Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek kinek van igaza?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kinek van igaza? (Picit hosszú, de pörgős szöveg)

Figyelt kérdés

Van egy házam. Párom nálam lakik, dolgozni jár. Nekem pályakezdőként nincs állandó munkahelyem, szülői támogatásból élek még pár hétig. Mivel nem sokat kapok szülőktől, ezért néha a páromra vagyok szorulva anyagilag, de nem közös kasszán vagyunk, így minden vásárlásnál kiszámolja az én részem és felírja tartozásba. Mivel itthon vagyok így a tipikus háziasszony munkát végzem, amit már nagyon unok. Mennék már dolgozni, hogy legyen pénzem és hogy ne mindig mindent nekem kelljen megcsinálni itthon, hanem feltudnánk osztani a házimunkát és cserélgetnénk a folyamatokat.

Minden egyes nap mosogatok, főzök, kiszolgálom az uram,de ezzel semmi bajom hisz párjaként ez a dolgom.

Nos a problémám az, hogy pár napja elkezdte mondani, hogy ő tart el engem ezért elvárja, hogy patyolat rend legyen mire hazaér és meglegyen főzve. Egyrészt nem teljesen ő tart el ha úgy nézzük, mert felírja a tartozásokat, másrészt nem lenne neki több ha most albérletbe kellene mennie innen. Reggel felkelek 10 óra fele, mivel rossz alvó vagyok és hajnali 2-3-ig nem szoktam aludni, aztán megkávézok, megetetem az állatokat és rendbeszedem magam, ezzel eltelik még egy óra. Aztán ott vagyok, hogy kaját kellene csinálni. Olyan 2-3 óra fele kész szokott lenni a kaja. Utána együtt eszek párommal, mert megvárom hogy hazaérjen és 4óra fele már mosogatom a tegnapi mosogatnivalót. Utána csinálom a többi általános takarítást és késő délutánra én már el vagyok fáradva. Gerincproblémám van így éjszakára a sok hajulgatástól mindig fáj a hátam. Egyszerűen bele vagyok fáradva ebbe az állandó monoton egyhangú életbe. Nem nekem való ez az életmód.

Amiket itt leírtam mind megbeszéltem a párommal, de nem birunk dűlőre jutni és azóta is veszekszünk. Szerinte elvárható lenne, hogy takarítok, főzök és este fáradtan még egy szex is belefér. De én úgy érzem kezdek belefáradi, mert amint kiveszek egy nap "pihenőt", már másnapra úszik a lakás és utána kell majd egy hét, hogy utolérjem magam. Bevallom néha úgy érzem könnyebb lenne nekem nélküle, mert akkor saját magamra kellene főzni és elég lenne magam után pakolni. Nem lennék anyagilag se rászorulva, csak jobbank látom azt, hogy mivel vele élek, vagyis inkább ő velem, így előbb kérek tőle kölcsönt úgymond, mint a szüleimtől

Külső szemmel ti ezt az egészet hogyan látjátok? Hogyan tudnánk kijönni ebből? Nekem tényleg nincs több energiám. Depressziós is vagyok már egy éve és pánikbeteg. De próbálom menteni a menthetőt.



2019. júl. 16. 01:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Nekem úgy tűnik, te vagy a házicselédje.

Még írja a tartozást...pfffffff.

Ha így álltok, te meg nyugodtan felszámolhatnád neki a napi takarítást, házimunkát, főzést...stb.

Egyáltalán hogy lehettek külön kasszán, ha neked nincs jövedelmed ?

és ő hogy számlázhat neked eztazt?

Ez számomra érthetetlen.


Miután ő hazaért, és te folytatod napi feladataidat, ő mit csinál ?

2019. júl. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ő hazaérve pihen meg azt csinál amit akar. Nagyon ritkán elkapja a pakolhatnék és olyankor a cuccait rendezgeti unalmában vagy épp megbirom kérni, hogy hajtogassa el a ruháit vagy terigesse ki a munkás ruháit. Nekem is ez a bajom, hogy cselédnek érzem magam, ő szerinte meg keveset takarítok és kevesebbet kellene pihennem, mert estére összegyűlik a mosogatnivaló meg a földön a kosz. De legjobban ez zavar, hogy a fejemhez vágja, hogy eltart. (annak ellenére, hogy tartozásba megy a kajára költött pénz részem) És ebben az fáj, hogy lassan 4 éve együtt élünk csak eddig szüleimnél éltünk. 1 éve lakunk a saját házamban és most hogy meg vagyok szorulva munkanélküliként (suli miatt) így felhozza, hogy neki teher vagyok mert el kell tartania és sokkal több pénzt költhetne magára de miattam nem tud. Nem tudom mitévő legyek.
2019. júl. 16. 01:46
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem értem miért ilyen most velem. Elsőnek laktunk a szüleimnél, ott ő volt kisegítve anyagilag meg lakhatásilag, de összeveszett a családommal így elmentünk az ő családjához ahol szegénységben éltünk. Mivel engem a költözés után sem hagytak cserben a szüleim, így lett egy házam, amiben a párommal már több mint egy éve együtt élek. Mióta nem tudnak annyi pénzt adni a szüleim, azóta a párom szokott kisegíteni, ha már hó végéhez érünk, de felírja azt tartozásba. Szerinte jobb lenne neki innen albiba menni, de ha mondom neki hogy nyugodtan menjen, akkor meg azzal jön, hogy csak azért nem hagy itt, mert sok cuccot kellene neki innen elvinni ami nekem rossz lenne...olyanokat amiket állíttólag ajándékba kaptam tőle és neki semmi haszna nem lenne belőle, max eladná.
2019. júl. 16. 02:08
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Ohh szóval felírja a tartozást? Te pedig írd fel hogy mennyi lakbért kérsz vagy ne írd fel csak jelentsd be neki, hogy mostantól x összeg lakbért kérsz!

