Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vállalják a nők nehezebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vállalják a nők nehezebben a felelősséget?

Figyelt kérdés

Elég sokszor látni az oldalon, hogy a nők arról kérdeznek, hogy miért vonzanak be rossz pasikat, miközben ez egyszerűen döntés kérdése. Férfitől ilyen kérdést még nem láttam és élőben sem hallottam. Nőktől viszont rendszeresen.

Amikor válásról/szakításról jön egy kérdés, akkor is elég sok női válaszoló mindenáron a férfit próbálja felelősként kihozni.

A való életben ilyesmiket jóval ritkábban látok. Szerintetek itt miért jellemző ez a nők részéről?


2019. máj. 18. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát mert a férfiak szoktak kezdeményezni általában, és nyilván azoknál csak, akik bejönnek nekik. Nehéz erre magadtól rájönni?


A kérdésed második felét nem értem. Inkább a pasik szokták szidni a nőket ezen az oldalon megállás nélkül.

2019. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha tudni szeretné, mit ront el, akkor nem vállalja a felelősséget.

Bezzeg a férfiak, mikor odaköpik, hogy te bajod, ha megvert a pasid, te választottad. Te bajod, ha megcsalt, biztos híztál és nem akarsz a szexben mindent bevállalni. A férfi az nem hibás, ő csak a körülmények áldozata.


Innentől bevezetem én is a rinyapisták ellen. Az ő hibája, ha nincs nője, mert mindig rossz nőhöz megy oda. Miért nem csak azoknál próbálkoztok, akiknek bejöttök és szinglik?

2019. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Önkritikátok nulla. Zéró. Semmi.


Menj vissza arról hisztizni, hogy azért vannak egyedül az "nájszgájok", mert túl sok jó tulajdonságuk van, és túlságosan tisztelik a nőket, mint az itteni összes többi "férfi".

2019. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 - A kezdeményezés alól való kibújás is hárítás. Köszi, hogy hoztál még egy dolgot, ami passzol a kérdésemben felsorolt példákhoz!

És amúgy abból, hogy a férfiak kezdeményeznek, hogy következik az, hogy nem a nőké a felelősség választáskor? Nehéz magadtól rájönni, hogy nem írtál logikus választ a kérdésre?


Ha a pasik szokták szidni a nőket az oldalon, akkor miért van az, hogy akárcsak 1-2 nőről is ír negatívat egy pasi, jellemzően 50% alatti értékelést kap, de nőként még az összes férfi szidása is simán 50% feletti választ hoz? Vagy miért van az, ha egy férfi leírja a problémáját, akkor elég valószínű, hogy lesz pár lúzerező válasz, de fordítva ezt nem látni?


#2 - Miért, ha valaki összejön egy láthatóan agresszív emberre, többször is megveri és az illetővel marad, akkor mégis kinek a hibája? Mindkét félé és a nőé is. Döntsük már el, hogy érett és felnőtt nőkről beszélünk, vagy folyamatosan áldozatnak állítjuk be a nőket.


A hízós meg ilyen dolgokat ugyanúgy megkapják a férfiak is.


És lám, pár perc alatt jött egy rinyálós válasz is... Vicces, amikor gyönyörűen igazoljátok, amiről a kérdés szól.


#3 - Hova menjek vissza hisztizni, amikor most szem hisztiztem? Bemásolnád, hogy a kérdésemben mi a hiszti? A nájszgájokól meg sehol sem írtam.



Érzitek, hogy a válaszaitok tartalma végül pont az ellenkezője lett annak, amit akartatok? Egy egyszerű kérdésre jött 3 mellébeszélő hiszti. Számotokra ez a felelősségvállalás?

2019. máj. 18. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

"#1 - A kezdeményezés alól való kibújás is hárítás. Köszi, hogy hoztál még egy dolgot, ami passzol a kérdésemben felsorolt példákhoz!"


Igazad van, még véletlenül sem fogok minden második pasinál kezdeményezni, hátha valami összejön alapon, mint ahogy ti teszitek, viszont nyitottam már nem is egyszer fiú felé, amikor tényleg és valóban bejött.

