Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos, ha egy férfi elvárja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, ha egy férfi elvárja a párjától, hogy jól tudjon főzni, miközben ő maga egyáltalán nem tud?

Figyelt kérdés

A "jól főzni" alatt azt értem, hogy ne csak egy spagettit vagy egy zöldség levest, hanem minden konyhai műveletet ismerjen, szinte bármilyen ételt el tudjon készíteni recept után, és éttermi színvonal legyen otthon is, ne sulis menzás.


Mennyire jogos elvárás ez, ha ő maga egyáltalán nem tud és nem is akar megtanulni főzni?


2019. máj. 25. 15:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nem muszaj pont ugyanazt, ugyanakkor es ugyanugy beleadni egy kapcsolatba, hogy mindenki elegedett legyen"


Ezzel egyetértek, de én nem főznék senkire, aki nem főz rám.

2019. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
7%

Kérdezed te, aki valszeg ugyan úgy nem tudsz főzni és nem is akarsz...

32/f

2019. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
12, Te beteg vagy, mondjad? Mégis mi jogon személyeskedsz? Ki bántott?
2019. máj. 25. 16:51
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem személyeskedek, csak a kérdésedből nekem nagyon úgy tűnik, hogy a főzés dolgát tologatjátok elméletben vagy gyakorlatban. Tudsz jól főzni kérdező?

32/f

2019. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Perszehogy tudok, csak nem szeretem, ha valaki szerint ez egy nőnél alap, egy férfinél meg valami szuperképesség.
2019. máj. 25. 17:10
 16/29 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem semmit nem jogos elvárni, amit magunk nem teljesítünk. Még akkor sem, ha amúgy mi vagyunk a nő.
2019. máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"Szerintem semmit nem jogos elvárni, amit magunk nem teljesítünk. Még akkor sem, ha amúgy mi vagyunk a nő."


Ez ebben a formában nem igaz. Nem feltétlenül ugyanahhoz ért két ember és nem a saját tükörképem keresem. Az a lényeges, hogy mindkét fél ugyanannyit tegyen bele a kapcsolatba úgy, hogy az a másiknak is megfelel.

2019. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem akkor működik jól egy párkapcsolat, ha az egyik fél,azt tudja, amit a másik nem. Így minden működni fog a családban.

Fontos, hogy mindkét fél kivegye a részét a házimunkából, de miért kéne mindenkinek mindenhez ugyanúgy éretnie?

2019. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
9%
persze hogy jogos hogy elvárja hiszen ha nem tudna az asszony főzni akkor ki főzne ha a manus nem tud? nem lenne főtt étel? az asszony dolga a főzés ezen mit kell felháborodni?
2019. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az ilyesfajta elvárások nem jogos-jogtalan módon mennek. Ő elvárja tőled, mint párjától, te meg elvársz tőle mást. Én nem ugyanazokat a dolgokat várom el a páromtól, mint magamtól, mert hiszen ha én is ugyanazokat a dolgokat tudom teljesíteni, akkor nincs is szükségem a másikra. Márpedig (szerintem ez főképp férfiakra jellemző, de nőknél is biztos van ilyen) az ember szereti azt érezni, hogy a párkapcsolatban szükség van rá, konstruktív résztvevője az egésznek. Pl én főzök nőként, ő meg takarít vagy kocsit szerel vagy úgy egyébként a fizetésem 5x-ösét hozza haza, és este úgy megdönget, ahogy én magamnak sosem tudnám megcsinálni. Szerintem a párkapcsolatban a feleknek kiegészítenie kell egymást és "összeadni, ami van", nem ugyanazokat a dolgokat teljesíteni. Nyilván azért jó nekem, ha a párom ért a villanyszereléshez, mert én nem, és mennyivel jobb már büszkén végignézni ahogy beköt valami drótot, mint szerelőt hívni drága pénzért egy 5 perces munkára. Neki ez ugyanaz, jó érzés arra hazamenni, hogy a szerető felesége finom vacsorával várja, sokkal jobb, mint elmenni étterembe 10x annyi pénzből. Néha ez is kell, persze, de a mindennapokban azért átlag ember nem étteremben vacsorázik, és valahol ez is a törődés jele.
2019. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!