Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt hogy oldjuk meg? Távkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt hogy oldjuk meg? Távkapcsolatból összeköltözők, ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

NAGYON hosszú lesz és bonyolult, de igyekszem értheően fogalmazni.

A barátommal egy éve vagyunk együtt távkapcsolatban, az életünk így néz ki:

van "A" egyetemi város, ami a barátom szülővárosa, én edig itt tanulok még 5 évig

van "B" város, az én szülővárosom

van Budapest, ahol a barátom jelenleg lakik és dolgozik

és van "C" város is, ahol elvált sülők gyermekeként a családom másik fele él (nagyszülő,apuka, testvér, unokahúg).

Jelenleg eközött a 3-4 város között ingázunk, annyi a szerencse, hogy hála istennek egy vasútvonalon van az összes érntett város. A problémánk az, hogy nem tudjuk, hogy hol költözzünk össze és hol éljünk, mindegyik megoldás valamelyikünk álmának lemondásával járna.

"A" várost én alapetően nem szeretem, magányos vgyok itt és egyedül lakok, de legalább csak 40 ercre van az én városomtól("B"),meg egy picit talán már ismerem, a barátomnak meg ugye ez az eredeti otthona, de az összes barátja már Pesten van és itt nem tudna olyan munkát találni,amilyet szeretne, meg a pesti fizujának a felét keresné kb.

"B" város, a szülővárosom az egyetlen hely, ahol teljesen boldog tudnék lenni,iszonyatosan hiányzik, lenne jó pár évig ingyenes lakhatásunk, én lehetnék bejárós a sulimba, a barátom pedig eljárhatna dolgozni a 20 percre lévő "C" városba, úgy, hogy fizetnék az útiköltséget. De a barátom nem akar idejönni,mert itt meg ő nem ismer enkit és kicsi is a város, szerinte visszalépés lenne neki "A" város és főleg Budapest után, szakmailag is.

Budapest: Oda én nem nagyon költöznék, nem szeretem és nem hiszem,hogy valaha is otthon tudnám magam ott érezni, így hétvégente felmenni,meg 1-2 hetet ott lenni az úgy oké, de max ennyi. A barátom viszont már megszokta, ezt tekinti otthonának, és tényleg ez az egyetlen város, ahol "karriert" csinálhat. Viszont ő sem akarna itt családot alapítani, meg nyilván kb sosem tudnánk lakást sem, nemhogy kertesházat venni.

"C" város pedig nem opció egyikünknek sem.

Mit lehet ilyenkor csinálni, amikor jól megvagyunk és szeretjük egymást, de teljesen más számunkra a fontos? Nekem a nyugalom, az otthonos légkör, a család, neki pedig a kihívások, a munka.Elvileg egy év múva költözne "A" városba hozzám vissza haza, de nem vagyok benne biztos, hogy boldog lenne itt, tényleg imádja a pesti munkáját, és félek,hogyha rájönne, hogy neki mégis Pest kell,akkor szakít velem. Másrészről nekem is fel kell még dolgoznom azt, hogy "B" város heyett talán "A" városban élném le az életem és én is félek attól, hogy bármennyire is szeretem, 0 év múlva egyszercsak arra ébrednék fel, hogy utálom, hogy itt vagyok és inkább dobbantok meg válok csak hogy visszaköltözhessek. De annyira szeretem, hogy igazából már Pestre is hajlok,de csak 5 év múlva tudnék menni(nem tudok átmenni levelezőre),annyi ideig pedig nem szeretnék várni az öszeköltözéssel. Rettenetesen félek/félünk, hogy bárhol is költözünk össze, valamelyikünk boldogtalan lenne mert túl sokat adna fel, és ez sajnos az elmúlt pár hónapban ilyen baljós árnyként ott lobog felettünk.

Bocsánat, hogy hosszú lett, de rengeteg a kétely és aggály, érvek és ellenérvek.



2019. máj. 21. 19:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, meg a legfontosabbat kifelejtettem: eddig az "A" város volt ugye a terv, de érzem, hogy a bartom a szíve legmélyén nem akarja ezt, csak miattam jönne és emiatt annyira bepánikolt múlt pénteken 3 sör után, hogy kvázi szakított, mert nem egyeznek a dolgaink és mást akarunk. Utána mondta, hogy nem gondolta komolyan, csak bepánikolt ettől az egésztől, ennek az az eredménye, hogy most már én is pánikolok :( nem akarom, hogy emiatt menjünk szét, amikor szeretjük egymást és boldogok lehetnénk együtt, annyira igazságtalannak érezném. De az is borzalmas lenne, ha úgy kellene leélnünk az életünket, hogy ő feladja a vágyait,meg lemond arról, hogy sikereket érjen el, nem akarom őt megtörni meg nem akarom, hogy megkeseredett legyen, de úgy érzem, hogy egy nagyvársban én is az lennék, én tényleg csak az állandóságra vágyom,meg arra, hogy otthon legyek. Tudom, hogy van bennem hiba, mert egyszerűe "A" városban rengeteget szorongok az albérletemben is meg az utcán is, minden nap a sírás kerülget,hogy itt kell lennem és nem a szülővárosomban, de amikor meg otthon vagyok, akkor meg azért tör rám a mérhetetlen szomorúság már szombat este mert tudom, hogy vasárnap el kell mennem. Ez már a barátom előtt is így volt, valószínűleg pszichológushoz kellene ezzel mennem, mert már nagyon nem normális a helyzet, de nincs rá pénzem.
2019. máj. 21. 19:38
 2/16 Rockarc ***** válasza:

