Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan tudjam, hogy érdemes-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudjam, hogy érdemes-e kitartanom a párom mellett vagy inkább el kell engedném?

Figyelt kérdés
Majdnem 7 éve vagyunk együtt a párommal,ebből két éve együtt is élünk (26 évesek vagyunk).Amikor minden rendben van, irigylésre méltó a kapcsolatunk,azonban ha bármi felmerül, egyszerűen képtelenek vagyunk dűlőre jutni.Én úgy érzem 110 százalékot teszek a kapcsolatunkba, ő viszont szerintem nem eleget,annak ellenére,hogy igazán kevés dolgot várok csak el. Amikor csinál valamit,amivel megbánt, és szóvá teszem, általában mindig az a vége,hogy ő sértődik meg,mert "én mindig csinálom a feszültséget"... Sokszor el is bizonytalanodom,hogy én reagálom-e túl a dolgokat,olyankor is,mikor mindenki szerint jogosan teszek szóvá valamit. Nagyon megvisel,ha össze vagyunk veszve.. nem is bírom sokáig,ezért van,hogy hagyom inkább a sértődöttségemet és elengedem a témát,csak hogy kibéküljünk. Lényegében mélyen belül úgy érzem,hogy nem szeret, de ezt próbálom elnyomni és a jó dolgokra koncentrálni,mert abból is van hálistennek. Én nagyon szeretem őt és képtelen vagyok elképelni az életemet nélküle, de ilyen körülmények között vele is... Nem értem,hogy miért állítja,hogy szeret és hogy képes egyszer úgy viselkedni,mintha élete értelme lennék,máskor pedig úgy,mintha egy utolsó senki. Érdemes szerintetek lenyelnem a gyökérségeit,ha úgy érzem,hogy én bármit megtennék érte? Hogyan érhetném el,hogy lássa az én nézőpontomat is anélkül,hogy támadásnak vélje? Ha mondok neki bármit,egyből úgy veszi,hogy kötözködök és tudom,hogy nem érti meg az én verziómat...
2019. jún. 17. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem érdemes vele szakítanod,mert te sem kezeled jól a helyzetet,ami azt jelenti,hogy egy másik kapcsolatban ugyanúgy elő fognak jönni ezek a problémák.Talán mindkettőtöknek fejlesztenie kellenne a kommunikációs képességeket.Próbálj meg vele úgy beszélni,hogy ne vegye támadásnak azt,amit mondasz,lehet akkor ő is megnyílik.
2019. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neki ez egy kényelmes kapcsolat. Van egy szuper társa, mindene megvan ami kell. "ugyan minek is tennék bármit is, hisz kellek a csajomnak, ugysem hagyna el"
2019. jún. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Normális hangnemben szoktam neki elmondani,ami bánt és tényleg már csak azért szólok,ami nagyon nem elfogadható számomra.

Például: Megkértem,hogy kísérjen el orvoshoz,mert tartottam tőle... Szabadnapos volt,de az volt a válasza,hogy ne várjam már el tőle,hogy a szabadnapján az sztkba üljön...inkább otthon gépezett.

Nyilván rosszul esett,elmondtam neki, bocsánatot kért. 1 hónap múlva ismét mennem kellett, ismét szabadnapos volt,akkor inkább horgászni ment...

Megértem,hogy jobb programjai akadtak,mint engem kísérgetni, de úgy gondolom,hogy mellettem lett volna a helye. Nem érti meg

2019. jún. 17. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, tudom de a környezetemben nem ilyenek a párocskák a társak, valahogy jobban odafigyelnek a másikra....


Odáig vagy érte, életed szerelme...a választ úgy is tudod.


Egyébként amikor együtt élnek az emberek akkor derül ki minden turpisság, ugye az örök 100000 éves mondás, lakva ismerni meg az embert. " évvel ezelőtt többnyire csak a jót láttátok és kaptátok a másiktól.


Te is tudod, hogy egy kretén.


De úgy látszik elviseled...

2019. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Megértem,hogy jobb programjai akadtak,mint engem kísérgetni, de úgy gondolom,hogy mellettem lett volna a helye."

Igazad van. Én csakran járok a reumatológiára reggel 6-ra kell menni sorszámért, és ott ülök egészen délután 14-15 óráig, természetesen a páromat is viszem magammal és kivárja velem a sort.

De miután hazamegyünk én meg megcsinálom a házimunkát (takarítást), amíg ő főz.

2019. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!