Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Én látom rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Én látom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Fél évvel ezelőtt eldöntöttük, hogy összeköltözünk. Közös lakás, közös hitel. Mivel neki van egy megtakarítása, így azt beszéltük, hogy én a megtakarítás felével arányosan többet fizetnék majd a hitelbe. Nem volt ezzel semmi probléma.


Most kiderült, hogy neki még van pár hónapja a megtakarítást illetően, tehát csúszna a költözés. És itt jön képbe az anyukája és a tesója. Az anyukája mindkét fiának gyűjtött 1-1 megtakarítást.

Anyukája a tesojával azt mondta, oda adják most neki mindketten a megtakarítást, így meglesz a hitel, tud venni lakást, de CSAK Ő. Minden 100%ban csak az ő nevén lehet. Senki másnak semmit. Én ezen ledöbbentem, hisz nem így volt megbeszélve.


Ahova költöznénk, barátom ott dolgozik évek óta, most ingázik, így neki ott lenne továbbra is a biztos munkahelye valamint majd a lakás.


Nekem itt van ahol jelenleg élünk a biztos munkahelyem, lakásom még nincs.


Párom nem állt ki mellettem, hisz amikor az anyukája közölte ezt vele, ő elfogadta és közölte velem, hogy ő megy, és szeretné ha vele mennék és vele élnék.

Én teljesen megértem a szülei döntését, hisz nekem a megtakarításhoz semmi közöm, egy forintom nincs benne.


Én arányosan gondoltam a ház megoldását, ahogy kijön a hitel, nem fele-fele arányban..


Párom szerint az csak papír, kinek szerepel a neve tulajdonosként... Szerinte ez ugyanaz, mintha odaköltöznék egy olyan pasihoz, akinek már van egy lakása.

De az én meglátásom szerint ez lenne a közös kezdet és együtt építenénk az életünket.


Tényleg csak én vagyok az, aki nem látja ezt közös jövőnek és én látom rosszul a dolgokat? Neki van igaza és én max költözzek oda hozzá aztán ennyi? Úgy érzem ezzel a döntéssel nagyon nem biztos kettőnkben.


2019. jún. 1. 16:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg csak te. Miért fizetnéd a sokszorosát vissza, ha megtehetitek, hogy kikerüljétek a hitelt?
2019. jún. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Nem kerüli ki a hitelt. Belerakja mindkét megtakarítást + felvesz 5-6 millió hitelt.


Valószínű nem érthető ahogy leírtam.. :/

2019. jún. 1. 16:37
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az o neven lesz a hitel is es csak o fizeti, akkor nem gaz. De akkor te ne fizess a hitelbe..mert ha szetmentek odalesz minden, hisz nem vagytok hazasok milyen kovetelesed is lehetne.
2019. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%
De a hitelt te is fizeted? Mert akkor legyen részed a lakásból is.
2019. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Igen, ez tény.


De hagyjam itt a biztosat azért, hogy az ő lakását tegyük otthonná, miközben nem ez volt megbeszélve? Aztán ha összeveszünk vagy hazajövök vagy keressek albit?

Miközben közös életről beszéltünk.

2019. jún. 1. 16:43
 6/40 A kérdező kommentje:
Nem akarják azt sem, hogy a hitelhez vagy bármihez legyen közöm.
2019. jún. 1. 16:44
 7/40 anonim ***** válasza:
70%
Amugy ez nehez kerdes. Apam is azt mondta, hogy o odaadja nekem a megtakaritott millioinkat haz tokenek ha egyszer eljutok odaig, de szerintem neki is lenne ilyen kikotese, h az en nevemen legyen.... ami ertheto azert.. mondjuk az en parom szerintem ezen nem huzna fel magat.
2019. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy vennék hitelre egy lakást, majd szépen kiadnám. Közben meg odaköltöznék a barátomhoz..ha már ezt akarta, akkor legyen nekem is valami hasznom.
2019. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Én sem húzom fel magam egyáltalán, csak csalódtam a páromban, mert hiába beszéltünk meg valamit.


Ráadásul neki nem elég bizonyítás az hogy itt hagyok minden biztosat a bizonytalanért. Mert jól kereső munkahelyet ahova költöznénk nem biztos hogy találnék.

2019. jún. 1. 16:49
 10/40 anonim ***** válasza:

Hál isten, legalább nem használnak fel a lakásvásárlásra és tesznek ki esetleg abból, amiben a pénzed benne van.

32/f

2019. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!