Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha szerencsejáték...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha szerencsejáték függő a barátnőm?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt ő 21, én 19 éves vagyok. Nagyon szeretem és nagyon jó a kapcsolatunk, én már azt is el tudtam volna képzelni, hogy vele maradok életem hátra lévő részében. Persze ez lehet csak duma.

Még külön lakunk, de szinte minden este ott alszok nála, vagy ő nálam.

Az utóbbi pár hónapban a barátnőm egyre többet játszik online szerencsejátékkal, ami odáig fajult, hogy munka után szinte csak a telefonját látom a kezében és azt nyomja. Persze elveszíti minden pénzét, de ő akkor is feltesz még, hogy hátha visszanyeri. Ugye ez már függőség jele szerintem. Hiába próbálok vele beszélni, azt a választ kapom, hogy nyugi nem vagyok függő (persze egy függő sosem fogja azt mondani hogy ő az), meg hogy visszanyeri amit elvesztett akkor abba hagyja stb. Már lassan úgy vagyok vele,hogy nem erdemes talalkoznunk sem, mert konkrétal le se sz@rja mar, hogyha ott vagyok.

Én nagyon bánnám ha emiatt veszne ez a kapcsolat, mert mint ahogy a legtöbb férfi, én sem lennék együtt egy szenvedélybeteg nővel, hosszútávon tönkretesz mindent.

Nem tudom mit tudnék tenni, várom a segítőkész válaszokat.



2019. máj. 22. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez függőség. Szakemberhez kell forduljon, másképp nem fog menni, de ehhez neki is be kell látnia, hogy probléma van. Amúgy a szerencsejáték nem tisztán szerencse. A kaszinó (akár igazi, akár online) mindig nyer rajta, mert úgy vannak ezek kitalálva, hogy bizonyos mennyiségű pénzt bele kell rakni mielőtt nyereményt ad. Persze ha szerencséd van (innen a szerencsejáték) és más belerakta előtted ezt a pénzt, nyerhetsz. De azt más bukta előtted. Tehát ha sorozatosan bukik, abba kell hagyni egy időre.
2019. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legkézenfekvőbb megoldás, hogy kész tények elé állítod.

Nem vagy függő? Bizonyítsd. Hagyd abba itt és most és csak akkor csinálhatod újra, ha megbizonyosodtam róla, hogy nem vagy függő. (Ha nincs fix vége a megvonásnak, akkor sokkal nyomasztóbb egy függőnek. Ha tudja mikor kapja vissza a függőség tárgyát akkor könnyebben kibírja)

Szembesítsd azzal, hogy mennyit vesztett el eddig. Számolj neki előre, hogy mennyit fog ha így folytatja a köv egy év folyamán.

Végül állítsd választás elé. Vagy Te vagy a játékszenvedély. Sokszor elég egy pár nap/hét hogy nem találkoztok. Sokaknak ettől már leesik a tantusz. Ha nem akkor az is azt bizonyítja, hogy a játékot jobban szereti mint téged. És onnantól nincs miről beszélni. Onnantól már nem a te felelősséged.

2019. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem ő soha sem fogja ezt belátni. Nem tudom, hogy elnézzek e felette, aztán majd rájön magától, vagy ott hagyjam. Engem nem érdekel, ha a saját megkeresett pénzét elveri ilyenekre. Az biztos, én addig nem adok neki egy fillért sem,amíg ez tart. Leginkább az zavar, hogy emiatt egyre kevesebbet törődik velem. Eddig ő mondta mindig hogy zavarja ha nem foglalkozok vele, most én is mondhatán ugyan ezt neki. Ha a saját péntét veri el az az ő baja.
2019. máj. 22. 09:56
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Utoljára, alaposan dugd meg, majd szakíts vele!
2019. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"most én is mondhatnám ugyan ezt neki."

Meg is kell mondani neki.


"Ha a saját pénzét veri el az az ő baja"

Most még igen, ha összeköltöztök, és komolyabbra fordul a dolog akkor meg már a Te bajod lesz :S

2019. máj. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szakítanék.

Nem, nem azért, mert ez az egyszerűbb út, és én is azon a véleményen vagyok, hogy ha valami probléma van, akkor azt meg kell oldani, és nem a könnyebb utat keresni, de az ilyen embernél ez kivitelezhetetlen. Nem lehetetlen a függőségből felépülni, de ehhez az kell, hogy legalább minimálisan partner legyen benne.

próbálhatod észérvekkel meggyőzni, szembesítheted az elveszített összeggel, de ő mániákusan ragaszkodni fog hozzá, hogy "visszanyerje".

2019. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!