Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan elvárható, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan elvárható, hogy egy párkapcsolatban a felek feltárják egymás előtt, kik voltak az exeik, kikkel éltek együtt a múltban?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudatosan eltitkolja egy korábbi, több éves, együttélős párkapcsolatát a mostani párja előtt (erre nyilván megvan az oka, mert szerinte vállalhatatlan) akkor az mennyire gáz?

2019. jún. 17. 01:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Sosem értettem, hogy ez a téma miért van ennyi embernél furán kezelve. Miért kell titkolni? Akarva, akaratlanul egy kapcsolatban szóba kerülnek az exek. Egy normális ember mond róluk pár szót, esetleg többet és ennyi. Érthetetlen számomra, hogy mit kell az exeken titkolni. Ha meg valaki titkolná és hazudna róla, nem tudnám komolyan venni.
2019. jún. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Pont aktuális ez nálam. Alapesetben úgy vélem, hogy nem "jogos" és az érintőlegesnél mélyebben ebbe belemenni tök fölösleges is, mivel nekünk, mint pár, egymással kéne foglalkoznunk. Amennyiben a régi kapcsolat miatt érzett sérelem, trauma, szégyen, félelmek a mi kapcsolatunk fejlődését gátolja, akkor a másiknak kutya kötelessége engem annak részleteibe beavatni, nekem pedig segíteni őt a megfelelő válaszok és tanulságok megtalálásában, az események feldolgozásában és megfelelő lezárásában, mely nem elfojtást és szőnyeg alá söprést jelent. Persze ez a mindkét fél szemszögéből komoly kapcsolatra vonatkozik, laza vagy szex kapcsolatban felesleges a másik lelkével foglalkozni. Mindazonáltal a komoly kapcsolatban is ketyeg az a bizonyos óra, előbb-utóbb mindenkinek vérmérsékletétől függőben elfogy a türelme vagy az ereje, a segítséget meg csak elfogadni lehet, erőltetni nem. Ha valaki képtelen a problémáját egyedül megoldani, segítséget pedig nem fogad el, annak előbb-útóbb sajnos vége lesz, még ha a fejed tetejére állsz, akkor is. :/

32/f

2019. jún. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Még annyi, hogy írod, hogy "szerinte vállalhatatlan". Ott van, hogy szerinted az, ebből pedig az következik, hogy szerintem is az. Egyrészt ne döntsd el, hogy szerintem vállalható vagy nem vállalható, helyettem ne dönts. Másrészt nincs szerintem, nincs hatásköröm megítélni, felkérésre mondhatok véleményt. Harmadrészt "vállalhatatlan".... vállaltad/bevállaltad, de már vége van, így nem számít, a tanulságokat kell levonni, lezárni, aztán tovább lépni.

32/f

2019. jún. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egy komoly kapcsolatban nem kéne ilyen titkolózásnak mennie. Nyilván ne a múltban éljetek, de hogyha ennyi bizalom nincs meg a kapcsolatban, hogy vállaljátok magatokat a múltatokkal együtt vagy legalább belátjátok, akkor nem biztos, hogy sok jövője van... Gondolom te vagy a titkoló szerepében. Fordítva nem zavarna, ha kiderülne? Márpedig egy többéves kapcsolatban előbb-utóbb minden kiderül.
2019. jún. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Soha nem csináltam olyat, hogy eltitkolom, viszont, ezt a témát, nagy vonalakban, 10-15 perc alatt mindig lezártuk. A 10 percből adódik, nincs minden elmondva, részletezve, mert nem érdekelnek a részletek. A jelen, a jövő ami érdekel.
2019. jún. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Nekem egyet ismer személyesen, az pedig a volt férjem.

Én egyet neki, facebookon keresztül. Azt is véletlenül, mert ráírt a lány, hogy nincs-e nála a bizonyítványa, és a telefon kijelzőjén megjelent az üzenet.

Igazából nem érdekel minket a másiké, érintőlegesen említjük, ha témába vág, de nem érzem úgy, hogy minden exének látnom kéne az önéletrajzát.

2019. jún. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha akarnám, se tudtam volna eltitkolni, mivel közös gyerek van az exxel, és viszegeti láthatásokra. Ebből adódóan ismerik egymást a párommal.

Neki együttélős kapcsolata nem volt előttem, mi viszont nagyon hamar összeköltöztünk.

2019. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nem vagyok része ennek a kapcsolatnak, ismerősi körben hallottam ilyenről.


ha valaki kiír ide egy kérdést, tegyétek már meg, hogy gondolkoztok, és nem veszitek evidenciának, hogy a kérdést kiíró az a tag vagy a párja.



lehet ismerős, barát, kívülálló, aki hallott egy esetről, elgondolkoztatja, és kíváncsi itt mások véleményére.

2019. jún. 17. 12:28
 9/16 A kérdező kommentje:
ha újrolvassátok a kérdésemet, sehol nincs benne, hogy én lennék ez vagy az a tag a kapcsolatban, de ti rögtön mégis annak veszitek.
2019. jún. 17. 12:29
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Mértékkel lehet beszélni róluk persze nem ugy hogy azert a másiknak meg nem is volt kapcsolata a masik meg mindig felhozza az exét... van egy pont ahol mar be kell fejezni


De pl 1-2 szo hogy ő benne ezt nagyon utaltam azt meg lehet említteni meg hogy pl ha valaki volt egy hosszabb idejű kapcsolatban stb

2019. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!