Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tudok tenni ha megtudom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok tenni ha megtudom, hogy egy pasi féltékeny akkor azonnal menekülök?

Figyelt kérdés

A legtobb kapcsolatomban olyan sraccal volt dolgom ahol iszonyatosan feltekenyek voltak, holott ok csajoztak mellettem stb. Ateltem mar feltekenysegbol fakado vitaknal,ordibalast,fenyegetest,zsarolast,fizikai bantalmazast, allando balhekat..Legutobb 2 eve volt egy ilyen kapcsolatom amibol szerencsere kileptem...De ha megtudom,hogy feltekeny ram pl egy srac akivel alakulnak a dolgok, es latszik a fejen, meg teszi a burkolt megjegyzeseket amibol tisztan lelehet szurni,hogy feltekeny, akkor valahogy kiabrandulok belole, feszelyezve erzem magam, es azonnal menekulore fogom a dolgot es lezarom a vele valo dolgot

.Kb igy erzem magam amikor rajovok,hogy feltekeny egy pasi ram,mintha folytogatnanak.Ketsegbeesettseget es bizonytalansagot erzek ilyenkor,nem tudom mit tegyek.


2019. júl. 9. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Az a kerdes mennyi alaklalmat es indokot adsz arra hogy feltekeny legyen !

ha nem lenne az akkor meg az a baj !! mondvan nem torodik veled rad sem hederit ! Szovaal akkor most melyik >hisztid jobb >???

2019. júl. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Jézusom, 1#-es...HISZTI???

Szerinted a zsarolást és a fizikai bántalmazást mi indokolja??

Kérdező:igen, lépj ki a kapcsolatból, mert az ilyen embernek a fejèvel van baj, és ha nem kezd el terápiára járni, (gondolom, nem) akkor csak megkeseríti az életed, mert mindig benned keresi a hibát, holott saját magával nincs kibékülve, de a változtatáshoz jellem kell, és bátorság, az ilyen ember pedig gyenge, gyáva, és önző.

Volt ilyen barátom 2.Ki is lettek vágva, mikor meguntam a terrorizálást, és zsarolást, és azóta meg is szólal a vészcsengő az önbizalomhiànyra is, és az indokolatlan féltékenységre is. Ennek sosincs jó vége. Mindig áldozat leszel, ők pedig szipolyoznak.

2019. júl. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem bizonyos esetekben a féltékenységnek lehet oka. Ha pl vkinek nem férnek bele az ellenkező nemmel való barátságok, kacérkodások, stb.

Másrészt egy kis féltékenység még jól is jöhet (normál keretek közt), mert érzed, hogy fontos vagy a másiknak. Ebben nemcsak birtoklást, meg önbizalomhiányt kell látni. Ha te igazán vonzódsz valakihez, nyilván rosszul esne, ha látnád, hogy más felé is ad jelzést, vagy nyitott.

Te ezt hogy látod?

2019. júl. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod. Nem vagyunk a tulajdonai senkinek. Persze neked is vigyáznod kell azért arra, hogy ne adj okot a féltékenységre. Egy kapcsolat ne a balhéról szóljon már.
2019. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó exem hasonló volt.Fizikai bántalmazás ugyan nem volt, de ez lehet csak idő kérdése lett volna, ha nem lépek le időben.Meguntam a felesleges, mondvacsinált balhékat.

Tenni semmit sem tudsz azon kívül, mint otthagyod a fa.szba az ilyeneket.Ettől jobb megoldást még nem találtak fel.

2019. júl. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hmmm... összevonod a féltékenykedést a nárcisztikus személyiséggel. Alapvetően nem függ össze a két dolog. Az exeidnél voltek ezek meg. Így sokkal durvább dolgokra következtetsz, mint amit a féltékenység önmagában jelentene.


Mindenesetre jól teszed, hogy menekülsz, mert a féltékenység mindenképp rossz, minimum egy nagyobb önbizalomhoányt jelez. Megérdemelnél egy olyan kapcsolatot, ahol a párod legalább egy kicsit képes az asszertivitásra.


Neked is azt javaslom, hogy tanulj meg asszertív lenni! Így le tudod szerelni majd az ilyen rosszindulatú embereket.

2019. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!