Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti milyen dolgokon szoktatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti milyen dolgokon szoktatok veszekedni?

Figyelt kérdés
Szerintem a veszekedések hátterében egy kapcsolatban vagy egy házasságban a következők állnak általában (próbáltam sorrendben) : pénzügyek (túlköltekezés, pénzhiány) háztartás (ki mennyi energiát fektet bele, ki takarít többet, ki kevesebbet), szabadidő eltöltése (valaki szeret otthon lenni, a másik menne mindenfelé) testiség (általában a férfiak keveslik) féltékenység vagy egy harmadik megjelenése. Persze ezek mellett számtalan dolgon össze lehet kapni, de szerintem ezek a leggyakoribbak és véleményem szerint a pénzügyek felelnek az összeveszések 90 %-áért (hazánkban biztos...) Nálatok miből van a legtöbb vita? Kort és nemet is írjatok, ha lehet!

2019. máj. 20. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te tapasztaltad. Mi a pénzügyeken még soha nem veszekedtünk... de még a családomban sem tapasztaltam ilyet se másnál.


A legtöbbször akkor van veszekedés ha félreértjük egymást, és kötjük az ebet a karóhoz. Ez meg akkor következik be, ha fáradtak vagyunk és az idegeink is érzékenyek. Önmegismerés által lehet ezt puhítani és ha tudod mi tesz neked vagy a másiknak jót, tulajdonképpen nulla százalékra csökken a veszekedések száma.


Szóval ti a pénzen veszekedtek ? Miért? Hogy? Mit lehet azon veszekedni? :D Vagy van vagy nincs. Esetleg ha nincs közös kassza avagy az egóizmus bekavar ott eltudom képzelni hogy gondot okozhat, de akkor miért nem álltok közös kasszára? És miért nem közösségben gondolkodtok nem pedig egyénben? Mert csak is emiatt lehet ez ok... De lehet tévedek.

2019. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Két nappal ezelőtt például azon, hogy melyik a jobb óceán. Az Atlanti vagy a Csendes?
2019. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyeken és házimunkán soha nem veszekedtünk még. Ellenben a stíluson, hogy egyik hogy szól a másikhoz..vagy h a másik nem vett poénnak egy csípősebb viccet, na azon már szoktunk.
2019. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as ezt ki is felejtettem. a Stílus is rendszeres téma. De azon is lehet dolgozni...sőt! ;)


Ha már, kérdező, te így, én úgy tapasztalom, hogy a "nem megfelelő stílusban szólni egymáshoz" a legtöbbet okozó ok egy veszekedés kiváltásához.

2019. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van, a stílus vetekszik a pénzügyekkel. Egyébként mi nem veszekszünk sokat és nem a mi kapcsolatunkból indulok ki, ha azt mondom, hogy a pénzen veszekednek sokat a párok, de mivel társasházban lakunk, sokat hallunk veszekedéseket és kivétel nélkül mind amiatt van sajnos...
2019. máj. 20. 14:16
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Az legyen az ő bajuk. Nyilván nincs pénzük, nincsenek közös kasszán, ez így nem lehet könnyű. Bár némi fejlődéssel nem lehet ez kiváltó ok... ;)

Örülj, ha ti ilyeneken nem veszekedtek. Egyel kevesebb probléma. :D

2019. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Veszekedni soha nem veszekedtünk még szerintem 9 év alatt. Vita ezek közül a témák közül egyiken se volt soha.

Ha nem egyezik a pénzügyi kultúra, ha veszekedni kell azon, hogy nem segít a háztartásban az egy felejtős kapcsolat, semmi értelme. Ha az egyik fél eljárogatna, a másik fél otthon ülne az is egy értelmetlen kapcsolat. Ezek mind olyan ellentétek, amiből hogyha vita van akkor nem kell együtt maradni.

Szóval veszekedni semmin nem veszekszünk. Vitázni hétköznapi vagy éppen magasröptű dolgokon szoktunk, vagy egy rajtunk kívül álló probléma megoldásán. Szerintem egyedül abból van vita, hogy ki főzze a kávét éppen reggel vagy hasonló bagatel dolgokból. Nem hinném, hogy együtt lennék olyannal, akivel ezekről az alap dolgokról mint háztartás vagy pénzügyek nem egyezik a vélemény.

2019. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszédstílus és az elvégzett háztartási munka milyensége.

Így belegondolva elég egyirányú nálunk ez a veszekedés dolog, a párom nem nagyon szokott velem veszekedést kezdeményezni. Maximum azért, hogy miért veszekszem vele.

Pénzügyeink egyelőre nincsenek, nem vagyunk teljesen önellátóak és így közös kassza sincs. A későbbiekben viszont biztos vagyok benne, hogy ezt is kezelnünk kell, kicsit másként bánunk a pénzzel.

22L

2019. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmin (tehát se pénzügyeken, se háztartási munkán, se más dolgon) nem veszekedtünk, csak a férjem gyerekein. Tehát mi más témákig el sem jutottunk a házasságunk évei alatt.
2019. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi még összeköltözve nem vagyunk, szóval az egyedüli vita téma a pénzügyek. Mindig kölcsön kér tőlem, aztán sose adja meg, vagy nem annyit. Jelenleg is 60.000 forinttal lóg. 18L
2019. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!