Hat ez nem egyszeru. Felnottek vagytok, az elso komoly donteseteket probaljatok meghozni kozosen. Mivel lakast venni ugy sem fogtok tudni venni elsore, igy ebbol egyertelmu lesz, hogy alberlet a megoldas. Elsore meg boven jo, mert kesobb lehet valtoztatni, ha nem tetszik, mashogy alakul stb.


Ha jol ertem, te nem dolgozol, de valahogy megoldjatok. En az agglomeraciot javaslom, az olcsobb, es akkor kvazi feluton lesztek. Azert mondom, hogy feluton, mert pestre bejutni az lesz annyi ido, mint pl Debrecenbe hazajutni. Persze ez szivas lesz mindenki szamara, de amig 2 kulon varosban van az iskola es a baratod munkaja, addig jobbat nem fogtok tudni csinalni. Az egyik haverom kb ugyanezt csinalta evekig, Szolnokrol vonatozgatott munkaba minden nap, mert a baratnoje ott lakott.


Egyebkent az is jarhato ut lehet, hogy a baratod pesten kivesz egy lakast, es te meg ugy szervezed az orarendedet, hogy legalabb a het felet nala tudd tolteni. Ezek jutottak igy hirtelen eszembe, mint felmegoldasok.


Valamelyiket valasszatok ki, aztan hajra. Annyit kossetek ki, hogy 1 ev mulva ujratargyaljatok, hogy ez maradjon-e igy. Tehat csak 1 evig huzzatok igy ki, es utana ha kell, akkor gomboljatok ujra a kabatot.


43F

2019. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Te még A városban tanulsz 5 évig, vagyis neked ott kell laknod. Ha a pasid nem költözik oda, ennek a kapcsolatnak vége lesz. Hiszen te az egyetemet nem fogod a legelején otthagyni. Szóval A város az egyetlen opció egyelőre. Hosszabb távon én Pestet választanám amúgy. Mondjuk én nem szédülök a betonon.
2019. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy 200 km van körülbelül Pest és az "A" város között, én pedig még nem dolgozok, de a nyári meló után szeptembertől dolgozok a sulim mellett is, az "A" városban. Az órarendem pedig sajnos viszonylag fix, általában ilyen reggel nyolcól hatig vannak óráim (1 lyukasórával), és kb minden nap 8-kor szemináriumaim vannak,szóval nem opció, hogy Pestre vagy az agglomerációjába költözzek, mert amikor néha-néha felszaladok hozzá hét közben általában este tíz körül érek az albijához és a metrófelújítás miatt hajnal háromkor kelek a belvárosból is,hogy elérjem a négyes vonatot,mert pont azzal érek be az órámra. Amikor ő látogat meg hétközben, akkor meg kb kilencre ér ide és 4:50-kor kel, hogy elérje az oszkárát(ami elég drága is), vonattal pedig nem tud menni, mert pont olyan esszire van a vasútállomásoktól a munkahelye, hogy az első vonattal sem ér be. Szóval ezt a Pestről "A" városba járkálást vagy "A" városból pestre bejárkálást nem lehetne napi szinten csinálni, tuti, hogy kikészülnék és még depisebb lennék a napi 4,5-5 óra utazástól és a fáradtságtól, akkor meg arra mennénk rá.

Szerintem az eddigi lenne a jó kompromisszum, hogy 1 év múlva költözik "A" városba, ott maradunk még fixen 4 évig,amíg én tanulok, nyilván azért is megyek el dolgozni, hogy lássa, hogy fent tartom magam és nem anyám pénzéből közöskasszáznánk és nem ő tartana el, utána pedig hajlandó lennék akár pestre is menni. De ő mégis fél, meg látom rajta és mondja is hogy szomorú,hogy nem azért tanult 5 évet az egyetemen,hogy 2 évig dolgozhasson a "menő" közegben, aztán eljöjjön vidékre, ahol a multiknál max ügyfélszolgálat meg értékesítés ajlik, tehát pont nem az, amit ő csinál.

2019. máj. 21. 20:29
 5/16 A kérdező kommentje:
3-as: amíg írtam a kommentet nem láttam, hogy te is írtál, egyébként én is így látom, hogy ez az egyetlen opció. De ne haragudj, azért, mert én "csak" egy 30 ezres városból jövök még nem feltétlenül vagyok paraszt, és nem is feltétlenül az a bajom Budapesttel, hogy szédülök a betonon.
2019. máj. 21. 20:39
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne is figyelj rá Budapestet én is utálom büdös koszos stb stb. Soha nem mennék oda. Ahogy írták maradni kellene ott ahol tanulsz. Az az 5 év megválasztja a kapcsolatotokat kibírja e vagy sem.
2019. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a barátod nem igazán látja azt át, hogy bár többet keres most Pesten de sokkal drágább a megélhetése is.

