Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondot jelent, ha nagyon eltérő két fél étrendje? Abban is, hogy mit szeretnek.

Figyelt kérdés
2019. máj. 14. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jelent gondot. Ezek ízlésbeli különbségek, ettől még egy kapcsolat nagyon jó lehet. Gondot az jelenthet, ha pl. értékrendbeli különbségek vannak a felek között.
2019. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először értékrendet olvastam.:) Az nagy baj.

Az étrend az nem.

2019. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy olyan vegánnal nem tudnék együtt élni, aki egy olyan edényből sem eszik, amiben valaha húst főztek. Egyszerűen nem tudok két konyhát fenntartani.



Ezt leszámítva nincs gondom, bár a vegák kevésbé elfogadóak, mint én velük.

2019. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hosszú tavon problémat fog szülni rz fix
2019. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vega vagyok, de simán járnék húst fogyasztó nővel. De csak akkor, ha tisztel engem és nem próbál győzködni, hogy térjek át. 28 éves koromig masszív húsevő voltam. Ja, és még főznie sem kéne rám, egyedül élek és ellátom magam minden téren. 31F
2019. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha nem akarják egymásra erőltetni a saját szokásaikat, hanem megértik egymást akkor nem.
2019. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vegetáriánus vagyok lassan 12 éve, a párom pedig eszik húst. Nálunk ez nem okoz óriási problémát, de szerencsére mindketten toleránsak vagyunk e téren - nekem nem tragédia, ha éppen kétfelé kell főznöm, és neki sincs gondja, ha néha nem húsos főételt eszik. Ha kétfelé főzök, az is úgy néz ki, hogy levesből készítek egyfélét, köretből is egyfélét, és e mellé jön valami húsos kaja, meg húsmentes. Pl. most hétvégén sajtkrémleves volt krutonnal, vajas-petrezselymes újburgonya, nekem hozzá rántott sajt, neki mustáros pácolt csirkeszárnyak.

Mondjuk én simán megfogom, elkészítem a húst, mivel nem tudom megkóstolni, inkább kevesebb, mint több sót rakok az ételbe, mert azon még lehet utólag segíteni. De van, hogy odahívom a párom, hogy légyszi kóstold már meg, milyen. Ha valakinek még megfogni is gond pl. a húst, az már nehezebb dió.


Összességében nem ezen múlik szerintem, ettől még működhet az együttélés, csak soha nem szabad tukmálni az étrenddel kapcsolatos nézeteidet a másikra.

2019. máj. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha mindkét fél az "élj és hagyj élni" elvet követi, akkor simán megoldható, maximum a külön főzés macerásabb egy kicsit, de ha egymásra akarják erőltetni a saját szemléletüket és étrendüket, akkor nem. Kicsit más téma, de a férjem több olyan dologra allergiás, amit én nagyon szeretek, így szoktam olyan ételeket készíteni, aminek az alapja/körete ugyanaz, viszont a felét neki készítem, a felét magamnak, másképpen. Annyira nem macerás, hogy ne lehessen ebben megegyezni, vagy egyszerűen mindenki főz magának és kész.
2019. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!