Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kerülhetnék ki győztesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kerülhetnék ki győztesen ebből a vitáből, és gyöthetném meg a barátnőm, hogy felelőtlenül költekezik?

Figyelt kérdés
Szinte már beteges a vásárlási mániája, egy ruhás üzletben dolgozik, és az utóbbi fél évben 750ezer fotintot költött ruhákra, miközben csak 150et keres havonta. Volt olyan hónap, hogy egyáltalán nem kapott fizetést, mert azt levásárolta. Én kicsivel többet keresek, de alig birjuk utólérni magunkat, az albérlet mellett. Próbálok minnél jobban spórolni, már az autót is alig használom, naponta egy órát bringázok a munkába.

#barátnő #kapcsolat #vásárlás. pénz
2019. máj. 23. 15:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Eeeez nagyon tré. Én otthagynám, ha nem hallgat a jó szóra.
2019. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Úgy, hogy külön kasszára mentek és marha gyorsan elzárod a pénzcsapot. Ha pedig nem tetszik neki, akkor kezdjen magával valamit és képezze magát, helyezkedjen, tanuljon, aztán megkeresheti magának a ruhákra valót.
2019. máj. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nyugodtan kimondhatod hogy beteges, nem szinte. Gondolom jó párszor feljött ez már, de láthatóan nem érdekli. Valószínűéleg úgy van vele, hogy úgyis eltartod, sőt, még szenvedsz is miatta, inkább bringázol (ami amúgy tök jó) minthogy kocsival menj.


Előttem drasztikusabb megoldás lebeg, nem érzem hogy bármit is változna és érdekli hogy egyébként kéne a közös jövőtöket építeni, nem elszórni a pénzt minden hülyeségre. Nyilván arra költ amire akar, amíg a céljaitok elérését nem gátolja, de ez már megtörtént. Szóval én nem látom a jövőtöket ez alapján.


Egy másik megoldás lehet az esetleg, hogy húzol egy nagyon erős határt, megmondod hogy innentől külön kassza van és mindent magának fizet. Na most elég szívtelennek hangzik, hogyha elkölti minden pénzét ruhára, te a kajába is minimálisan szállsz csak be, magyarul nem fog enni se tudni normálisan, de talán abból tud leesik neki hogy máshogy kell csinálnia. Persze ebben benne van hogy otthagy téged, mert "nem tudsz anyagi biztonságot nyújtani neki".


A harmadik opció értelmes szakemberhez elrángatni és talán hónapok kemény munkájával tudnak valamit alkotni, de az megint ugye kiadás és nem neked kéne fizetni. Nagyon kényelmesnek és komolytalannak tűnik a lány, egyáltalán nem egészséges amit csinál.

2019. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem véletlenül nem vagyok híve a közös kasszának. Ne adj neki, ne fizess helyette semmit. Ha meg nagyon nem sikerül normalizálnotok a helyzetet, akkor szakítás, mert így leélni egy életet nem jó.
2019. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Próbáltam elmagyárzni neki, hogy ez mekkora felelőtlenség, és igy soha nem fogunk tudni előre haladni, de mindig azzal vágja ki magát, hogy akciósan vásárol, és mindent féláron kap. Most ott tartunk, hogy én vagyok a fillérbacó amiért ennyire aprólékosan számon tartom a kiadásait, és alig szól hozzám.
2019. máj. 23. 15:50
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

"Szinte már beteges a vásárlási mániája"


Nem szinte, hanem beteges. Havi 25 ezre marad neki átlagban megélni.

2019. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

"Most ott tartunk, hogy én vagyok a fillérbacó amiért ennyire aprólékosan számon tartom a kiadásait, és alig szól hozzám."


Ne a kiadásait számold ki, hanem a rezsit, kaja és háztartás költségeit felezd el, és kérd el tőle minden hónapban. ELső körben tájékoztasd, hogy havonta mennyibe kerül a megélhetése és ehhez képest hol van.


Ha megsértődik, akkor tegye. Lexarnám. Te sem keresel sokat, elképzelni sem tudom, hogy gondolja a kisasszony.


N

2019. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
jómódú családból származik, a 18adik szülinapjára egy egymillós autót kapott a szüleitől. Nehezen tud hozzászokni, a jelenlegi életszinvonalához. Kicsit büntudatom is van amiatt, hogy én nemtudom megteremteni azt amire vágyik.
2019. máj. 23. 16:01
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

750e fél év alatt, az 125e havonta. Ez nem "szinte beteges", hanem beteges és tényleg vásárlási mánia, főleg hogy ez jócskán meghaladja az anyagi lehetőségeit / lehetőségeiteket.


Én jóval többet keresek, megengedhetném magamnak, hogy ennyit költsek ruhákra, mégsem teszem. Kb egy év alatt költök annyit, mint a te párod egy hónap alatt. (Na jó, lehet kicsit többet, de nagyságrendileg kb. ennyit.) OK, férfi vagyok, de egy nőnek se kell nagyságrendekkel többet költenie ruhára.


Szerintem sokkal korábban a sarkadra kellett volna állni, és rendet tenni a párod fejében. Talán még most sincs késő, de azért nem lesz egy fáklyás menet. A 3-as válaszolóval nagyon egyetértek, én is az ő javaslata alapján járnék el, apróbb eltérésekkel. Tehát a pénzcsapot elzárnám azonnal, albérlet, rezsi, kaja fele-fele arányban megosztva (esetleg fizetésarányosan). Aztán ami marad, azt mindenki arra költi, amire csak akarja. Emellett rábeszélném, hogy menjen el egy szakemberhez, ezt nagyvonalúan ki is fizetném. Ha nem érti meg, hogy nagy a baj, jönne a hiszti, meg még én lennék a fillérb...., akkor fájó szívvel, de búcsút vennék tőle, és oldja meg a saját életét, ahogy akarja. Aztán fizesse ki az albérletét, rezsijét meg kajáját a megmaradt havi 25.000 ft-jából.

2019. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Attól, hogy valami akciós még nem biztos, hogy szükség van rá. Jó dolog olcsóbban vásárolni ha van lehetőség de azért még nem veszek 100 pólót, nadrágot vagy 100 pár cipőt mert olcsó. Hiába olcsó ha nincs rá szükségem akkor kidobott pénz. Mert olyanra költöttem el ami nem kell, még ha olcsó is volt az általános árhoz képest. LHa pedig Te vagy a fillér bacó neki ez miatt akkor szerintem következő hó végén vagy amikor az albit kell fizetni mond, hogy Te most nem tudsz fizetni. Mert vettél ezt-azt jó áron és nem maradt pénzed. Ha hónapokig Te fizeted a háztartást akkor most egy darabig húzza ő. Gondolom nem fog tetszeni neki.

De ha nem hajlandó megérteni a lényeget akkor kidobnám.

2019. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!