Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem vagyunk egy korban, kicsi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyunk egy korban, kicsi problémák, amik neki nagyon. Hogyan tudna ez működni?

Figyelt kérdés

Ő 18L, én 25F.

Neki pici családi gondok, nem engedik a szülei ide-oda-hozzám, pedig ismernek, normális vagyok, viszonylag jó módú, nekem pedig kicsit más, pénz, munka, múlt, lelki békét helyre állítani magamban, mert eléggé megviseltek dolgok. Mindkettő komoly probléma, tény és való, csak ugye más életszakaszban. Úgyérzem ő még úgy lelkileg nincs megedződve, valószínű azért akkora probléma neki ez a nekem apróságnak tűnő gond. Engem picit zavar, hogy mondom a gondom, mondom, mondom, és csak annyit tud rá mondani hogy "szegény". Sajnos az igazat megvallva azokban a pillanatokban picit felbosszant ezzel, mert hiába mondom, úgysem érti a bánatom, gondom, bajom. Pedig én aztán ezért nem akarom bántani.

Kérdés nem is az, hogy hogyan tudna ez működni, mert jól megvagyunk. Csak ez a kis bibi köztünk,és érdekelne mások véleménye. Igazából mostanra nyiltunk meg egymásnak úgy kicsit jobban, ezért dobtam fel ezt a témát.


2019. máj. 16. 21:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Kicsi problemak ami neki nagyok*
2019. máj. 16. 21:50
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán fog működni. Ő még nagyon gyerek. Ez jól kijön abból, hogy 18 éves felnőtt létére még anyuka mondja meg neki, hogy hova mehet. Ő nem fogja megérteni a problémáidat, mert soha semmilyen nehézségbe nem ütközött még, legalább is nem akkorákba mint te. Nem érti még a felnőtt életet, hiszen soha nem volt része benne. Élte a kényelmes, gyerek életét. Amivel nincsen baj, csak neked így nem megfelelő partner.

Talán akkor fog ez változni hogyha majd ő is dolgozik és szembesül kicsit a felnőtt élettel. Csak az a baj, hogy addigra te is sokat fogsz érni és komolyodni. Ha csak nem érik nagyon sokat rövid idő alatt akkor nem hiszem, hogy fog ez működni. Mindig "gyerekebb" lesz nálad.

Az emberek akkor szoktak hirtelen felnőni amikor éri őket valami nagyobb kudarc vagy kár vagy ilyesmi. Csak ehhez meg nagyon kérdéses, hogy a gyerek agyával hogyan fog hozzáállni és mennyire rontja el a kapcsolatot.

Én várnék egy kicsit, pár hónapot még. Közben próbálnám tolerálni, hogy neki ezek a kis baromságok problémát jelentenek. De ha nincs jelentős változás akkor nem hinném, hogy egymáshoz valók vagytok vagy valaha is változna ez. Ő lassabban fejlődik mint te, tényleg gyerek még teljesen. Az pedig mindig gondot fog okozni, hogy ennyivel érettebb vagy.

2019. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
A 18 éves kislányt nem engedik el a szülei, a férfi a 25 éves aki dolgozik és felnőtt életet él.
2019. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért nyilván nehéz lenne meghozni már azt a döntést, hogy kilépek a kapcsolatból, mert vannak érzéseim iránta, és a többi működik, ahogy a szex is alakúl, gyorsan tanul. Tehát várok,mást nen tudok tenni, ismerem magam, később úgyis győz a fejem az érzéseim ellen, ha nem változik. Nagyon köszönöm a válaszod!


3. Hozzászóló szóra sem érdemes.

2019. máj. 16. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem kis probléma, hogy nem működik a beszélgetés, és nem tudjátok átérezni egymás problémáit. Az igen nagy gond.
2019. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A #2-es gyönyörűen leírta, egyetértek vele. Jó néha ilyen szinten értelmes választ is látni.


Azzal egészíteném ki, hogyha benne maradsz ebben a kapcsolatban. Ha ez lesz, akkor minden komolyabb problémát egyedül kell a válladra venned és ebben az éretlenebb lány nem lesz a társad és nem fog tudni segíteni. Idővel ez egyre furcsább lesz, de könnyen belesüppedhetsz. Így alakul ki a társas magány.

2019. máj. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
De mit vársz tőle vagy mit várnál, ha idősebb és talán ettől gondterhesebb lenne? Akkor sem fog tudni mást tenni, mint meghallgat, megölel, sajnál. Ha szereted, ne legyél irigy vagy pláne kívánj önzőn rosszat. Simán lehet, hogy neki később is látszólag könnyebb lesz. Sok kapcsolatban rámegy arra, hogy az egyiknek szerető a családja, anyagilag is előnnyel indul, megtalálja és élvezi a munkáját, a másiknak meg mindenért kūzdeni kell és valahogy sosem jó, és úgy érzi, a párja sosem fogja jó dolgában megérteni és biztos nem értékeli. Akkor erre az a megoldás, hogy (mint Jézus :)) a jobb dolgú is szerezzen pár rossz tapasztalatot, hogy a másik számára hihető lehessen a szeretete? Nem lehet feltételezni, hogy ha szeret, akkor ha nem is élte át és nem tud rajta segíteni, de bántja bármi, ami téged bánt?
2019. máj. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a "nem érti meg a saját kis gondjaimat" dolgozó 30 körüli-feletti felnőttek közt is ugyanúgy megvan, pl. amikor totálisan eltérő munkaterületen dolgoznak a felek és nem érti meg / érdekli, amikor valamiért panaszkodsz neki...
2019. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!