Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a teendő, ha az anyós az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha az anyós az első a férj ranglistáján, és nem a saját családja?

Figyelt kérdés
Nem a szeretet ranglistájáról van itt szó, hisz egy gyermek (még ha felnőtt is már) életében a szülő mindig elsődleges szerepet tölt be. De úgy gondolom, nem első helyet és semmiképp sem áll egy felnőtt férfi saját családja előtt. A mi esetünkben (én 37 éves nő, férjem 34 éves) az a probléma merült fel, hogy férjem édesanyja, úgy érzem, fontosabb szerepet tölt be az életében, mint én és két gyermekünk. Mindez abban nyilvánul meg, hogy velem, mint feleségével alpári módon beszél, figyelmetlen, tiszteletlen,türelmetlen, míg anyjának issza minden szavát, vele kedves, türelmes. Gyermekeinkkel szintén türelmetlen, már-már nem is törődik velük, nevelése kimerül napi 5 percben, míg megkérem, foglalkozzon velük, amíg mosdóba megyek, stb. Nemrég elterveztük, hogy elköltözünk, a házvétel és egyéb teendőkben, illetve az élet bármely területén is elsősorban az anyjához fordul segítségért, tanácsért, az én ötleteimet, tanácsaimat meghallgatni sem hajlandó. Az édesanyjával beszéltem erről, elmondtam neki a véleményem, de hasonlóan a fiához, véleményem süket fülekre talált. Szeretném, ha felnézhetnék a férjemre, önálló férfi lenne, önálló gondolatokkal és szeretném, ha nyugodt, szerető légkörben élnénk a SAJÁT életünket. Mit tehetnék? A pozitív, segítő jellegű válaszokat előre köszönöm!

2019. jún. 24. 16:52
 1/5 Halmai Annamária ***** válasza:
100%
Szerintem semmit nem tudsz tenni.
2019. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Itt segítő építő választ nem biztos hogy fogsz kapni. Te mindent megtettél de lásd be egy nagy gyerekhez mentél feleségül sőt még 2 gyereket is szültél neki. Gondolom régen is ilyen volt. Eddig tűrted sajnos ezután is vagy tűröd vagy elhagyod. Neki ez a normális mert anyu elkényesztette és sosem fogod vele sem az anyóssal megértetni magad.
2019. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

de hát ezt már korábban is tudhattad, h, ki neki az első?


akkor kellett volna elejét venni ennek, hozzá se menni.


mot már 2 gyerekkel nehezebblesz.

2019. jún. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de kissé elrugaszkodsz... Fel szeretnél nézni a férjedre??? Könyörgöm, az alapvető tiszteletet és figyelmet nem kapod meg tőle, a gyerekekkel szintén nem foglalkozik. Azon kéne gondolkodnod, hogy most adod-e be a válópert, vagy tartasz egy "végső kitálalást" és ultimátumot adsz neki. Ezeket a dolgokat ugyanis azért teheti meg, mert te hagyod neki.

Tipikus eset amikor anyós pajtás megmérgezi a házasságot. Sajnos a férjed hozzáállásából ítélve ez így is marad, ők összefognak ellened és semmibe néznek. Végül te is elhiszed magadról hogy értéktelen ember vagy és mások döntenek az életedről mert képtelennek tartanak döntéshozatalra. A pasinak csak azért van rád szüksége, hogy néha keféljen. Egyébként teljesen jól kiegészítik egymást anyuval. Te meg bébiszitter, háztartási cseléd és szakácsnő lehetsz a családotokban.

Állj a sarkadra mert felemésztenek, tönkretesznek lelkileg, megtörnek.

2019. jún. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, gondold végig. A te sérelmed az, hogy a férjed, ahelyett, hogy elsősorban veled beszélné meg az ügyes-bajos dolgokat, az anyjához fordul és az ő véleménye érdekli. Erre te hova fordulsz a sérelmeddel? Az anyjához...

Beszélj már a férjeddel. Ez a ti párkapcsolati problémátok, nem értem, miért kell belekeverni az anyját. Nem gondolod, hogy ez nagyon kellemetlen neki? "Süket fülekre talál", miért, mit vártál, hogy megoldja a párkapcsolati problémádat?

2019. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!