Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » “Én nem vagyok felelős a te...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

“Én nem vagyok felelős a te gondolataidért és érzéseidért. ” Normális ha a párom ilyet vág a fejemhez?

Figyelt kérdés
2019. jún. 9. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jogos, hisz ő nem te. Pl. ha ő pozitívan gondolkodik, te pedig negatívan, ő hiába próbálná magyarázni neked, hogy a negatív gondolatokkal csak ártasz magadnak,de te nem hallgatsz rá, úgyhogy ez a te felelősséged, hogy milyen gondolatokkal veszed magad körbe egész nap.

Az érzéseidért is te vagy.

2019. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
88%
Hát abban az esetben, ha ő megbántott téged, te jelezted ezt neki és ennyit tudott rá mondani, az elég bunkó dolog. De mivel nem ismerjük a sztorit, jogos is tőle meg nem is...
2019. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2019. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki a saját gondolataiért és érzéseiért felelős. Tehát igaza van. Viszont nem mindegy, milyen szituációban vágta ez a fejedhez. Ha szándékosan megsért, akkor ez így bunkóság. Ha te vagy túl érzékeny, akkor igaza van. Viszont lehet hogy nincs sok keresnivalótok egymás mellett.
2019. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted az? Neked jól esik? Ugye, hogy nem.
2019. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit kell mondani erre?


Hogy igazad van, az én felelősségem, nem akarok tovább így érezni, lelépek.


Én akkor kaptam meg ezt a mondatot, mikor a kapcsolatunk a vége felé járt, és próbáltam megbeszélni a párommal, hogy elhanyagol, vagy a szülinapomon pont nekem kellett elkísérnem albikat nézni.


Ha közösen tervez veled, a te jóléted neki is fontosnak kellene lennie, mint ahogy ez fordítva is így van.


Nem tervez veled közösen, nem akar változtatni, nem vagy elég fontos neki.

2019. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted normális ha ilyennel sértegetjük a párunkat? Eszem megáll. Azt tudom elképzelni hogy megpróbáltad vele megbeszélni a problémákat és ezzel a visszavágással teljesen elzárkózik a kompromisszumtól vagy változástól, vagy meggyanítottál egy félrelépést és arra reagált ilyen támadással. Ezzel magyarul azt mondta neked, hogy pont leszarja mit érzel vagy gondolsz, oldd meg vagy viseld el. Annyira sem érdekled hogy figyelembe vegyen. Ha szeretem a párom, nem mondok neki ilyesmit tehát nem, ez nem normális.

32/N

2019. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

“Én csak korlátozott mértékben vagyok befolyással a te gondolataidra és érzéseidre." Így hangzana helyesen, hiszen amit idézetként írtál, az eltagadása annak, hogy környezeti tényezők vagytok egymás életében.

Azért valóban nem vagy felelős, hogy bizonyos esemény bizonyos érzelmet vagy gondolatot indukál benned, azért vagy felelős, hogy mikét kezeled ezeket az érzelmeket és gondolatokat.

32/f

2019. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy a "fejedhez vágja"?

De alapvetően igaz a mondat. Te magad vagy felelős a gondolataidért, a gondolataid pedig mindig meghatározzák az érzéseidet.

2019. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!