Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom szülei mélyen hívők, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom szülei mélyen hívők, én viszont kevésbé. Ti mit tennétek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon régóta nyomaszt engem ez a téma.. És sajnos ezt a kifejezést kell használjam. Következő a történet:


22 évesek vagyunk, 3 éve vagyunk együtt. Barátom szülei hívő keresztények olyannyira,hogy ezt rendesen gyakorolják is (én is keresztény vagyok, nem vagyok ateista, csak nem gyakorlom így) Viszont amúgy vannak dolgok amiben lázabbak pl. bulizástól sosem zárták el őket stb. Jól kijövünk. Csakhogy: vannak bizonyos dolgok,amitől én feszengek/szorongok és láthatóan párom is. Mivel barátom és bátyja nem tartják ezt szigorúan, de ez "titkolva" van. Mi mindent közös megegyezés alapján tettünk,nem siettünk semmivel,több mint fél év után feküdtünk le, de ugye ezt sem volna szabad náluk. Borzalmasan érzem magam,pedig olyannal tettem aki fontos nekem, akivel együtt szándékozom maradni és az emberek zömének ez a "normális"ha mondhatom így. Ő volt nekem az első és én is neki. Olyanok előfordulnak, hogy nehezen engedik át hozzám aludni lakásomba, vagyis azt mindig megelőzi egy kellemetlen párbeszéd.. És a bátyja, ill. neki barátnője ugyanezt végig zongorázzák. Én nem erőltethetem, hogy ezt beszéljék meg, de volt hogy sírva beszéltem már páromnak erről, hogy így nehezen engedem el magam, mintha bújkálni kellene, mikor Ő is én is felnőtt emberek vagyunk. Nem is tudom, fura érzés. Szüleim tudnak mindenről, sajnálnak is hogy nehéz ez a helyzet,pedig én nagyon igyekszem! Eljárok velük vasárnapokon, beszélgetek ilyen témákról, stb. Csak nehéz ez az egész és van hogy azt érzem már beleroppanok a titkolózásba,meg hogy páromat számon kérhetik, egyebek..


Volt/van valaki ilyen helyzetben? Nem tudom mi lenne a legjobb opció ilyenkor, de családjukban a fiatalok szinte mind így vannak tudtommal.


Ti mit látnátok jónak? Meg lehet ezt beszélni ilyen szülőkkel? Vagy hallgassa el a gyerek és ez van? Lehet ennek az ellentétnek még hátulütője?


köszönöm a választ! Szép napot/estét!



2019. jún. 2. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szexuális életetek rátok tartozik, nem anyósra.

Mit kellene rajta megbeszélni? Semmi közük hozzá, csak esküvő előtt ne legyen baba, akkor kiderülne :)

