Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Új párom van, én viszont túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Új párom van, én viszont túl zárkózott vagyok és ez szerinte hosszú távon nem fog működni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy a családja, mindig vannak náluk. Hatalmas a rokonság és a baráti társasága. Próbálnak velem beszélgetni de ben megy nekem. Egész nap nem eszek meg semmi mert ideges vagyok. Azt hiszik a szülei, hogy nem bírom őket stb. Az előző barátom sehova nem engedett meg semmi mindig itthon ültem és nem vagyok ehhez hozzá szokva. Nagyon kedves és érzem, hogy mindent el rontottam ezzel a hülyeségemmel. Mondta h hosszú távon ez így nem fog működni, mert ez a nagy társaság hozzá tartozik és ha nem engedem megismerni magam előbb utóbb a családja sem fog érdeklődni felőlem meg ez is h nem eszek egész nap idegeskedik hogy bajom lesz elajulok. Tudom, hogy ezzel most el veszítettem őt de mit tegyek? Mondta h ha tud segít, de nem tudja mi bajom. Én nagyon önbizalom hiányos vagyok

2019. júl. 14. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Pszichológus.

Magadban kell lerendezni, hogy mégis mitől félsz, miért szorongsz, miért nem engeded magadhoz közel az embereket. Ők tettek bármit is, amiért ilyen ellenségesen kéne velük bánnod? Mert tulajdonképpen így viselkedsz, hogy elzárkózol előlük.

Olvass önismereti, pszichológiai, önszeretetről szóló könyveket. Minden fejben dől el.

Ha tudod, hogy mi a hibád, akkor javítsd ki, változz meg. De ezt csak te tudod, egyedül elérni.

2019. júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. A párod rosszul reagált, inkább támogatnia kellene... Bár aki így áll egy kapcsolathoz, hogy azért nem működik, mert zárkózottabb típus vagy elgondolkodtató, hogy mennyire gondolja komolyan. Ilyen helyzetben a másikat támogatni kell, nem még jobban a parát belerakni.


Ami nekem segített (bár nekem az akkori párom nagyon megértő volt és nem győzte hangsúlyozni, hogy nagyon szimpatikus vagyok a szüleinek- mivel mesélt rólam), hogy úgy álltam hozzá, hogy effektíve ők is lehetnek a "családom", sokkal jobb egy olyan közegbe tartozni, ahol szeretnek és jól kijövök másokkal. És a páromnak is könnyebb,ha látja,hogy én is szeretem és érdeklődöm a családja után.

2019. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem illetek össze. Te introvertált vagy, ő és a családja extrovertált. Ebből csak szenvedés lesz.
2019. júl. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se illetek össze... Nem fogod tudni teljesen átformálni a személyiségedet. Ha tudsz is változni az idő..hónapok.., és nem hiszem hogy ki fogja várni.


Menj el pszichológushoz.

Mondd el a párodnak hogy mi a problémád. Ha szeret akkor megérti és támogat. Nem egyszerre kellene rád zúdítania a nagy családját és haverságát ha te nem vagy ilyen társasági ember.

Fokozatosan kellene hozzá szokatnia téged.

2019. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia ismerős szitu. De semmiképp nezárkózz el a barátaitol főleg ha bemutatott nekik. Pedig így tudodmegszokni ha gyakrabban találkozol a szüleivel meg a barátaival.
2019. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!