2019. máj. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 - Újabb félremagyarázás, újabb felelősséghárítás. Hol írta bárki is, hogy minden fiú felé kéne nyitnod? Hogy jön ez egyáltalán ide?
2019. máj. 18. 17:51
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, elég nehéz a felfogásod, úgyhogy lassan írok, hogy legyen időd gondolkodni :-)

Ha egy nő azokból a férfiakból választ, akik kezdeményeznek nála, akkor nyilván csak adott felhozatalból tud választanai. Ezért gondolja úgy, hogy olyanokat "vonz be" akiket nem kéne. Amúgy ez nem felelősségvállalás kérdése, hanem hogy hisz-e valaki a vonzás törvényében vagy sem.

Az, hogy a nők többsége nem szívesen kezdeményez, szintén nem a felelősség alól kibújás, hanem egyszerűen nem akar nyomulósnak tűnni.

Ha én úgy gondolom, hogy rosszakat vonzok be (ez nem igaz, de tegyük fel) ott sem a férfire hárítom a felelősséget, hanem elgondolkodom azon, hogy mit csinálok rosszul, hogy rosszakat vonzok be. Szóval már itt bukott a csinos kis elméleted. Szívesen.

2019. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Kérdező, elég nehéz a felfogásod, úgyhogy lassan írok, hogy legyen időd gondolkodni :-)"

Nem, attól, hogy nem szeretem a kibújós szövegeket és felnőttként vállalom a felelősséget a tetteimért, nem másokat hibáztatok, még nem lesz lassú a felfogásom.


"Ha egy nő azokból a férfiakból választ, akik kezdeményeznek nála, akkor nyilván csak adott felhozatalból tud választanai. Ezért gondolja úgy, hogy olyanokat "vonz be" akiket nem kéne. Amúgy ez nem felelősségvállalás kérdése, hanem hogy hisz-e valaki a vonzás törvényében vagy sem."

Mindenki csak adott felhozatalból tud választani. Ha azok közül választ, akik kezdeményeznek nála, akkor is választ és nem bevonz meg ilyesmik. Választ. Felnőttként. Az ilyen emberek mit gondolnak? Hogy szavazáskor is arra a pártra szavaznak, aki felé épp vonzza a tollukat a szavazólap? Nem döntenek, hanem a vonzás működik? Ne vicceljünk már.

Ha pedig valaki sorozatosan hasonlóan rossz embereket választ, akkor gondolkodjon már el és ne vonzásról beszéljen.


"Az, hogy a nők többsége nem szívesen kezdeményez, szintén nem a felelősség alól kibújás, hanem egyszerűen nem akar nyomulósnak tűnni."

Lényegében leírtad, hogy hárítanak... Nem akarnak nyomulósnak tűnni, ezért a férfiakra hárítják ennek a felelősségét. Azért ijesztő, hogy tényleg ennyire mellébeszéltek.


"Ha én úgy gondolom, hogy rosszakat vonzok be (ez nem igaz, de tegyük fel) ott sem a férfire hárítom a felelősséget, hanem elgondolkodom azon, hogy mit csinálok rosszul, hogy rosszakat vonzok be. Szóval már itt bukott a csinos kis elméleted. Szívesen."

Oké, te elgondolkodsz. Most nézz körül az oldalon az ilyen jellegű kérdéseknél. Szívesen.



Tényleg jellemző a hárítás és a mellébeszélés erre az oldalra, de azért reméltem, hogy legalább 1-2 értelmes válasz érkezik. Helyette pont az érkezett, amit a kérdésben írtam. Elgondolkodtató...

