. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!