Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyikünk a hibás? Hogyan lehetne változtatni a helyzeten (egyáltalán lenne-e még értelme)?

Figyelt kérdés

Több éve tartó kapcsolatról van szó, visszatérő problémákkal. Mindketten konfliktuskerülő típusok vagyunk, szóval általában eleinte minden jó, aztán a kisebb problémákat magunkba fojtjuk, gyűlik a dolog, egyre jobban eltávolodunk egymástól, végül valamelyikünk megtörik és egymásra zudítunk mindent, aztán pár nap gondolkodás után kibékülünk. Az a probléma, hogy ugyanazok a gondok jönnek elő újra és újra. Én mindig igyekszem odatenni magam és megfelelni a barátomnak, a kedvére teszek, de úgy érzem, hogy soha nem tudok annyit tenni, hogy elég legyen neki és eljutottam oda, hogy belefáradtam a próbálkozásba. A fejébe vesz olyasmiket, hogy pl nem is szeretem és képes hónapokig nem szólni erről, hanem megfigyeli a viselkedésem és az ilyesmi feltevéseit próbálja bizonyítani, majd a nyakamba zúdít mindent. Többször előjött az is, hogy úgy érzi, hogy nem érdeklődöm eleget a dolgairól, mindig csak a saját dolgaimról beszélek. Én úgy gondolom, hogy ha az embernek fontos valaki, akkor azt is fontosnak érzi, hogy bizonyos személyes dolgokat megosszon vele és erre magától is érzi az indíttatást, nem csak faggatás hatására mond el valamit. Kifejezetten igyekeztem többet kérdezni, érdeklődni, miután jelezte, hogy zavarja ez a dolog, de minden alkalommal csak kitérő válaszokat adott, elterelte a témát. Így már megint csak a saját dolgaimról és általános témákról tudok neki beszélni, mert kényelmetlennek érzem olyasmiről faggatni, amiről egyértelmű, hogy nem szeretné, hogy tudjak.

Az is többször probléma volt, hogy úgy érezte, hogy nem vonzódok hozzá szexuálisan, aminek a hátterében az áll, hogy ilyen feszült kapcsolatban valóban nem a szex az első, amire igényem van, de ennek ellenére is próbáltam a kedvére tenni. Miután szólt erről a problémáról igyekeztem többször kezdeményezni, de minden egyes próbálkozásomat elutasította és szintén csak terelte a témát. Nem tudom, hogy jogos-e, de számomra ez elég megalázó helyzet, hogy kb kelletem magam, ő meg sz@rik rám, így a továbbiakban nem is próbálkoztam, természetesen ő sem. Jelenleg semmi személyes témáról nem beszélünk, mert bármikor próbáltam felhozni bármilyen témát, mindig csak az volt rá a reakció, hogy "oké", "rendben". Alig beszélünk, ha igen, akkor is csak általános témákról, pl "vacsoráztál már?". Szörnyen érzem magam ebben a "kapcsolatban", tiszta hülyének érzem magam, amiért próbálkozok ész nélkül és megalázom magam, de mindenre csak kitérés és témaváltás a válasz. Úgy érzem, hogy eddig soha nem próbáltuk igazán megoldani a dolgokat, csak a szőnyeg alá söpörtünk mindent, majd a nagy érzelmek hevében veszekedtünk egyet, bocsánatot kértünk egymástól és ugyanúgy csináltunk tovább mindent, mint azelőtt.

Szóval az lenne a kérdés, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Mit kellene másképp csinálni?


2019. máj. 16. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ti nem konfliktuskerülők vagytok, egyszerűen nem tudtok kommunikálni. Ezt kell fejleszteni mind a kettőtöknek nagyon sokat. Amíg nem tudtok megfelelően kommunikálni soha nem lesz egyikőtöknek sem normális kapcsolata.

