Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom bipoláris zavarral...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom bipoláris zavarral küzd, szakított, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párom vagyis a volt párom bipoláris zavarral küzd. A történt megértéséhez a kapcsolat elejéről kell kezdenem, bocsánat hosszú lesz. Szóval 4,5 évvel ezelőtt megismertem a párom aki nemrég jött ki a pszichiátriáról. Akkor amikor megismertem még mindig hánytatta és vagdosta magát amiről sikerült valamilyen szinten leszoktatnom de a vagdosás néha előjött. 2 évig úgy tűnt minden rendben majd egy idő után nem tudott aludni, édesapja sajnos alkoholista és ráadásul depressziós ezért frontint szed, így a párom miután semmi tea, nyugtató zene, masszázs és semmi nem vált be esténként elkezdett bevenni frontint. Majd egyre gyakrabban tette, majd amikor szóvá tettem hogy ez nem megoldás, mert sokszor már teljesen más ember volt a gyógyszer hatása alatt az édesapjáék elkezdték adagolni a gyógyszert ekkor a párom illegális forrásból beszerzett xanaxot. Majd később a szülei már egyáltalán nem adagolták a gyógyszert és kb leszarták. A 3.év végére a helyzet úgy elmérgesedett hogy már a 0,5-ös frontint szedte (édesapja orvos) aki hordja neki haza a frontint. Ráadásul újra előjött a testképzavara is. Ráadásul a fevarint (antidepresszáns) is szedi még pedig arról már rég lekellett volna szedni. Én próbáltam rá hatni hogy ez így nem megoldás járjon többet a pszichológusához, kezdjünk valamit a helyzettel, de nem akarta. Sajnos olyan helyzetbe került a kapcsolatunk hogy már nem akart elmenni sehová, nem volt kedve emberek közé menni. Aztán a 4. év végére eljutottunk arra a szintre amit sosem akartam tévképzetek, levertség, rengeteg alvás. Majd közölte velem hogy ő nem boldog ebben a kapcsolatban és nem tudja mi legyen. Kérte hogy szüneteljünk. Majd elhívott az öccse ballagására és a ballagási bulin azt mondta hogy ő már nem akar engem megcsókolni és nem akar megölelni már nem érez irántam semmit. Ez 3 hete történt azóta nem beszéltünk semmit.



Az édesapja depressziós ráadásul neki is tévképzetei vannak (hogy nekik mágikus erejük van és a gondolataikkal ölni tudnak és az energiákkal valami hablaty) + alkoholista


A páromnak (bipoláris depresszió, bulemia , testkepzavar, vagdosas, gyogyszerfuggoseg)


Nem tudom mit tegyek, mindig mellette álltam minden tervében segítettem mindig ott voltam. A szakítás után 4 nappal írt egy levelet hogy sajnálja ahogy szakított és hogy ő mindig csak bántott engem és mindig csak magára gondolt. 3 hete semmi kommunikáció nem is keres mintha ez a 4,5 év megsem történt volna. Egyáltalán nem hiányzom neki. Azon gondolkozom mást egy pár napja hogy megkeresem, mert sajnos én ezek után is szerelmes vagyok belé és nem akarom elveszíteni.

Mit tegyek?


2019. máj. 26. 21:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy rengetegszer a gyógyszer hatása alatt teljesen kikelt magából és mint egy pszichopata röhögött hogy nekem fáj amit mond, illetve kedvtelen csak az alvás, meg az otthon levés. Egyetlen célja hogy orvos legyen. Más nem érdekli, és amíg nem szedte azt a B..i gyógyszert minden rendben ment. Most viszont félek hogy így hogy szakított valami hulyesegbe fog belemenni esetleg más párt keres magának aki kihasználja. Barátai nagyon kevés van 2-3 haver és egy 1 legjobb barát. Nem tudom hogyan tovább mert ez a helyzet engem is felemészt, hogy 4,5 évig együtt voltunk aztán most egyedül maradtam pedig mindent feláldoztam érte. Ha bármi kérdés van még szívesen válaszolok
2019. máj. 26. 21:49
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a kapcsolattal van baja, hanem önmagával. Valószínűleg ezért látod úgy, hogy nem hiányzol neki. Hidd el, ha kitisztul, akkor fogsz.


Azonban a változást neki kell akarnia. Itt akkor lesz változás, ha ő maga dönt úgy, hogy szakszerű kezelést vesz igénybe, és mellette tesz is a változásért, nem mindent az orvosoktól vár.

2019. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4 és fél év alatt azért nem áldoztál fel mindent, nem kell ide a dráma. Hagyni kell, mert akinek öröklött pszichés zavara van, az sosem lesz normális ember. Vagy ilyentől akarsz gyereket, aki ugyanígy örökölné?
2019. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet én vagyok egy nagyon nagy hülye, de én visszaakarom őt szerezni, csak nem tudom mi lenne ilyenkor a célszerű, nem beszéltünk 3 hete. De a testvérei pedig folyamatosan keresnek, mondjuk ez lehet azért is mert az apjuk nem foglalkozik velük, de nekem ez így még rossz mert ők keresnek de a párom nem.
2019. máj. 26. 22:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész család gyógyszerszedésre van szocializálva, szerintem menekülj. Gyógyszerfüggőek és valószínű sok esetben a zavartságuk a nyugtató mellékhatása, illetve elvonási tünetekkel küzdenek. Bármelyik drogosnak lehetnek tévképzetei, ehhez még betegnek se kell lenni. Szerintem a legnagyobb gond náluk, hogy azt hiszik, az élet nehéz időszakai gyógyszerrel gyógyíthatók. Jobban jársz, ha kilépsz ebből a közegből.
2019. máj. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Szakíts vele !!!!!!!!



.....

...

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

Irónia !

2019. máj. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor talán használd a netet arra, hogy utánanézel a pszichiátriai betegségeknek. Deficites az egész család. Örülj, hogy nem vagy része.
2019. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De ez az hogy nem tudok menekülni, mert ő szakított velem. Én nagyon szeretem őt, de nem értem teljesen már ezt az egészet hogy hogy tudta a gyógyszer + a betegség teljesen kiölni az érzéseket irántam. Meg azt sem tudom hogy van-e esélyem egyáltalán visszaszerezni őt. Most azzal próbálkozom hogy egyáltalán nem keresem, hátha valami történik... De azt tudom hogy ha megkeres akkor ez így nem mehet tovább.
2019. máj. 27. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!