Ha pedig egyáltalán nem tart el se semmi akkor nyugodtan mondhatod neki, hogy kezdje el csinálni a házimunkát, vagy megcsinálod de fizesse ki!

2019. júl. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Ignis Subdialis ***** válasza:
94%

Az az érdekes, hogy ezen egyáltalán elgondolkodsz, pedig nagyon beszédes az egész. Valójában ő egy ingyenélő. Lakik a házadban, de Téged elszámoltat és még az idődet is beosztja, hogy őt szolgáld minden percedben. Küldenéd, de nem megy - mindenféle rettenetesen átlátszó indok miatt. A valóság az, hogy neki van egy ingyen háza, egy ingyen cselédje, akit megpróbál a végletekig kihasználni. Neki csak az a dolga, hogy pihengessen, meg balhézgasson otthon kedvére. Abból, amit leírsz, egyértelmű, hogy hozzád ezt a jóembert nem fűzi semmilyen normális párkapcsolati szeretet, a tulajdonának tekint és irreális elképzelései vannak arról, hogy milyen jogokkal rendelkezik feletted.

Mondjuk ki őszintén, ez az ember nagyon el van tájolva és ha valahogy nem dobod ki hatékonyabban, az állítólagos cuccaival együtt, akkor egész életedben a véred fogja szívni, mint egy pióca. Ne reménykedj abban, hogy a körülmények változásával majd jobb lesz. Nem lesz jobb, ő egy ilyen alkat. Nagy valószínűséggel inkább az fog következni, hogy elkezd majd lelkileg szekálni, megállás nélkül arról lesz szó, hogy mit csinálsz rosszul és mit kellene jobban, meg hogy milyen béna vagy. Sose lesz neki elég, mindig te leszel a hülye, minden kellemetlenségnek te leszel az oka. Az ég óvjon attól, hogy idővel elkezdjen büntetni is ezekért. Az ilyen embertől nem kell lelki támogatást várni, meg azt, hogy figyelembe vegye a hátfájásod, ugyanezt várhatod tőle, ha gyereketek lesz: tojni fog rád magasról és eszébe se lesz segíteni, oldd meg, ez a dolgod. Ha munkába állsz, az lesz a baja, hogy miért keresel többet vagy kevesebbet nála, ha kevesebbet mernél keresni, akkor azt dolgozd le otthon házimunkában. El van tájolva az öreg vagy két évszázaddal.

Nehogymár azt mérlegeld, hogy most akkor kinek van igaza, meg hogy ő mennyit tesz a közösbe, meg Te mennyit teszel és hogy az igazságos-e. Ez az egész borzasztóan nem igazságos, az meg egyenesen hajmeresztő, hogy elszámoltat és pénzt "kölcsönöz" neked 4 év párkapcsolat után. Anyám, borogass! Ez az ember nem normális sajnos. A mérleg meg még mindig a Te javadra billen, hiszen először a Te szüleidnél éltetek, ahonnan az ő hibájából kellett eljönni, és az ő hibájából bekövetkezett szegénységben még azt az életszínvonalat se tudta biztosítani számodra, amiből a hülyesége miatt kiszakított. És utána visszaköltözik szépen megint a Te tulajdonodba és elvárja, hogy utána pakolj, neki főzz, mosd a szennyesét. Hát, azért van bőr a képén, hogy még kinyitja a száját ezek után. Döbbenetes. Akkor is jobban jársz, ha úgy költözik el, hogy kirámolja a házat, ami egyébként ki is telik egy ilyen parazitától. Zárd ezt rövidre vele, ne engedj a manipulációinak és nézz keresztül ezeken a hamis indokokon.

2019. júl. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen pasim.

Egyet tudok írni - menekülj.

Én sajnos később (majd 2 év kellett) mire rájöttem, hogy élősködött rajtam.

Kimenekültem külföldre. Kipakolta a lakásom, elvitte a közös kocsit.

De már nem érdekel. Sose legyen neki több.

Ez az ember téged azért tart, hogy legyen hol laknia ingyen, illetve van egy házicselédje, akit még meg is dughat.

Tartozás? Te jò ég...

Egyet tudok ajánlani : pakold össze a cuccait, és valamelyik férfi rokonoddal tegyétek ki. Azért kell a férfi rokon, mert az ilyen, ha ki akarod tenni, valòszìnűleg a tettlegességig sem átall elmenni, ha látja, hogy a könyörgés nem hat rád.

