Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Idegesíti a páromat a fiam....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idegesíti a páromat a fiam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 8 éve vagyunk együtt. Fiam 12 éves. Vér szerinti apuka nincs az èletèben 11 éve. Évente egyszer talán felbukkan.

Eddig egy családnak éreztem magunkat,de fiam kezd kamaszodni. Nem fogad elsőre szót, néha visszaszól. Én azt gondolom ez èletkori sajátosság,de a párom nehezen tűri és látom,hogy szinte idegesíti a fiam és igazából mondta is nekem. Az ő viszonyuk sem olyan,mint volt és mi is többet veszekszünk. Szerinte túlságosan körbeugrálom a fiamat és elkènyeztetem. Részben igaza van,de nem esek túlzásba abszolút. Barátaim is pont azt mondják mennyire jól nevelt és milyen határozott vagyok vele. Nagyon rosszul érzem magam,mert attól tartok ez az egész nem vezet jóra.


2019. jún. 19. 19:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
semmit se tudsz,vagy kijönnek,vagy párod elmenekül...
2019. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
én lelépnék ffiként nem hiányozna ez nekem...
2019. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%

Nehogy már ez a faszi felülírja az anyai kompetenciádat! Atyaeg! Mi a fontosabb? Hogy a fiadnak jó életet biztosíts, vagy egy kuki...

Egyáltalán nem ugrálod körbe a fiad, az, amit te csinálsz az anyai szeretet!!! Ezt semmi és senki sem bírálhatja felül! Nehogy a férfi kedvéért alábbhagyjon az anyai gondoskodásod!

2019. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

8 éve együtt éltek hárman. Itt már régen nem lehet szó arról, hogy ki mit fogad el.

Járjatok össze olyan családdal, ahol van hasonló korú gyerek! A férjed meg fogja látni, hogy minden 8 évesnek kezd kinyílni a csipája. Gondolom, veled is így viselkedik. A vér szerinti apjával is így viselkedne, és ha lenne (van) közös gyerek, az is ilyen 12 évesen.

Még jó, hogy nem lép le minden apa a 12 éves gyerek mellől, mert idegesíti. Az csak kifogás, hogy nem tőle van. 8 év után ez már nem zavar sok vizet.

2019. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%

3-an vagytok, te körbeugrálod a fiad, aki bunkó a pároddal, és még te is veszekszel vele. Hát elképzelhető már nem tart sokáig...

Gondolom ez a történet is úgy kezdődött, hogy nem pótapukát keresel a fiadnak, mert az van neki, meg nem a pénz a fontos, de mostanra meg ott tart a dolog, hogy de, pótapuka a mostoha szülő, pénzeli a kis családot, a kis szaros meg még ennek fejében bunkó is a pároddal.

Egy gyereket életre kell nevelni, nem kényeztetni, arra van kiskutya, kiscica, csincsilla, stb.

Én is simán elhúztam volna már, de eleve össze se jöttem volna gyerekes, pláne fiúgyerekes nővel...

2019. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
7%

Dugjátok koleszba, majd bentlakásos katonai/rendőri suliba.


Addig meg 2 büdös nagy nevelő pofont a pujának!

2019. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!


Ezt olvasd el: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


A válaszokat is!

2019. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%

nézd meg Leonardo DiCaprio főszereplésével ezt a filmet, tanulságos:


Ez a fiúk sorsa


/This Boy's Life/

amerikai filmdráma, 110 perc, 1993



vigyázz, nehogy úgy járj, mint a filmbeli anya!!!


neked mindig a fiad legyen az első, mindig az ő érdekeit védd.


a pasik jönnek és mennek, de a fiadnál nagyobb kincs nincs!



én egy percig sem maradnék olyan faszival, akit a gyerekem idegesít!!!


ez nem jelenti azt, h. a saját párkapcsolatodat és szerelmi életedet be kell áldoznod.


inkább azt, hogy olyan férfit kell találnod, aki szereti a fiadat.

2019. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

8.-nak.


És ha a pasid gyereke idegelne ki téged?

Engednéd, hogy a taknyos a szádba x@rjon?

2019. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez akkor is gyakran így van, ha édesszülőkről van szó. Nehéz egy 12 évest kezelni, az egyik helyzetben kisgyerek, a másikban nagyoskodik. Szeretik próbálgatni a szerepeket, már elkezdenek szorongani a felnövéstől és vágyni rá. Vannak ködös szexuális vágyaik, ami ijeszti őket. És már kezdik látni, hogy ebben a világban, az iskolákban, mindenütt, erősnek és dominánsnak kell lenni a túléléshez.

Ami az egyik helyzetben jó nevelési stratégia, a másikban csődöt mond.

Az anya és az apa nagyon különbözően élheti meg ezt a viselkedést.

Attól is függ, kit hogyan neveltek. Pl akinél nagyobb volt a szülői szigor, az inkább hajlamos neveletlenségnek értelmezni egy ártalmatlan megjegyzést is.

Ranschburg írta azt hiszem, hogy a gyereknek pszichológiai értelemben le kell győznie a mindenható szülő képét a fejèben, hibákkal rendelkező embernek kell látnia, különben nem tud önàlló szemellyé válni.


Szóval szerintem ne erre a mostoha/édes-szülő vágányra tereljétek egyelőre a dolgot (bár ez is egy faktor, viszont nagyon sok ideje neveli a párod a kisfiút), hanem olvassatok együtt utána, hogy mik ennek a korosztálynak a sajátosságai, beszélgessetek róla, hogy melyikőtöket mi, miért zavarja és mi lehetne az optimális kompromisszum.

Vedd komolyan, amit a párod mond, mert lehet, hogy vele (a férfi szülővel) másként viselkedik, illetve ő lát olyasmit, amit Te nem.

A gyereknek szüksége van a nevelésre, határokra. Javaslom a "Melegszìvű fegyelmezés" c könyvet.

Szerintem minden rendbeb lesz, de mindenképp óvakodj a párod türelmetlenebb hozzáállását a mostoha voltával magyarázni. Még ha tudat alatt esetleg ez is szerepet játszhat is.

2019. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!