Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan küzdhetjük le a párkapc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdhetjük le a párkapcsolati játszmákat? A féltékenységet? Érzelmi zsarolást, sértődést, stb? Hogyan hagyjuk el korlátozó elveinket?

Figyelt kérdés
Elég féltékeny vagyok,sosem voltam ilyen, bár régen volt önbizalmam ami mostmár szinte teljesen odalett.Szeretnem kérni hogy esetleg ha van olyan aki ezekkel a dolgokkal megküzdött, segítsen hogyan kezdjem.Mert rengeteg ilyen hibám van tisztában is vagyok vele, de nem tudom mitévő legyek. Nem szeretném a párom életét sem az enyémet tönkretenni. Szeretném hogy jól érezzük magunkat ebben a kapcsolatban.

2019. jún. 18. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Pszichológus és önfejlesztés. És amíg magában nem rendezi ezeket a dolgokat addig ne legyen kapcsolata, semmi értelme mert úgy is tönkre fogja tenni. Hogyha egy ilyen önbizalomhiányos, szeretetkoldús, féltékeny, lelkileg instabil embernek kapcsolata van akkor soha nem fog ebből kitörni. Ez csak úgy megy, ha nincs párja. Ez nem párkapcsolati probléma, ez személyes probléma.
2019. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség amit az első ir... a magány csak súlyosbítja!


A lényeg itt benned és a párodban van? Csinaltatok egyáltalán bizalomra adó dolgokat? Mert a bizalom nem járul a kapcsolattal automatikusan ez nem egy penys pont gyűjtő matrica ahol egy bizonyos összegért kapunk automatikusan pontokat hanem ezt ki kell érdemelni!


Azt javaslom tisztázzatok szablyatok pár szabályt! És beszéljetek meg az okokat hogy miért vagy(vagytok) ilyenek!


De csak szólok egy kis féltékenység meg stb az normális persze egy bizonyos fokig!


Én majdnem hasonlo cipőben járok/jártam!


Nem voltam féltékeny típus de erte megorulok!!!

És valahogy én is ki fogtam egy féltékeny típust nem gondoltam hogy van neki egy ilyen oldala is... meglepődtem de örülök neki mert legalább tudom hogy komolyan vesz!


És igen a bizalom itt sem járt automatikusan! Feltételeket szabtam, de fer vagyok mert ő is nyugodtan hozhatott feltételeket! Ugy gondolom igy sokkal jobb mert el is mondtunk a másiknak mire tudunk ki akadni nagyon és hogy bizonyos dolgok nagyon rosszul tudnak esni azóta egyikünk sem csinálja azokat ezzel a bizalom is ki épült és sokkal boldogabbak is vagyunk!

2019. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
A párkapcsolati problémákat együtt kell megoldani nem külön... mert az nem segít
2019. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

#2

Légyszives ha nem értesz a pszichológiához, és a saját kapcsolatod is ilyen baromi mérgezően működik akkor legalább ne osztogass ennyire nagyon rossz tanácsokat valakinek.

2019. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Figyelj hacsak nem vagy pszichológus akkor nem kell okoskodni vele...

saját tapasztalatom van/volt ezzel a dologgal, mérgező? Talán igen! De mi a különbség a gyógyszer és a méreg között? A dózis! (Na most meg én okoskodók :D) a lényeg saját tapasztalatom van egy hasonlo kapcsolatban mint amit a kérdező kiírt... mindketten csináltunk olyan dolgot akaratlanul/akarattal ami a másiknak szarul esett... meg beszéltünk feltételeket szabtunk és most jobb mint valaha és semmiért sem áldoznám fel! Sikerült kiiktatni azon rossz tulajdonságákat igy mar csak a jok maradtak!


A masik miatt akarunk jobb lenni... nem azert hogy egyedül legyünk azt meg jobban elsüllyedjünk mert az ember olyan ha egyedül van (a barátok nem számítanak ilyen teren) akkor hajlamos olyan dolgokat csinálni amik qurva gázak tudnak lenni és egyre kevésbé lesz szégyen érzete miatta!