2019. jún. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem, hogy miért mindig a nem-vallásosnak kéne igazodnia a vallásos elképzeléseihez. Igazadjanak ők a tieidhez. Amúgy semmi közük hozzá :)
2019. jún. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ezzel; ne beszéljetek együtt, egymás között vallásról. Ha pedig ilyen testi örömöket szeretnétek, akkor gondolom, menjetek át hozzátok, ne a párodékhoz. Nemsokáig kell már kibírni remélhetőleg, majd ha el tudtok költözni külön házba, remélhetőleg jó lesz. Vagy pl nem tudom, a barátod esetleg nem tudna odaköltözni hozzátok? Természetesen úgy, hogy beszáll a költségekbe. Hogy mindig ugyanoda menjetek haza; meg ne legyen ez a feszengés pl. Mert pl veszekedni ugye senki nem akar.
2019. jún. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*Téynleg, akkor megszünnénekt a veszekedések, ha nem náluk( so nem a szüleinél) lakna a párod! Mert akor nincs az, hogy nem engedik el, hanem rögtön, automatikusan hozzád megy haza. Már ha van hely ugye; de szerintem egy embernek még tudtok helyet szorítani. Mert ez így ugye meg nem állapot, hogy nem tud saját önállo, felnptt életetek lenni. PL meg nemtom , menynire tudnátok a zenét olyan hangosra bekapcsolni, hogy még fülbarát, de elnyomja a hangokat. Tehát nem tudom, létezik -e ez a/ ilyen hangerő. Tehát inkább akkor nálatok legyetek mindig inkább, mert a te szüleidet nem zavarja.
2019. jún. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És mit kéne ezen megbeszélni? Nekem fiatalon egyik barátom családja sem volt vallásos ahogy én sem, mégsem kötöttük soha az aktuális szülők orrára, hogy épp miért akarunk egymásnál aludni. Persze egyértelmű volt mindenkinek, de mindig hallgattunk róla. Egy percig nem roppantam össze a dolog miatt. Vagy hogy zajlana a beszélgetés szerinted? (Tényleg érdekel, úgy látszik nekem teljesen más a gondolkozásom.)
2019. jún. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igaz nem egészen magyaráztam el, ezért nehéz ez az egész lelkileg: ha egy fiatal nagyon vallásos csalásból származik,ott nagy a nyomás. Én sem gondoltam eddig, de így van. Megfelelési kényszer, még ha ők nem is úgy látják jónak. Nem akarja megbántani a szülőt például. Így meg egy állandó hazugságban élnek a szüleik előtt. És igen,simán utalnak rá nála kérdésekkel. Miért kéne ott aludj? Hogy bírod ki? Ne csinálj hülyeséget! És társai. Ez szinte egy szorongást idéz elő a gyerekben az egész témát illetően. Kevésbé engedi el magát, magyarázkonia kell.. Na ezért nem tudjuk szinte ezt kikerülni. Bátyját anno úgy megviselte a dolog, hogy szakemberrel kellett beszélhetnie. Nem viccelek, pedig a bátyja egy belevaló,laza srác sokáig én sem tudtam erről. Tehát szerintem ha ilye eket kelt valakiben a titkolózás meg tagadás az nem jó.


Hiszen basszus még bennem is keltettek ezek rossz érzést úgy,hogy nekem közöm sincs az életvitelhez:D nekem ez a normális, mint összes többi ismerősömnek.

2019. jún. 2. 09:30
 7/9 A kérdező kommentje:

Szóval ez lehet fura, de szerintem náluk nincs ilyen, hogy a gyerekre tartozik,az ő dolga.. Ha kimondhatatlanul is, éreztetik ezeket. Mert például komolyan így gondolnák szerintetek,ha még a vasárnapi misékre is muszáj(!) menniük? Nincs kifogás. (persze volt hogy az is el lett sunnyogva, de akkor volt hogy megkérdezték tőlük ki tartotta,meg mi volt..)

Én értem,hogy ők ezzel biztos jót akarnak saját nézeteik szerint,de nem is tudom..

2019. jún. 2. 09:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazából ha titeket nyomaszt az egész és mindig vita van abból hogy nálad aludhat-e (tudom milyen ez, mert bár anyukám nem vallásos, de eléggé féltett) akkor mondjátok el. Vagyis inkább a párod mondja el a szüleinek,hogy anya, már megtörtént szóval nyugodtan elengedhetsz. Gondolom vita lenne belőle, de ezt ha egyszer letudják, akkor muszáj lesz elfogadni a szülőknek. Az esküvőig csak nem akartok várni azzal hogy elmondjátok.
2019. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bátyja úgy tervezi esküvője után mondja el, ami pár hónap múlva lesz. És mindent elmond ezzel együtt, tehát minden rossz érzést amit eddig titkolt.

Én tudok türelmes lenni, de engem az nyugtatna meg igazán, ha azt látom, hogy párom is felszabadul végre és nem feszeng a témától.. Nem szeretem olyannak látni. Csak "külsősként" tényleg nehéz, hisz nem az én dolgom, nem is avatkozhatnék bele.

2019. jún. 2. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!