Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldjam ezt meg? Valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam ezt meg? Valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok 6 éve vagyok együtt a párommal, aki 27. Nekem két hosszabb kapcsolatot leszámítva csak rövidebb szeretői kocsolatok voltak. A hosszabb kocsolatokban sem eltunk egyutt. Mostani parommal 4 éve igen. Nekem nagyon hiànyzik a szabadság érzése is, ugyanakkor szeretnélk megállapodni. Viszont félek a kötöttségtől, nem tudom mi lesz később. Sok a kérdőjel. Volt valakinek hasonló érzése, hogy jutott túl ezen? Úgy erzem senki nem ért meg, közben vergődöm, mert szakítani sem akarok, de félek, szorongok.37F

2019. máj. 14. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ambivalens kötődésnek hívja a szakma. Kötődési zavaraiddal bátran keress fel egy pszichológust, egyszerűen és hatásosan kezelhető a baj.


Sok sikert!

2019. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fruzs33 ***** válasza:
Pontosan így voltam 4 hónapja költözésnél.Kétségekkel teli a 4 évvel idősebb párommal.Én nem voltam fél évnél egy huzamban több időt senkivel.Most viszont már 9 hónapja vegyes érzelmekkel élünk.Az lebegett a szemünk előtt,hogy minden a közös jövőnk szépségére épül,ez adott erőt.
2019. máj. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a biztató szavakat és a korrekt válaszolat. Igazából attól tartottam, hogy egyedül vagyok ilyen h.lye problémával, de örülök, ha más is volt így és esetleg könnyen feloldható ez a fajta szorongás. Igazából tudom, hogy irreális ez a fajta szorongás és görcsösség, de olyankor sajnos akaratlanul ráfókuszálok és nem enged. Ilyen rágódó típus vagyok és marcangolom magam. Ezek a rossz érzések főleg akkor a legerősebbek, amikor mondjuk szóbakerül gyerek, vagy házasság. Olyankor úgy érzem vége az életemnek, Viszont amikor néhányszor próbálkoztunk a szakítással, akkor pár nap után éreztük, hogy nem akarunk egymás nélkül lenni. Szeretnék lenyugodni és boldogan élni, nem vagyok már lázadó tini mégis ezt a benyomást kelthetem... utánanézek ennek az ambivalens kötődésnek. Igazság az, hogy már kerestem egy pszichológust, de még csak 3 alkalom volt és furcsállom, hogy csak egész órán kérdez a végén meg azt mondja, hogy sportoljak sokat az kikapcsol. Remélem nem ez lesz a terápia 10-20 alkalommal 15000 ft-ért. :)) viszont minden forintot megér, ha sikerül megjavítania.
2019. máj. 15. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!