Ahol évek óta ugyan azok a problémák okoznak veszekedéseket újra és újra az nem nagyon fog már működni. Nagyon a végét járjátok már, már csak fogást kerestek a másikon amibe bele lehet kötni, meg harcoltok azon, hogy ki a hibás.

2019. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én mindig is hajlottam arra, hogy ha valami gond van, akkor megbeszéljük és őt is erre biztattam, de mindig lerázott azzal, hogy semmi gond nincs, közben meg gyártotta magában a konteókat, hogy soha nem szerettem. Ha pedig én próbáltam volna megbeszélni vele valamit, akkor is vagy elintézte annyival, hogy túlreagálom, vagy mérges lett és nagy veszekedés lett, ilyen helyzetekben pedig elönti az agyát az ideg és pontosan tudja, hogy mit mondjon ahhoz, hogy tényleg megbántson. Pont emiatt már inkább meg sem említem, ha valami problémám van, ami egyértelműen az én hibám.
2019. máj. 16. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

"hanem megfigyeli a viselkedésem és az ilyesmi feltevéseit próbálja bizonyítani, majd a nyakamba zúdít mindent."

Eddig olvastam, neked meg eddig kellett volna vele lenni.

2019. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Parterapia. vagy megmondod neki, hogy vagy hajlandó felnőtt ember módjára viselkedni és beszélni veled
2019. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy párterápiával adnék még egy esélyt a kapcsolatnak. De ha nem működik, hagynám a francba. Lényegében nyűglődtök, mi ebben a jó?
2019. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A barátod olyan mintha direkt beléd akarna kötni,benned keresi a hibát.Ha nem vagy elég jó neki,keressen mást,meg Te is.Ennek hosszútávon nem sok értelme van.
2019. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem mennék párterápiára. Lehúzás. Egy kapcsolatot nem lehet meggyógyítani, csak embereket. Ha mentek terápiára menjetek külön-külön saját magatok.

Azt nem írod, hogy szereted-e még. Én úgy érzékelem, hogy nem. Sajnos az, amit ő csinál, két dolgot jelenthet: az egyik, hogy annyira alacsony az önbecsülése, hogy el se tudja képzelni, hogy valaha szeretted, mert őt nem lehet szeretni. Ebben az esetben nem a te dolgod meggyógyítani, hanem menjen szakemberhez. A másik, hogy szakítani akar, de ürügyet keres, hogy miért te legyél az oka, csak eddig nem talált rajtad "fogást". Ha így van, simán csak gyáva, és nem érdemes vele tovább szenvedni.

Nagyon együttérzek egyébként, nekem a házasságom úgy ért véget, hogy hetekig annyi volt a kommunikáció, hogy szia. Volt olyan, hogy komplett hétvégéken keresztül nem szóltunk egymáshoz!! És figyelj, ő a végén, amikor közöltem, hogy elválunk, nem értette, hogy ez miért probléma. Jó végre egy kis nyugalom! Én meg csak néztem, hogy ha ez a szint, akkor fogalmam sincs, mit keresek még itt. Szörnyű volt. Nem kötelező ezt elviselned. Sajnálom, de szerintem nektek nem megy ez együtt tovább.

2019. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyedül azért nem szakítottam még, mert jelenleg mindkettőnknek úgy alakult az élete, hogy nem a párkapcsolat az elsődleges, mással vagyunk elfoglalva és úgy mellékesen vagyunk egymásnak, nincs sem energiánk, sem időnk most mély beszélgetésekre, vitákra. Ha ő is úgy gondolja majd, hogy szeretné, akkor szerintem érdemes lenne egy nyugodtabb időszakban megpróbálni változtatni. Egyébként én úgy gondolom, hogy szeretem, de mintha kiábrándultam volna, egyszerűen belefáradtam a folyamatos megfelelésbe és az állandó kudarcba. Már nem okoz szomorúságot, ha arra gondolok, hogy esetleg nem maradunk együtt végül, csak nyugalomra vágyom akár ezen az áron is.
2019. máj. 18. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg szakíts vele
2019. máj. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!