Én ebben a helyzetben egy D várost vagy falut javasolnék, ami közel van Pesthez, megoldható neki a munkába járás. De ugyanakkor ezerszer olcsóbb az élet, például az albérlet és ingatlan árak. Annyi szép kisváros van. Az meg, hogy csak egy település van ahol boldog tudsz lenni csak illúzió. Én is így voltam vele, hogy milyen rossz lesz majd távol lakni a szülővárosomtól. De végül elköltöztünk egy baromi jó kisvárosba amiben szintén megtaláltam a boldogságot.

2019. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az a "baj",hogy neki nem sokkal drágább a megélhetés Pesten mint az "A" városban,ugyanis csak egy szobát bérel, szóval rezsi lakbér stb kijön 45,télen 50 ezerből. Nekem az "A" városban kb. 10-15 ezerrel olcsóbb csak a szobám a rezsivel, de ez nem a belvárosban van és nincs is full felújítva mint az övé. A munkában is ugyanazt az 1000,max 1500 forintos menüket eszi,mint amit az "A" városban enne, sőt, néha olcsóbb is,mert az "A" város nincs is teli párszáz forintos gyrososokkal meg kínaikkal.(reggelizni nem szokott, este sem midig vacsorázik. lehet,hogy fényevő :D) Ezen kívül meg csak cigire költ hétközben, de az is midenhol ugyanannyi. Egyébként a "D" város is játszhat,ha elvégeztem a sulit, csak azt az 5 évet kellene még valahogy kibírni.

Remélem,hogy igazad van utolsó, és enyhülni fog a honvágyam, csak kicsit megijeszt,hogy 2 év alatt semmivel sem lett jobb.

2019. máj. 21. 23:32
 9/16 Rockarc ***** válasza:

Kerdezo latom nagyon oda vagy. Ertheto. Azt kell magadban eldontened, hogy mihez ragaszkodsz jobban, a szulovaroshoz, vagy a baratodhoz? Vannak olyanok, akik nagyon durvan ragaszkodnak a szulovarosukhoz, barataikhoz, rokonaikhoz. Ez nem rossz dolog, de azt kell tudatositanod magadban, hogy nem elhagyod meg otthagyod oket, hanem vissza fogsz terni hozzajuk rendszeresen.


Azt sem hiszem, hogy nincs mar olyan ismerosod, aki pestre koltozott. En is egy megyeszekhelyrol koltoztem pestre, megmaradtak a barataim is, meg a csaladom is. Aztan a tesom is ide koltozott, majd egyre tobb haverom is. Ha ram hallgatsz belevagsz. Nyilvan ilyen idosen en mar maskepp latom a dolgokat, de a lakhely az nem tobb egy lakhelynel. Amikor kulfoldon eltem, akkor sem volt gond, volt hova hazamannem, volt hol aludnom, ennyi.


Az 5 ev ingazas, azert embert probalo feladat. Vannak akik egy fel eletet eltek le igy. Donteseket kell hozni. Apropo, az iskolanak nincs pesti tagozata, vagy alternativaja?


Ha igy folytatod, akkor egyreszt bele fogsz orulni, a masik, hogy szakitas lesz a vege. Az egesz kerdeskor a baratod pesti munkahelye korul forog, ha az nem lenne, akkor szamodra minden tokeletes lenne. Ebbol pedig az lesz, hogy a megszokott biztonsagot fogod valasztani, abban pedig a baratodnak nem lesz hely.


Ha ram hallgatsz, akkor belevagsz, es ha nem birod tovabb, akkor akar hazaig is szaladhatsz. Ez akkor sem jelentene a kapcsolat veget, de akkor elmondhatod magadrol, hogy mindent megprobaltal, elmentel a falig. Onnantol a baratodnal pattog majd a labda, o is megteheti ugyanezt. Itt felmerul a kerdes, hogy miert nem o hoz aldozatot elobb, es te kesobb? Ezt mar ratok bizom, ezt nektek kell megbeszelnetek.


Eleg sulyos beszelgetesnek neztek elebe, az elejen nem art bemondani, hogy ez a beszelgetes alapjaiban hatarozza meg koztetek fennallo kapcsolatot. Benne van, hogy szakitas lesz a vege, ha egyikotok sem enged. A jol mukodo kapcsolathoz sok kompromisszum kell. Ha az egyik fel rugalmatlan, akkor a masiknak nagyon simulekonynak kell lennie, kulonben vege. A legtobb kapcsolat azert nem mukodik, mert a felek olyan tavol vannak egymastol, hogy hiaba mennek el mindketten a falig, sosem talakoznak.


43F

2019. máj. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

köszi a választ, sajnos államiról csak fizetősre vennének át pesten.

már sokszor átrágtuk és arra jutottunk,hogy valszeg amíg el nem végzem a sulit addig ő hoz áldozatot, utána meg mehetünk együtt akárhova.

csak félek,hogy nem fogja kibírni azt az 5 évet

2019. máj. 22. 02:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!