Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell fennakadni folyton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell fennakadni folyton az "önbizalomhiányon"?

Figyelt kérdés
Pl, valaki "önbizalomhiányos" időnként, kicsit. Amúgy semmi gond, de néha valamire rákérdez, hogy megfelel e úgy a másiknak, vagy ha kétféleképp lehet érteni valamit, ő rákérdez a számára rosszabb verzióra is, mert nem isteníti magát. Ilyenkor miért kell ezen fennakadni? Miért nem lehet higgadtan válaszolni, megerősíteni, pl: Igen, jó az úgy. Jól mondtad. Igen, így értettem. Nem úgy mondom, hanem így (a jó értelemben mondtam). Kész, az élet megy tovább, egyértelmű lett a kijelentés. De miért kell országos hisztit rendezni ahelyett hogy ezt a néhány egyértelműsítő szót higgadtan kimondaná a "magabiztos fél"? Nagyon viszi az időt, ha ügyet csinál belőle. Közben meg lehet hogy neki még több baja van magával, csak ő titkolja mert kifelé kell mutatni a képet. És ez nemcsak párkapcsolatban hanem bárhol.
2019. jún. 3. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Én nem akadok fenn rajta, csak unalmas, a napi 32100 ilyen kérdés, a sok nyomorulttól. És a helyett, hogy ide írogat, menjen dilidokihoz, ha más nem segít neki, vagy prostikhoz.
2019. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

"hogy megfelel e úgy a másiknak,"

Figyelj, különbözőek vagyunk, különböző igényekkel. Pl. mi értelme megkérdezni, hogy most ez jól áll rajtam? Van, aki azt mondja, hogy igen, van, aki meg azt, hogy nem. Az ízlés mindenkinél más.


Miért nem egyszerűbb csak annyit tenni, hogy azt veszi fel az illető, ami számára tetszik és nagy ívben lesz..rja a másik véleményét? Mivel úgyse tudunk mindenkinek megfelelni, ezért célszerű csak saját magunknak megfelelni.


Sokan meg csak önvisszaigazolást várnak, annak meg mi értelme? Ha tudja magáról, hogy jól állna rajta, akkor miért kell feltenni a kérdést? Ha valaki azt mondja, hogy csúnya, akkor máris nem fogja hordani? Vagy ezt a választ figyelmen kívül hagyja, és csak arra fókuszál, ami neki ad igazat?


Az önbizalomhiány a párkeresésben pedig erősen negatív, amin egyedül csak az egyén tud tenni.

Senkinek nincs arra ideje, se energiája, hogy bizonygassa a másiknak, hogy tényleg ő kell neki és nemcsak azért van vele, mert nem talált jobbat.

Az önbizalomhiányosak állandóan kételkednek, hogy nem hiszik el azt pl, hogy ők is szerethetők, kisebbségi komplexusban is szenvedhetnek.


Ezért tanácsolom mindig, hogy foglalkozzanak önismerettel, önvizsgálattal, önszeretettel az emberek.

2019. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak néhány ilyen kérdés lenne,szerintem oké lenne. De aki önbizalomhiányos,az napi 40000-szer tesz fel ilyen kérdést,meg neked és másoknak szidja saját magát,folyton magában keresi a hibát. Mindenből azt hozza ki,hogy nem ér semmit/csúnya/esetlen/szerencsétlen stb stb.

Idegesítő! És tudod mit? Csak néhány kérdéssel kezdedősik,de aztán fokozatosan egyre lejjebb és lejjebb megy. Mindegy ki mit mond neki.

2019. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aha, az lehet. És pont ezért már néhány kérdést feltenni is meggondolandó, mert tényleg lehet h általában mindenkinek van tapasztalata erősen önbizalomhiányos emberekről, és akkor egy-két kis kérdés már előhozza ezt hogy "jaj ez is kezdi". Szóval igen. Nem szabad rákérdezni. Max ha már van sok pozitív tapasztalat hogy nála ez tényleg csak néha egy kérdés amire tényleg kíváncsi és nem akar 100 ilyet feltenni.
2019. jún. 3. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Mindig a másiktól várják a magabiztos viselkedést ő legyezgese lúzerka egoját
2019. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem az önbizalom hiányon akadnak fent az emberek, ha nem a kérdezőkőn. Egy olyan állapotról beszélünk amit nem lehet pár szóval gyógyítani , a kérdezők nagy része azért jön ide , hogy sajnáljuk mélyen és hamis illúziókba kergessük " majd jobb lesz , ne bánkódj, biztos más a szemét te nagyon megérdemelnéd pedig stb" . A fájdalmas igazságnál sosincs nagyobb motiváció , mivel a fájdalom és a harag fog előrébb vinni az életben !
2019. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én pl általában magabiztos vagyok, de néha nem tudok valamit és rákérdezek. De lehet h a kérdéssel van gond mert a párom pl határozottam és önbizalommal eltelve fikázza saját magát, hogy hogy néz ki. Én nagyon nem szólhatok bele hogy szerintem de igen :)) Viszont ha én úgy érzem egész jól csináltam valamit, vagy egész jó a hajam mittudomén, de rákérdezek egy apróságra, az már önbizalomhiány szerinte. Úgyhogy gondolom maga a kérdés ami kihozza ezt. Amúgy ő nem szokott engem kérdezgetni soha, csak kijelenti hogy hogy úristen hogy néz ki a feje, aztán kész :) (Jól, de most mit mondjak) Lehet ha ő kérdezne az engem is zavarna, mert úgyse hinné el amit válaszolok, legalább nem kérdez.
2019. jún. 3. 13:37
 8/11 A kérdező kommentje:
-hogy szerintem jól
2019. jún. 3. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Az önbizalom nem azt jelenti, hogy isteníted magad, hanem arról, érdekli-e ehhez mások mit szólnak. Tehát ha ő saját magának se tetszik épp annyira, attól még ezt elintézheti egy vállrándítással, mert tudja, hogy ha el is aludta a haját és nincs a legjobb passzban, attól még szeretik, sikeres és az a pattanás is csak mulandó. Míg ha te órákig szépülsz majd azon gondolkodsz, hogy melyik árnyalatú izé menne az alkalomhoz, mert nagyon meg akarsz felelni valami képnek, és utána még meg is kérdezel mást, akinek így is jó vagy, akkor az már lehet idegesítő, főleg ha épp elkéstek. :)
2019. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
huuu a támadás nem jó nála :)) Alulmaradok biztosan ha betámadom:) Nagyon rafkós. Lehet hogy valakinél bejön de nála nem. Esetleg olyan támadás ami ugyanolyan rafkós mint amit ő csinál. Az utolsó előtti válaszban van igazság, valami ilyesmi felfogást kellene kialakítani.
2019. jún. 3. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!