Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megalázva éreznéd magad, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megalázva éreznéd magad, ha a párod azért járna pszichológushoz, mert összeköltözéstek óta nehezen bír elviselni téged, az együttélés súrlódásait, mert más személyiségek vagytok?

Figyelt kérdés
egyik introvertált, másik extrovertált.

#probléma #különbözőségek
2019. jún. 24. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

"egyik introvertált, másik extrovertált."


Nem tudom, hogy ezek mit jelentenek.


De ha így lenne, én lelépnék. Főleg miatta. Mert beteg ember, ha így is velem maradna.

2019. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem, mert magas az érzelmi intelligenciám, és tudom, hogy egy introvertált és egy extrovertált együttélése csak magas önismeret és egymás felé tanúsított megértés mellett lehet harmonikus. Ezt illetően olyanok vagytok, mint a tűz és a víz, aztán lehet, hogy más téren (pl. érdeklődési kör) nagyon is hasonlítotok.


Mivel hazánkban a pszichológiai nevelés a háttérbe szorult, ezért sok ember csak a pszichológusnál tanulja meg egyáltalán megfogalmazni az érzéseit. Az, hogy nehézségeitek adódnak, nem jellemhibából, nemtörődömségből, elhanyagoltságból, megcsalásban adódik, hanem abból, hogy nagyon más beállítottságúak vagytok. Ilyenkor pedig tök indokolt segítséget kérni, ezért ne érezd magad rosszul.

2019. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem érezném magam megalázva, egyszerűen csak elfogadnám, hogy ez a kapcsolat nem működőképes. Ehhez nem pszichológus kell, hanem két megfelelő önismerettel, kommunikációs képességekkel, intelligenciával rendelkező ember. Nem azért vannak a súrlódások mert más személyiségek vagytok. Azért nem működik, mert ezeket nem tudjátok megbeszélni és áthidalni. Így semmi haszna nem lesz a pszichológusnak mert nem párod lelki problémája ez, hanem a kapcsolat problémája. Vagy be kell látni, hogy nem működik és szakítani, vagy párterápiára járni ahol tudnak nektek segíteni a kommunikációban és azokban a dolgokban amiket nem tudtok megoldani és rosszul álltok hozzá.
2019. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezt a szitut az egyéni pszichológushoz járás nem fogja megoldani. Ennyiből nem lehet megállapítani, van-e jövője a kapcsolatotoknak, de az biztos, hogy ha pszichológushoz akar fordulni, akkor menjetek inkább párterápiára, mert annak még lehet is értelme ebben a helyzetben. Amúgy abból, hogy az egyik fél extrovertált, a másik meg introvertált, még nem következik egyenesen az, hogy nem tudnak kijönni, nem tudják elviselni egymást és teljesen más személyiségek. Itt biztosan van valami más is a háttérben, ami miatt ennyire nem klappoltok, vagy ami miatt ennyire nem tud elviselni téged a partnered, hogy pszichológushoz fordult.
2019. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ilyen páros vagyunk, a párom, a férfi, egy extrovertált ember, én meg egy elég introvertált nő vagyok. De gond nélkül kezeljük ezt a "problémát", tudja, hogy én néha magamba fordulók és elvonulok az olvasósarkomba, vagy elmegyek futni, vagy csak úgy magamban rajzolgatok. Ilyenkor békén hagy.


A családi összejövetelek alól is kiszoktam húzni magam, de amikor a pofavizit kedvéért elmegyek, akkor végig támogat, mert tudja, hogy nem szeretek emberek között lenni. Sőt, segít, hogy a társasági kompetenciáimat fejlesszem.

De a 3 és fél év alatt ebből sosem volt nálunk probléma.

2019. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha ezeknek a dolgoknak a helyrehozásában tud neki segíteni egy szakember, hajrá. Nekem szimpatikus is, hogyha velem nem tudja valamiért megbeszélni, vagy nem biztos a dolgában, felkeres egy szakembert. Ez még akkor sem az én szegénységi bizonyítványom és az övé sem, ha úgy alakul, hogy szakítunk.
2019. jún. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!