Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy érdemes kezelni a pénzügy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy érdemes kezelni a pénzügyeket, ha én még tanulok, párom már dolgozik?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok nappalin, párom 30 éves dolgozik.



Össze fogunk költözni a nyáron. Nekem nincs értelszerűen még saját fizetésem, szüleim támogatnak a diplomáig.


Szülhet ez negatívumokat, hogy én még 2 évig tanulok, és páromnál élek?


Anyuék adnak havi 20-30 ezret (zsebpénz), és párom fizetné a többit, ami együttlakással jár.



2019. jún. 9. 15:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
A barátodnak ez így jó? Ezt vele kellene megbeszélni.
2019. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ő kérte, h. költözzem hozzá.
2019. jún. 9. 15:35
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Szülhet is, meg nem is. Kettőn áll a vásár...Akkor lesz probléma, ha valami folytán szétválnak az utaitok. Komolyak az érzéseitek? Ne csak fellángolás? Keres annyit, hogy tudja fizetni a rád eső rezsit is? Diákmunkával nem tudnál nagyobb pénzforráshoz jutni? A 20-30 ezer nem sok, de józan eljárással ki lehet belőle jönni, még nőnek is.

Eleinte, miután összeköltöztetek, NEM AJÁNLOM összevonni a pénzeteket egy közös dobozba, de később elképzelhetőnek tartom.

Ffi.

2019. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Szülhet negatívumokat, nem is keveset. Az addig rendben van, hogy odaköltözöl egy pasihoz, aki a lakhatásért nem kér pénzt. A te 20-30.000 Ft-od el fog menni arra, hogy megveszed a tamponodat, a samponodat, kifizeted az egyetemi jegyzeteidet, veszel egy buszbérletet, és kb. ennyi.

A háztartási dolgokba, mint pl. tisztító- és mosószerek, bevásárlások, főzésekbe is illene beszállni. A rezsiről még nem szóltam, és gondolom csak el akartok menni néha valahová, pl. moziba, színházba, kirándulni. Az utolsó kávét, üdítőt is a pasiddal akarod kifizettetni? Az egyetemen a csoporttársaiddal nem akarsz majd beülni soha sehová?


Csak mert ez a 20-30.000 Ft pont arra elég, hogy otthon élsz, és elmész néhányszor a barátnőkkel sütizni, meg kifizeted mondjuk a hajfestésed árát.


De te tudod.

2019. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Csak úgy érdemes, ha keresel részállást és valamennyi kiadásba beszállsz. Én nem mennék bele egy ilyen kiszolgáltatott helyzetbe ahol egy nagyobb veszekedésnél a fejemre olvashatják hogy eltartanak.

32/N

2019. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%

Egy FÉRFI, anyagilag IS, támogassa a barátnőjét, főleg, ha az diák!



De majd mindjárt leírják, hogy kitartott ribi vagy, és menj dolgozni, mert ők már általánosban is mérnökként dolgoztak suli mellett, havi 800-ért.

2019. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
# 6 :)))
2019. jún. 9. 16:03
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy egy férfi anyagilag támogatja a barátnőjet, nem egyenlő aztal, hogy eltartja, mint egy gyereket.


Az adott hölgy nem beteg, nem gyesen lévő anyuka, hanem egy egészséges, felnőtt ember, aki felnőttesdit akar játszani úgy, hogy gyakorlatilag nincs különbség közötte és egy 10 éves gyerek között.

2019. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

# 8


igen, mert a 10 évesek is egyetemre járnak, igaz?

2019. jún. 9. 16:05
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Abban nincs "kezeles", amit felvazoltal, mert a kezeles egy ketoldalu dolog. A havi 20-30 e zsebpenz kb a reszedre eso konyhapenz, tehat a fiu tart el szinte. Ha nem lenne a baratod, hol laknal, hogy finansziroznad magad?

En a helyedben keresnek nyaron vm szezonalis munkat, suli alatt meg reszmunkaidoset, h ne a masiktol fuggjek. Lehet, a parod is erre szamit.

Sok sikert!

2019. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!