Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezek alapján nárcisztikus a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek alapján nárcisztikus a párom vagy csak engem zavar az ilyesmi?

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve járunk és nagyon szeretem őt, de feltűnt pár dolog, amit furcsállok és arra gondoltam, hogy vajon ez azért van-e mert nárcisztikus vagy semmi probléma nincs ezekkel. Ha képeket készítünk, akkor mindig kínosan ügyel rá, hogy tökéletesen nézzen ki. Az zavar, hogy ha vannak közös képeink és van olyan, ahol én nagyon előnyösen nézek ki és elégedett vagyok magammal, akkor ha azon a képen saját maga éppen nem tetszik(pedig szerintem ugyanolyan azon is, mint a többin), akkor hiába kérem, hogy tartsuk meg a képet, simán törli. Ha viszont én kifejezetten előnytelenül nézek ki, pl becsukom közben a szemem vagy bemozdulok közben, akkor hiába kérem, hogy ne, akkor is felrakja facere, mert hogy ő azon annyira jól néz ki. Ez nem tűnik nagy problémának, de én vagyok a nő, és ilyen témában nagyon rosszul esik, hogy nem hallgat rám. Amúgy rengeteg képe van saját magáról, sokat effektekkel is megbolondított.A másik az, hogy mindketten befelé forduló emberek vagyunk, ő mégis szereti azt a látszatot kelteni, hogy nem az. A barátaimmal nem akar találkozni, mondván, hogy akkor zavarba jön(ezt elhiszem, mert voltunk hasonló helyzetben ahol csak kevés ember volt, és tényleg zavarba jött), de ő maga mondta, hogy egy nagyobb közönség elé lazán kiállna beszélni, mert szeret szerepelni és akkor mindenki őt nézi. A Hökhöz is azért szeretne csatlakozni, mert akkor mindenki megismerné őt az egyetemen. Facen is szinte minden hülyeséget kikposztol, velem kapcsolatban is sokszor. Egyszer mondtam neki, hogy engem pont nem érdekel hogy párszáz idegen mit gondol rólam. Vagy az se érdekel, hogy sok ember előtt szerepeljek, mert ez csak a felszín, az életben csak néhány értékes ember van, akiket közel engedünk magunkhoz. Velünk kéne törődni és nem a nagy tömeggel. Az anyukája is mesélte, hogy mindig ilyen volt. Amióta van facebook, azóta személyesen fel se köszönti anyák napján, de facen kiposztol egy nagyon nyálas posztot minden évben arról, hogy mennyire hálás az anyukájának és szereti. Ezt is hiába jeleztük neki finoman, hogy nem így kéne, mondtam hogy legalább hívja fel az anyukáját, de nem tette, mert facen úgy is látja, és az elég. Van még néhány hasonló eset, de gondolom értitek a lényeget. Amúgy figyelmes a barátom, sokszor meglep valamivel csak úgy vagy elvisz étterembe(igaz ezek is mennek fel facere), és ha éppen nem vagyunk olyan helyzetben, hogy ez feltűnjön, akkor nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Segítőkész is, ha valami problémám van, akkor mindig jön és segít.

20L


2019. jún. 21. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Na én ilyen látszatemberrel nem tudnék együtt lenni, baromi irritálna. Pont azok miatt, amiket mondtál. Viszont ő nem fog megváltozni. Az nem biztos, hogy nárcisztikus, inkább önbizalomhiányos és így próbál önbizalmat gyűjteni, vagy nem tudom, sosem értettem, mire jó ez.
2019. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tipikus nárci! Rokonságomban van egy ilyen pasi:(
2019. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 1. válaszolóval értek egyet - mindenben :)

Saját tapasztalat miatt az utóbbi időben nagyon sokat olvastam a nárcisztikus témában. Egy nárcisztikus mindig tökéletes és a tökéletes életét teszi kirakatba. Azzal is példálózik, hogy neki mennyire tökéletes párja van - kívül is tökéletes, minden a helyén van, belül is tökéletes. Ő a tökéletes pár. Azzal, hogy a párod azokat a képeket részesíti előnyben, ahol te épp nem vagy a topon, a saját önbizalmát akarja erősíteni, és nem azzal villog, hogy neki mennyire tökéletes a párja. Emiatt én is azt gondolom, hogy inkább önbizalomhiányos.

2019. jún. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!