Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha elmúlik a kezdeti lelkesedé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elmúlik a kezdeti lelkesedés a lány részéről, már jobb kidobni?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre, nem vagyok ez az elhasználom, eldobom típus, de úgy veszem észre, hogy az utóbbi időkben partnerséget senki nem akar vállalni egy kapcsolat működtetésében. Manapság folyton az a jól bevált recept, hogy elmúlik a rózsaszín köd és ez persze az én hibám, hiába voltak vallomások azirányban, hogy úgy szeretnék, ahogyan vagyok, az eddig szeretett tulajdonságaim hibaként vannak tálalva, majd okaként megnevezve a szerelem elmúlásának.

Ezzel most tényleg, mégis mi a fenét lehet kezdeni?


2019. jún. 12. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A lelkesedés akkor múlik el, ha nem dolgozik mindkét fél a kapcsolaton és nem fektetnek bele elég energiát.

Olyan emberrel aki nem képes erre semmi értelme együtt lenni. Egy kapcsolat nem fog működni ha azt várják, hogy magától csak úgy jó lesz évekig.

2019. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt szomorú látni... de miért annál múlik el a szerelem, aki ponthogy az a fél, aki élvezheti a másik munkáját, amit bele tesz a kapcsolatba?
2019. jún. 12. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem csak rajta múlik...

Nekem is volt olyan ember, akire pár hónap után jót nem tudtam gyakran mondani, annyira egy kompromisszumra és alkalmazkodásra képtelen gyökér lett, aki minden kedves gesztusomat alapnak és elvártnak fogja fel és egyszer sem képes úgy viselkedni, úgy szeretni és meglepni, mint az elején.


Ez részben az én hibám is, mert nem ismertem ki eléggé, nem láttam, hogy ez lesz. Részben meg egyáltalán nem az enyém, én ugyanis hiszek abban, hogy az a törődés és figyelem, ami belőlem jön és amit a másik tud motiválni pozitív megerősítéssel, elég kell, hogy legyen és nem feladatom egyáltalán pofozgatni egy érdektelen, szar kapcsolatot...



Lehet, hogy emberek másképp értelmezik és másban manifesztálják a szeretetet, ez okozhat félreértéseket. De mikor semmi visszajelzést nem kapok, akkor elveszik a kapcsolat köztünk és a tisztelet is.


Ellenpélda a mostani párom, évek óta együtt vagyunk és ugyanúgy okozunk egymásnak meglepetéseket, apróságokkal, ugyanúgy tetszeni akar nekem, figyelni akar rám, ugyanúgy megdicsér, ha igyekszem a kedvére tenni, örül neki, ha kész a vacsi, mikorra hazaér, ha épp én vagyok otthon előbb, szóval érzem, hogy minden igyekezetem meg van becsülve, ezért továbbra is tenni akarok érte, mert látom, hogy van eredménye. Akár annak is, ha szólok valamiért és meg tudjuk beszélni, hogy miért zavar, hogy ő ez ellen tud-e tenni vagy ha nem, akkor mi az, amivel "kárpótoljuk" egymást egy ilyen esetben...


Nagyon szívesen teszek a kapcsolatért, ha annak tudom nevezni, nem csak élek valaki mellett, foglalt státuszban, hanem tényleg a társam és bátorít abban, hogy energiát tegyek a kapcsolatba és toleráljak dolgokat.

2019. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3. KB ugyan azt csinálom/csinálnám amit te, csak ugye hiába. Sajnos kattan egyet, aztán semmi.
2019. jún. 12. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!