2019. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
De itt csak te osztottal rossz tanácsot... attól nem fog ez a probléma megoldódni mert egyedül lesz.. csak tovább erősödik!
2019. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az önbizalomnak, önbizalomhiánynak semmi köze a párkapcsolathoz. És nem, a féltékenység nem romantikus, nem normális dolog és egyáltalán nem azt jelenti, hogy szereted a párodat. A féltékenység azt jelenti, hogy nincs önbecsülésed, nem vagy rendben lelkileg és nem tartod magad elég jónak. Ehhez megint csak semmi köze a párkapcsolatnak, viszont a gyógyulást megnehezíti ha van melletted valaki aki miatt erősödik ez az érzés. Leegyszerűsítve ha meg vagy fázva akkor nem fogsz úgy meggyógyulni, hogy kint ülsz a hidegben.

Az érzelmi zsarolás, a játszmázás pedig általában tanult magatartásforma, amit szintén kezelni és tanulni kell ahhoz, hogy javuljon. Illetve valószínűleg összefügg az önbizalomhiánnyal is. Ezeket a nagyon káros, tanult magatartásformákat nagyon nehéz segítség nélkül megváltoztatni.

Viszont ezeket mindenképpen kezelni kell. És nem csak ilyen bugyuta, semmit nem érő tüneti kezelésekkel, hogy "jó szivem akkor nem beszélünk ellentétes nemű emberekkel ezentúl és nem járunk bulizni mert féltékenyek leszünk". Mert ezek csak ideig óráig hasznosak. Akinek önbizalomhiánya van az mindig fog találni okot amiért féltékenykedhet és pánikolhat. Ezek a sérelmek pedig mindig is ott lesznek a kapcsolatban, ezzel szépen megölve az egészet. Akármilyen probléma lesz a kapcsolatban ezek mindig elő fognak törni, és az ember egy idő után eléri a tűrőképességének a határát. Ahogy pedig a kapcsolat egyre romlik, úgy fognak erősödni a mentális problémák is. Az önbizalom nem kívülről származó dolog. Hogyha csak a kapcsolata miatt van valakinek önbizalma az mindig törékeny és semmit nem érő lesz, mert nem valódi.

A lelki betegségek, a sérülések, a rossz magatartásformák komoly dolgok. Ha valaki nem tud ezeken gyökeresen változtatni annak soha nem lesz egészséges párkapcsolata.

2019. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Oke ez mind szép és jo amit le írtál csak hibas nem hiszel nekem?

Nekem ez a kapcsolat meg mindig tart tartani is fog! De te jobban tudod neked erre 2 kapcsolat is rá ment nem....?


Nem! Vannak dolgok amiket nem csinálunk mert nem illik bele a helyes magatartás formában főleg nem egy kapcsolatban! A kapcsolat által lehet fejlődni nem annak hiányából! Amit te mondtál az hibas ha meg fázol akkor hidegre mész...

Ez nem felel meg az állításnak...


Ahogy a törvény is szabályokat álit ugy mi is a kapcsolatban! Mert ahogy mondtam az ember csak is a magány miatt tud igazán le süllyedni! Ebből vannak azok a lelki bajok amiket te felsoroltál...

mert nem érzed nem tapasztalod a helyes társadalmi etiketti magatartást

2019. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Na ebben nagyon tévedsz. Nincs olyan, hogy nem fér bele egy párkapcsolatba. Olyan van, hogy neked az önbizalomhiány és féltékenység miatt nem férnek bele bizonyos dolgok.

De egy normális kapcsolatban, két egészséges lelkű embernél viszont ugyan ezek semmilyen gondot nem okoznak.

Attól, hogy te nem akarod, hogy a párod más férfiakkal beszéljen vagy tudom is én, ez még egy normális párkapcsolatban simán belefér és nincs belőle féltékenykedés.

Más dolgok férnek bele két megfelelő önértékeléssel és intelligenciával rendelkező embernek. Attól, hogy szerinted nem helyes ellentétes neműekkel eljárkálni ez még nem lesz igaz. Csak téged ez zavar és kiborít, pont azért, mert az alap probléma még most sem lett megoldva, ez pedig belső dolog. De egy egészséges párkapcsolatban ez nem így megy.

2019. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
nem ez egy etiketti szabály ha van párod akkor nem fogsz elmenni kettesben egy másik ellentétes neművel szórakozni... de szerencsékre egyikünk sem szereti/csinálja ezt...
2019. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!