Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A házasság csapdájába estem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság csapdájába estem, van-e még remény?

Figyelt kérdés

Kívülről mindenki boldognak lát minket, még a családunk és barátaink is.

Látszólag megvan mindenünk, nagy ház, saját vállalkozások, sok szabadidő. Heti egyszer együtt eszik a nagy család, ekkor kimutatom hogy mennyire szeretem a férjem, még ha a valóságban lehet nem is így van.

Ugyanis úgy érzem csak kötelességből vagyok vele.

Jó ember a férjem, de érzem hogy hiányzik az a plusz.

Már csak a szakítás gondolatától is bűntudatot érzek.

Megcsalni sosem tudnám, még flörtöléssel sem, mert ez erkölcsi kérdés, de el szoktam játszani a gondolattal, amitől viszont bűntudat fog el.

Én többet teszek a házasságunkért mint a férjem. Próbálok neki megfelelni, nem veszekedni vele. Szerintem a legnagyobb problémánk, hogy számtalanszor megbeszélünk egy programot, majd neki az utolsó pillanatban egy nem halaszhatatlan dolog közbejön, és lemondja. Ez kb. Minden második alkalommal megtörténik, és ekkor szomorú és csalódott leszek, és úgy érzem én kevésbé vagyok neki fontos.

Amikor ezek a programlemondások elkezdődtek, kezdtetben tudtára adtam hogy ez nekem fáj, volt hogy összeveszés lett belőle, nem egyszer sírtam is. Mára már nem veszekszem, és csak éjszaka sírdogálok és szomorkodom, amikor senki nem lát.


2019. júl. 19. 01:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Szőnyegalásöprés, nem kell megfelelni senkinek, egy színházban élsz, nem szabadon,szabad elvekkel, szabad gondolatokkal, szabad érzelmekkel. Ne ússz a langyos vízben.Nem kötelességed a férjed mellett maradni, az élet megy tovább, de gondold át,ne foglalkozz azzal mit gondolnak mások.
2019. júl. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
En nem vagyok házas,de éltem olyannal több évig aki folyton otthon ült. Borzalmas volt. Foleg,h emiatt mentünk szét. Közös program a bevasarlas főzés volt,max kerteszkedes. Sokan a helyedben szeretot tartanak,van aki megbanja mert akkor az eddig felépített élete úszik ha bukik minden,es hát a férfiak nem nagy választék van. A ferjed nem fél h elveszíthet? En is mindig utaltam.ha semmibe vették ezt az igenyemet. A mostani pasimmaal is volt emiatt egy vita,mondtam neki h nem lesz még egyszer olyan h a negy fal közt ülök.ő meg nagyon sokat dolgozik.Szurkolok neked,hány éves vagy?
2019. júl. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Egy párterápia sokat segíthetne.
2019. júl. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

A nem fontos találkozóra elmenni,ahelyett,hogy a veled megbeszélt programra menne is elmond valamit a férjed érzéseiről.

Előzőnek talán igaza van,hogy a párterápia segíthet.

2019. júl. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem érdemes a kirakatban élni, csak hogy fenntartsd a "minden szuper nálunk' színházat.
2019. júl. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Pedig a házasságok nagyrésze ilyen, vagy ilyenné válik. Viszont sokan ezt nem merik bevallani. Nálunk is dettó ugyanez a szitu, jó minden, csak olyan mintha a kolléganőmmel élnék együtt. Semmi tűz, semmi plussz. Akik a párterapeutát ajánlják, az egy merő tévút. Mesterségesen ezt nem lehet visszahozni, ideig-óráig működhet, de ami már elmúlt, az sosem jön vissza. Persze a terapeuta jól kereshet az ilyen emberekből, neki biztosan megéri.
2019. júl. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"hogy számtalanszor megbeszélünk egy programot, majd neki az utolsó pillanatban egy nem halaszhatatlan dolog közbejön, és lemondja."

Rengeteg hosszabb házasságban ez van. Ritka, mikor két olyan ember szeret egymásba, akik egyformán pörgősek.

Nálunk is megvan ez a gond, vagy is már nem az. Mivel elfogadtuk egymást. Én is utálok mindenféle programot, hogy ide-oda menjünk. A párom viszont kimondottan pörgős. Mindig menne. Az ilyen programokat, barátokkal, barátnőkkel, kollégákkal oldja meg.

Mikor még rábeszélt, akkor az volt a baj, miért ilyen pocsék a hangulatom. Már hogyne lett volna az, mikor hányingerem volt az egésztől, csak az ő rábeszélésére mentem. Onnantól hogy ezen túlléptünk,megértette, hogy ami őt feldobja, engem lelomboz, nyugodt, békés a házasságunk.

2019. júl. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretek menni sehova, mivel a munkám miatt állandóan úton vagyok. Mégis bevállalom, de belül utálom az egészet, mivel sosem tudom kipihenni magam. Én simán leélném az életem gy 50km2-es helyen.
2019. júl. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Könnyen mondja azt bárki, hogy nem jó kirakatban élni, csak amikor két ember egzisztenciája ennyire össze van fonódva, akkor ez a kérdés kezd bonyolultabbá válni. Mindenképpen próbálnék elmenni elsőnek egy pszichológushoz egyedül, mit tanácsol, aztán ha ez kevés, elmenni egy párterapeutához, csak ahhoz szükség van arra, hogy a férjed megértse, mennyire fontos ez neked, illetve ő mennyire akarja menteni ezt a dolgot, szükség van az ő együttműködésére is.
2019. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Párterapeutához azoknak érdemes járni,akikben meg van a hajland9sâg,hogy javuljon a helyzet.És szeretik egymást csak valami elromlott.Nem azoknak,akik együtt élnek lakótársként,és nem is akar semmit a kapcsolatból kihozni.
2019. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!