Rezsit ki fizeti nálatok?

Lefogadom, hogy a gerincproblémád is nagyban lelki eredetű. Ha nem vagy jòl, azt a tested is megmutatja.

2019. júl. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos: ugyanígy minden a te dolgod marad, ha találsz munkát. Ő most megszokja, hogy ez a te dolgod.


A másik: akik felezik a rezsit és külön kasszán vannak, azok felezik a házimunkát is. Ő akkor tartana el, ha nem írogatná a te "tartozásaid", cserébe te viszed a háztartást.

Eleget tettél be a közösbe azzal, hogy van hol lakni...


Igazából akkor járnál a legjobban, ha kidobod. A depressziód is hirtelen elmúlna, ebben biztos vagyok.


Mekkora a kecó? Hol van? A megélhetés miatt kérdem. Lehet az is verzió, hogy kiadsz egy szobát, kapsz érte pénzt, feleződik a rezsi, és a házimunka.


Ami viszont szemet szúrt, hogy kb. délig nem csinálsz semmit, és el vagy úszva a házimunkával. Ezt hogy? Gondolom, nem egy 200 nm-es családi ház, gazdasággal, szarvasmarhákkal, hogy ennyire sok legyen megetetni az állatokat és kicsit összekapni. Más patika rendet tud tartani 8 óra munka után, két gyerek mellett.

Azt a részét én se értem, hogy mibe fáradsz el. Ez inkább lesz fásultság meg kedvetlenség, és nem fáradt vagy a szexhez, hanem nem kívànod már a párodat és kibúvót keresel.

Ha tényleg fáradt lennél, akkor egyből alszol, és nem tipródsz hajnali 3-ig, aki rossz alvó, az meg nem alszik nyugiban 8 órát. Felborult a bioritmusod, azért vagy szétcsúszva ennyire.

2019. júl. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%

Azt a rèszèt mondjuk èn sem èrtem, hogy 2 emberre mitől olyan megerőltető a házimunka. Hogy tudtok ketten annyira kóstolni, meg kupit csinálni, hogyha 1 nap kimarad, akkor úszik a ház... Mindent szabad szèt vagytok? Cipővel mászkált ok be? Tènyleg nem èrtem. A rend megtartására kellene inkább figyelmet fordítanotok.

Meg a főzèsnek is inkább csak az előkèszülete munkás, utána elfő, elsül, lehet közben pakolaszni, porszívózni, tekeregetni, amit akarsz. Igazából mire hazaèr dèlután, meg kellene lazán legyèl mindennel. Meg mondjuk nem 10-kor kellene kelni, ès akkor este is időben le tudnál feküdni. Ha dolgozni fogsz sem alhataz addig. Így azzal sem lennèl előrèbb, ha dolgoznak 8 órát, ès utána csak a fele házimunka maradna. Sőt...

Ettől függetlenül nagyon gáz a pasid hozzáállása, ilyen emberrel sosem lesz normális párkapcsolatod.

2019. júl. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
"minden vásárlásnál kiszámolja az én részem és felírja tartozásba" - latom neked nem egyertelmu, ITT kell kidobni az ilyen szarragot azonnal. Minek alazod magadat egy ilyen faszival? Aranyfarka van tan? Vagy aranyat izzad? Minek? Ennyit ersz, feliros hazi cseled es uritolyuk vagy? Ha ennel tobbnek erzed magad, akkor alljal mar ki magadert, mert nokent ezt nekem kinos olvasni, hogy hova süllyedsz egy farokert.
2019. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdésetek, csak nem akartam jobban részletezni. Régen gyógyszert kellett volna szednem a depresszió miatt olyan súlyos volt, de ahogy meglett a ház kicsit boldogabb lettem és visszaszorult az egész. Mostanában vagyok ennyire szétcsúszva pár hete, vagy egy hónapja, hogy már éjszaka aludni se tudok, szó szerint mondom hogy legalább 3-4 órán át csak fekszek az ágyban és idegeskedek meg agyalok, hogy hol rontottam el a dolgaim. Emiatt, hogy napi 6 órákat alszok és reggel késve kelek, már akkor fáradtnak érzem magam, mikor felkelek. A depresszió teljesen eluralkodott rajtam, felborult a bioritmusom. Étvágytalan vagyok, egészségügyi gondjaim vannak, úgy érzem minden bajom ilyenkor. Ez az egész, hogy nem tudok rendet tartani estig ez kb azóta megy, mióta előjött a depresszió és nem alszok semmit. Azon agyalok lehet vissza kellene mennem a pszichiátriára gyógyszerért, csak nem szeretek oda menni mert magam szeretem megoldani a problémáim. Sajnos ez az állapot tarthatatlan. Szerintetek bevállaljam a pszichiátriát megint? Hirtelen kidobni nem akarom a párom, mert megvárnám hogy keressen egy albérletet, vagy ha más nem akkor én keresek neki. Nem tudna szülőkhöz menni szóval nincs szívem utcára tenni csak úgy. :(
2019. júl. 16. 08:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!