2019. máj. 18. 18:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kérdésnek szerintem semmi értelme! Neked nem mindegy, hogy ki kit hibáztat egy szakítás vagy egy sz@r randi után? Nagyon sok helyzetben egyszerűen nincs abszolút, objektív igazság, hanem nézőpont kérdése. Igen, ha egy nő benne marad egy bántalmazó kapcsolatban, akkor az már nyilván az ő döntése. De ez nem menti fel a férfit az alól, hogy egy köcsög. Az, hogy a férfi megüti a nőt, az igenis a férfi hibája! Teljesen mindegy, mit tesz ezután a nő. Vagy itt van a választás kérdése. Ismertem egy srácot még régebbről, mindig tök jól el tudtunk beszélgetni, idővel egyre szimpatikusabb lett. Viszonylag sok idő eltelt, mire bepróbálkozott, és én fogadtam a közeledését. Továbbra is minden nagyon jó volt, majd MIUTÁN több is történt, közölte, hogy amúgy ő most nem akar kapcsolatot! Most akkor az én felelősségem, hogy esélyt adtam neki? Mégis hogy kellett volna kiszűrnöm, hogy meg fog szívatni? Ha egy nő enged egy számára szimpatikus férfi közeledésének, és a férfi szemét, akkor az mégis miért lenne a nő felelőssége?
2019. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Ennek a kérdésnek szerintem semmi értelme! Neked nem mindegy, hogy ki kit hibáztat egy szakítás vagy egy sz@r randi után?"

Egyszerűen kezdem unni az oldalt, mert a válaszok nagy része ilyesmikről szól. A nőktől általában teljesen mást tapasztalok a való életben, mint amit itt írnak. Érdekelne, hogy az itteni hozzászólóknál ennek mi az oka. És ezt már sok pasi is leírta. Sőt, volt olyan nő, aki rám írt, beszélgettünk és ő is mondta, hogy fogja a fejét az itteni átlagos női hozzászólásoktól.


"Igen, ha egy nő benne marad egy bántalmazó kapcsolatban, akkor az már nyilván az ő döntése. De ez nem menti fel a férfit az alól, hogy egy köcsög. Az, hogy a férfi megüti a nőt, az igenis a férfi hibája! Teljesen mindegy, mit tesz ezután a nő. Vagy itt van a választás kérdése."

Igen, ez így teljesen korrekt. Azt írtad, hogy NYILVÁN a nő döntése is. Ez így tiszta. Azonban itt sokszor jönnek a szokásos szöveggel, hogy a nők ilyenkor mindig áldozatok, ők nem tehetnek a dologról és hasonlók.


"Ismertem egy srácot még régebbről, mindig tök jól el tudtunk beszélgetni, idővel egyre szimpatikusabb lett. Viszonylag sok idő eltelt, mire bepróbálkozott, és én fogadtam a közeledését. Továbbra is minden nagyon jó volt, majd MIUTÁN több is történt, közölte, hogy amúgy ő most nem akar kapcsolatot! Most akkor az én felelősségem, hogy esélyt adtam neki? Mégis hogy kellett volna kiszűrnöm, hogy meg fog szívatni? Ha egy nő enged egy számára szimpatikus férfi közeledésének, és a férfi szemét, akkor az mégis miért lenne a nő felelőssége?"

Persze, ez így becsúszik, de pont arról beszélek, amikor sorozatosan ez történik. Ha valaki sorozatosan ugyanabba nyúl bele, akkor igenis az ő felelőssége is. A környezetemben is vannak olyan lányok, akik így járnak rendszeresen. Szoktunk ilyenről beszélgetni. Páran az általuk megismert új srácokat meg is szokták mutatni és valamilyen rejtélyes (amúgy tök egyszerű) oknál fogva én mindig eltaláltam, hogy csak szexet akarhatnak e a srácok. Miután ezek a lány ismerőseim 2-3 ilyenen átestek, kezdett nekik is leesni, hogy igen, igazam van abban, hogy azért általában előre lehet látni, hogy milyen a srác.


Külön kiemelném, hogy fordított esetben ugyanezek a nők szeretik felhozni a témát, ha egy pasit sorozatosan megcsalnak vagy lenyúlják pénzel. Akkor egyből a férfi tehet róla, hogy nem látta előre a dolgot.

2019. máj. 18. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!