Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés előtt állunk....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés előtt állunk. Nem lenne igazságosabb, ha fizetésarányosan osztanánk meg a költségeket?

Figyelt kérdés

A barátommal 1 éve járunk és most szeretnénk összeköltözni. Ő 400.000-et keres tisztán. Én egyetemista vagyok, részmunkaidőben dolgozom. 80.000-et keresek. A párom felesben akarja fizetni az albit és a rezsit meg az egyéb költségeket. Természetesen nem gondoltam, hogy ingyen laknék nála, de ő eddig is albiban lakott, nem hiszem, hogy akkora különbséget okozna neki anyagilag a jelenlétem. Gyakorlatilag minden pénzem elmenne, amit megkeresek. És akkor miből vegyek ruhát, alapkozmetikumokat, és egyáltalán bármit ami nem a lakhatáshoz kapcsolódik? Egyértelmű, hogy ilyen feltételek mellett nem fogok vele összeköltözni. Rosszul esik a hozzáállása.

21L és 30F


2019. máj. 30. 16:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%

szerintem ilyen esetben - ha fiatal, egyetemista lánnyal van együtt a dolgozó 30as - vagy várjanak az összeköltözéssel addig, amíg a lány is be tud szállni a költségekbe és rendes fizetése van (ergó lediplomázott)


vagy a férfi tudja, hogy egy diáklánnyal van együtt, aki nem tud anyagilag annyit mutatni, mint egy dolgozó nő. pl ez a fizetésarányos megoldás egy tök jó kompromisszum. látszik, hogy a lány nem "golddigger" hanem csak "csóró" jelenleg.

főleg ugye azért biztos elvárja továbbra is a srác, hogy csinos legyél, ápolt, sminkelt, akkor figyelembe kéne vennie, hogy ezek neked milyen költséggel járnak.


persze van egy másik réteg, akit a szülei támogatnak pénzzel, de ők már egyetmistaként is külön albérletben laknak általában, szóval gondolom te nem ez a kategória vagy.


summa summarum, szerintem itt most neked van igazad.

2019. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%
Pedig ezt arányosan kellene elosztani hisz neked így tényleg semmire nem marad. Mond el ezt így neki ahogy leírtad, ha nem tetszik neki ne költözz vele össze.
2019. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Rockarc ***** válasza:
92%

Mindkettotoknek igaza van a maga modjan. Oriasi korkulonbseg van koztetek, par ev mulva mar kulon utakon fogtok jarni. Az ember csak akkor fektet bele a jovobe, ha azt biztosnak latja.


43F

2019. máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
98%

Most hol laksz?

Ha rosszabbul jönnél ki, mint most, akkor ne költözz vele össze.

Ha egy 30 éves dolgozó férfi 10 évvel fiatalabb diáklányt akar, akkor kicsit máshogy kéne hozzáállnia a dolgokhoz, vagy keressen korban hozzáillő dolgozó nőt.

2019. máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

egyébként én pl ezért nem költözök össze a pasimmal. 25/l (orvosira járok, jövőre diploma) és 38/f.


megmondtam neki, hogy amíg lediplomázom, nem akarom, hogy eltartson. bár ő nem keres ennyit mint a te barátod, szóval annyira nem is forszírozta a dolgot, együtt könnyebb lesz itt pesten kicsengetnünk egy albit ...

2019. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
67%

igazad van szerintem is. Ezt mondd el neki,hogy így nem tudsz vele összeköltözni pl kinézett egy 160ezres albit amire neked összes pénzed elmegy..mondd meg,hogy te eddig nem tudom 40et fizettél összesen és ennél többet nem tudsz kiadni..

Nekem is ilyen okokból van félelmem ismerkedni ,mert még nem szereztem emg a diplomámat és szüleim pénzén élek plusz diákmunka és egy idősebb dolgozó srác nem biztos ,hogy megértené,hogy én mondjuk havi 50nél többet nem tudok beleadni ilyenkbe..

2019. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
19%

Mi lenne, ha akkor kezdenél felnőtteset játszani, ha adottak hozzá a feltételek?

És ha most azt mondja rád hogy aranyásó vagy, még csak nem is tiltakozhatsz, mert minden látszat ellened szól.

2019. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
37%

mondjuk igen, ezt se értem, hogy te miért nem közölted előre, hogy bébi, nekem ennyi pénzem van, vagy keresünk albit külkerületben ahol olcsóbb, vagy várunk, mert én ennél többet nem tudok beleadni.


állj kicsit a sarkadra! végül is nem ő dönt egyedül...

2019. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt mondom, hogy amíg nem tudod magad fenntartani addig semmi értelme összeköltözni. Hogyha neked jelenleg az a fontos, hogy a fizetésed elég legyen ruhákra meg kozmetikumokra akkor költs erre, ne pedig felnőttesdit akarj játszani. Majd ha lesz normális állásod és tisztességesen bele tudsz adni a közös költségekbe akkor költözzetek össze, addig semmi értelme és nem túl igazságos. Hogyha nem költenél ruhára meg ilyesmire akkor is kevés lenne az a 80 ezer forint a közös életre. Ez kb annyira elég, hogy elmentek bevásárolni 3-4 alkalommal. Ha semmi másra nem költenél akkor se lenne igazságos ennyit adni a közösbe. Várjátok meg szépen amíg lesz neked is rendes kereseted.
2019. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
97%

Írta, hogy akkor nem fog összeköltözni a palijával, és ennyi, nem értem, miért támadjátok, hogy nem kell felnőtteset játszani...


"vagy keresünk albit külkerületben ahol olcsóbb" => Csepelen is 90ezer + rezsitől indul, az legyen 110-120ezer. Elosztva 2 felé 55-60. Marad 20ezer ft-ja. Az a kaját nem fedezi 1 főnek, nemhogy még tisztálkodási szerek meg egyebek, úgyhogy hagyjuk ezt, hogy a "külkerület olcsóbb"... Annyival nem, hogy az élhető legyen 80ezer ft-tal...

2019. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!