Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok mennyire vita téma az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok mennyire vita téma az anyagiak?

Figyelt kérdés
Hogy kezelitek a pénzügyeket?
2019. máj. 16. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Semennyire, semmilyen szerepe nincsen a kapcsolatban az anyagiaknak. Nem vagyunk közös kasszán, nem is leszünk soha.

Van egy közös számlánk, erre megy mindkettőnk részéről automatikusan egy összeg ami a közös dolgainkra (rezsi, bevásárlás, nyaralás, megtakarítás stb.) kell. A többivel mindenki maga gazdálkodik. Hogyha hó végén marad még pénzünk és éppen nincs olyan egyéni dolog amire kellene akkor azt szintén rá szoktuk dobni a közös számlára.

Így van közös megtakarítás, minden közös célunkra van fedezet. De emellett mindkettőnknek megvan a saját egyéni céljaira is a pénz. Nem kell számolgatni, nem kell találgatni, hogy mennyi pénzt tudok magamra költeni, hiszen látom a saját számlámon.

Hogyha valamilyen nagyobb pénzügyi döntés van azt nyilván megbeszéljük, de nem szólunk bele, hogy mire költi a másik a pénzét. Mindkettőnknek van csomó olyan célja az életben amit még el szeretne érni egyedül és nem a párja pénzéből. Ezt nem lehet közös kasszával.

2019. máj. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk közös kassza van, mégsincs soha vita a pénzen. A nagyobb kiadásokat közösen megbeszéljük, a kisebbeket mindenki belátása szerint költi. Mindketten felelősen költekezünk.

Ahol annyira szeretik egymást, hogy inkább egymásra költik a pénzt, semmint magukra, ott nem is lehet vita a pénzen.

2019. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Közös számlánk van, mindkettőnk fizetése oda megy, mindketten használjuk a kiadásaink után maradt összeget.

Havi fix megtakarítási alapunk van, mindkettőnknek a saját nevén. Életbiztosítás mindkettőnknek.

15 év alatt eböl még nem volt vitánk.

2019. máj. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
A házasságok egyrésze megcsalás miatt, másik jelentős része az anyagiak miatt megy tönkre. Szóval ez igenis egy fontos szempont.
2019. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk semennyire. Tizenéve közös a kassza, plusz van egy megtakarításos számlánk, amire mindig utalunk valamennyit havonta. A nagyobb kiadásokat megbeszéljük, ebből sem volt még soha vita.
2019. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Derwer ***** válasza:

Mi közös avagy egy kasszán vagyunk, mert csak én dolgozok a klasszikus értelemben, feleségem elenyésző mennyiségű pénzt keres némi babysitterkedéssel és takarítással. (de ha kevés is, fontos hogy valamennyit dolgozzon. Neki is, nekem is)


Mi folyamatosan alakítunk a dolgokon, mert sajnos engem nagyon frusztrált hogy én keresem a pénzt a mindennapi dolgokra IS, (lakhatas, kenyér, stb) míg az ő bevétele - ha minimális is - de teljesen saját magára költötte (táska, fodrász, stb) és sokszor éreztem hogy nem érzi a pénz súlyát. (én meg mellette nagyon gyűjtögető entitású vagyok és magamra kB pontosan nullát költöttem)


Aztán azóta részarányosan megadózza a bevételét és az külön alszámlára megy. (amit meg lakáshoz való dolgokra költünk nem én rám, nem ő rá)


Így már én is tudok félre rakni (közös célokra), és a lakáshoz való költéseknek is némi határt szab az alszámla terjedelme.


Ezenfelül még bevezettem egy ajándék pénzt amit én is, ő is magunkra "kell", hogy költsünk, így néha már én is veszek magamnak valamit. (igaz, itt is megvan, hogy ő az adott hónapban elkölti, én meg akár hónapokig gyűjtöm, amíg nem lesz valami olyan, amit tényleg akarok. Ami jó eséllyel drágább dolog is persze)


Tehát mostanra egész komplex a rendszer de minimum az én közérzetem sokkal jobb. (a feleségemé meg nem rosszabb ;))


30F

2019. máj. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semennyire, mert mindig van mindenre pénz. Szerintem leginkább ott okoz ez problémát, ahol kevés pénzből élnek, minden kiadást alaposan meg kell gondolni és esetleg hó végére alig, vagy egyáltalán nem marad.Illetve mivel általában egyáltalán nincs az embereknek semmilyen pénzügyi kultúrájuk, így nagyon nehéz ésszel bánni a pénzzel.

Őszintén szólva szerintem nekem se megy... (Simán bevezetném általános iskola első osztálytól a pénzügyi oktatást)

Kicsit elkalandoztam bocsi :)

2019. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, egyrt értek. Nàlunk sincs gond, van pénz, 4 sajat lakás, tizenmillio a bankban, igy min vesszünk össze. Ha havi 300bol kellene élni akkor lennének problémák.
2019. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!