Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nők, van köztetek olyan, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, van köztetek olyan, aki időnként kimerültnek érzi magát, mert annyira igyekszik a párja kedvében járni?

Figyelt kérdés

És előfordul-e, hogy ez a kimerültség pszichoszomatikus tüneteket produkál nálatok? (pl. fejfájás, gyomorproblémák, alvászavar stb.)


(A kedvében járás alatt azt értem, hogy túlzott megfelelési vágy van valakiben a párja felé, és görcsösen igyekszik az elvárásainak megfelelni minden téren. Helytállni a háztartásban, a hálószobában, testileg-lelkileg kiszolgálni a másikat.)



2019. júl. 7. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg energiát rakok a kapcsolatba de nem megfelelési kényszer miatt. A párom egyáltalán nem várja el ezeket vagy bármi, azért csinálom mert szeretem. Ez az egyik ok amiért nem megerőltető, a másik ok pedig az, hogy ezt ugyan ilyen szinten vissza is kapom. Van amikor én rakok bele 110%-ot, van amikor a férjem. Nekem az inkább pihenés, hogy vele foglalkozom.

Szerintem az egyáltalán nem jó és nem egészséges ha valakinek ezek megerőltetőek, szerintem ha szeretsz valakit akkor ez természetesen jön és ha a párod is szeret akkor vissza is adja ezt. Például szerintem ahol csak a nőnek kell "bizonyítania" a háztartásban és kiszolgálni a párját az egy nagyon rossz kapcsolat. Akinek a párja nem ad ugyan ennyi energiát ezekbe az nagyon nagyon rossz férfit választott.

2019. júl. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gonoszságból mondom, de amelyik kapcsolatba bele kell betegedni, ott már alapvető problémák vannak.

És nem, nem értek egyet azzal, hogy egy PÁRkapcsolat a féfri kiszolgálásáról szólna. Nem a cselédje vagy, hanem a barátnője.

F 36

2019. júl. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Senkit nem kell kiszolgálni.

Keress fel szakembert.

2019. júl. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ilyen helyzetben, de igen, lehetsèges, hogy ilyen tüneteket produkál.

Szakembert fel kellene keresni, mert ez a megfelelèsi kènyszer egyáltalán nem normális.

Egy kapcsolat nem arról szól, hogy mindenben kiszolgáljuk a másikat, ès a saját igènyeinket háttèrbe szorítjuk. Kölcsönös el kellene lennie, amolyan adok-kapoknak. A háztartás is mindkèt fèl feladata. Te is megkapod tőle a törődèst, odafigyelèst? Ő is szokott a kedvében járni?

Nem tudom, hogy ezek egyèbkènt valós elvarások-e, vagy csak a te megfelelèsi kènyszereden alapulnak. De első menetben ezen kellene elgondolkodni, mert előbbi esetben elmondható, hogy nem a megfelelő embert választottad. Utóbbinál meg azon, hogy mièrt is van benned ilyen kènyszer. De mindenkèpp kèrd szakember segítsègèt.

2019. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem látom, hogy a kérdésben szerepelne, hogy a kérdező van ebben a helyzetben, nekem inkább egy általános kérdésnek tűnik.

Az sem derül ki a kérdésből, hogy nő írta vagy férfi.


De válaszolva: nem maradnék.

2019. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem alvászavar volt és folyamatos gyomorgörcs. Egyik napról a másikra elegem lett és abbahagytam a megfelelni vágyást. Egyszerűen belefáradtam.

Nyilván most is megvan még normális szinten, de nem akarok erőmön felül mindent megtenni.

2019. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 6


miért akartál ennyire megdelelni neki? ő is ennyire törte magát, hogy megfeleljen neked?


és miből állt, hogy meg akartál felelni, miket tettél meg neki, amitől ennyire kikészültél?

2019. júl. 8. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Ő nem törte magát. Én ilyen vagyok. Mindig mindenkit magam elé helyezek. Mindent megtettem, hogy ő jól érezze magát. Amivel nem lett volna baj, de az egész kapcsolat arról szólt, hogy ő azt csinál, amit akar (foci, buli, haverok) de ha én kértem, hogy menjünk el együtt pl. egy moziba, az kb. olyan volt, mintha a Holdra akartam volna menni. Ha neki nem volt kedve valamihez, akkor azt nem tette meg a kedvemért sem. Neki megfelelt az, hogy 10 év után már nem kell "udvarolni", randizgatni, nekem meg nem. Kb. ennyi.

Egy nap betelt a pohár és egyik percről a másikra rájöttem, hogy nem akarok neki megfelelni. Ha nem tetszik neki az, aki én vagyok, úgy is jó.

2019. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam sosem volt ilyen,nem vagyok csicska.
2020. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!