Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Őszintén leakarom küzdeni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén leakarom küzdeni a féltékenységemet, de nem tudom mit tegyek. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkorom abból állt, hogy végignéztem ahogy anyukám évente váltja a csávókat, mert mindegyiket kb az őrületbe kergette a féltékenységével. Olvasta a telefonjukat, a számlán megnézte kiket hívogatott, zsebekbe belenyúlt stb. Persze volt amikor beigazolódott a félelme és tényleg megcsalták, de ez 10ből 1 volt kb.

Mindig mondtam neki, hogy ne legyen ilyen, a saját kárára megy.

Most vagyok életem első komoly kapcsolatában és kezdem magamon érezni, hogy valami nem oké. Én 20 éves vagyok, a barátom 22. Egy éve vagyunk együtt. Mielőtt összejöttünk 6 évig barátok voltunk, tehát ismerem mint a tenyeremet. Semmi okom bizalmatlannak lenni, rettentően szeret, minden szabadidejét velem töltené.

Mégis néha elkapnak hülye érzések. Mikor látom, hogy más lányokkal beszélget facebookon kb összerándul a gyomrom. Pedig tudom, hogy a volt osztálytársa, mert elmondta. Nem akarom elüldözni a felesleges hisztimmel, de tényleg azt érzem sokszor, hogy kiakarom sajátítani. És őszintén, komolyan mondom, hogy ezt leakarom küzdeni. Mit tegyek? Kihez forduljak?

Azt már felismertem, hogy ezt valószínűleg azért csinálom mert rettentően alábecsülöm magam. Úgy érzem ő túl jó hozzám, mert már sokkal előtte is szerelmes voltam belé, most meg a fellegekben járok hogy végre összejöttünk. Azt érzem sokkal jobbat is találhatna nálam, ezért is félek, hogy biztos ez lesz.


Nem akarom elveszíteni, tudom, hogy sosem csalna meg és tudom, hogy egy fantasztikus ember. De nem akarom saját magamat kiidegelni sem a féltékenykedéssel.



2019. máj. 18. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Igazából felismerték a problèmát, az önèrtèkelèseddel van baj. Keress fel egy pszichológust.
2019. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Ha édesanyádnak nem volt önbizalma, Neked honnan lenne. Gyerekként szó szerint az anyatejjel szívjuk magunkba a szüleink csetlő-botló szerencsétlenkedését önmagukkal, a világgal, ők az elsődleges minta számunkra, kritikátlanul átvesszük az érzéseiket. Ezt felnőtt fejjel nehéz pusztán azáltal felülírni, hogy rálátunk. Egy jó pszichoterápia és évek önismereti munkája a megoldás, ami által visszakaphatjuk az életünket és nem a szüleinkét éljük helyette.
2019. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!