Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ráér miért nem segít? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ráér miért nem segít? Hogy vehetném rá? Azt hiszi neki van igaza. Túl büszke vagyok, hogy folyamatosan kérjem a segítségét!

Figyelt kérdés

A férjem több éve egy olyan munkahelyen dolgozik, hogy nem kell megerőltetnie magát. Itthonról dolgozik napi nagyon max 1-2 órát...

De ezáltal hogy egész nap itthon van, egész nap csak fekszik. Nem csinál semmit. A 2 nagyobbat elviszi oviba, suliba, délután hazahozza és kb ennyi. Én a kicsivel vagyok itthon, rendezem a háztartást, de folyamatosan kikészülök! Már takartani sincs kedvem, hacsak ránézek hogy ő már megint fekszik. Én úgy gondolom, hogyha itthon van és megteheti, akkor segítsen. Ő meg úgy fogja fel, hogy vegyem úgy hogy ő odavan dolgozni... akkor is egyedül kellene megcsinálnom a dolgokat, emiatt nem segít...

Mikor az első volt pici olyan munkája volt hogy alig volt otthon. Az a véglet sem volt jó. De valahogy akkor mindent elintéztem a ház körül mire hazaért.

Minden esetben kímélem, mintha halálra dolgozná magát: ha beteg a gyerek vagy nyügösebb éjjel, én vagyok aki felkel hozzájuk, mivel ő nem tud éjszakázni...

A probléma most ebből is pattant ki: több napja alig alszom a pici miatt, reggel hamarabb is ébred, később is alszik el, de ilyenkor próbálok csendben lenni vele, nehogy felkeltsük a többieket. Viszont napközben nem kapom vissza ezt a figyelmességet, nem mondja azt, hogy menj pihenj egy órát, míg a pici alszik, ha felkelne tartom a frontot....

A nagy fiam azt mondta hogy apa többet foglalkozik vele mint én... (7 éves)

Azt nem látja, hogy én mennyit segítek neki, meg persze azt sem, hogy azért nincs rá időm, mert már a családfő munkáját is én csinálom.

Nagyon sok vita van köztünk!

Mára már nagyon besokalltam!



2019. jún. 3. 00:58
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
71%
hát valószínüleg ez sem túl szerencsés hogy egymás nyakán vagytok egész nap, de nekem gyanús a férjed vagy depressziós vagy egy p*cs őszintén
2019. jún. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%
Ha indulatmentes, őszinte beszélgetés nem segített a dolgon, akkor párkapcsolati terápiát érdemes lenne megpróbálni. Nem szeretnék okoskodónak tűnni, de én - mint "laikus ismeretlen" így gondolom ezek alapján. A szakember objektív minden tekintetben és tud segíteni ezeken a problémákon.
2019. jún. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 lilla64 ***** válasza:
34%
Te nem fogod tudni rávenni.Én is a párterápiát javaslom,mert ha igy megy tovább kikészülsz és bedepizel.
2019. jún. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%

Az a baj, hogy evek “rutinjat” mehez lesz megvaltoztatni, illetve boztos nem fogja megerteni, ha eddig “jo” volt, akkor most mi a baj?

En a te helyedben szakembert ajanlanek, vagy egyszeruen kiadnam neki a munkat.

Pl ha delutan le akarsz pihenni, megmondod neki, hogy legyszives figyelj a gyerekekre. Vagy pl ma te mosogatsz stbstb.

2019. jún. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
66%
Az a gond, hogy meg kell kérni, hogy " segítsen". Pedig nem segítenie kéne, hanem a közös feladatokat közösen megoldani. A család, a háztartás nem csak az egyik családtag dolga, hanem mindenkié, minden családtagé.
2019. jún. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Annyiban igaza van, hogy az, hogy otthon dolgozik csak helyileg más, mintha a munkahelyen lenne. De ha ez csak napi 1-2 ora, akkor igazan meheroltethetne magát és csianlhatna a háztartásban is valamit.

Nem tudom a pici mekkora, de én lehet higy megjátszanam a szerepcseret: ha úgyis otthon van, menjen ő gyedre, te meg menj vissza dolgozni.

2019. jún. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%
Én meghallgatnám a másik felet is.
2019. jún. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%

Jo vicc a partterapiat ajanlgatni, ha segiteni nem kepes, oda biztos elmegy...ha ha ha :D

A ferjed egy onzo sggfej, nem depresszios, nem terapia kene neki, hanem nehany budos nagy pofon.

2019. jún. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Oszinten kivancsi volnek, mi az az otthonrol vegezheto tevekenyseg, amivel napi 1-2 oranyi munkaval el lehet tartani 3 gyereket.
2019. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Hú, nekem is csak az jár a fejemben, milyen meló ez, hogy 3 gyereket/családot napi 1-2 órából el lehet tartani.

Valami informatikai vonal?

Mert a családban csak azok ilyen gondtalanok.

2019. jún. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!