Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogy találhatnék olyan boldog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy találhatnék olyan boldog kapcsolatot, mint amilyenben a vallásos emberek élnek, úgy hogy nekem ne kelljen hívőnek lenni?

Figyelt kérdés

A vallásos emberek (és itt most nem a képmutatókra gondolok,hanem akik tényleg hívők) valahogy többségében boldog kapcsolatban élnek, akár boldog tudatlanságnak is lehet ezt hívni, mert a maguk leegyszerűsített keretek közé szorított életükben vidáman elvannak és nekik ez így megfelel.

Nekem ez már eleve ott megbukna, hogy nem tudnám ennyire bekorlátozni magam, eleve túlságosan szkeptikus vagyok, fanyalgok mindenen, az ilyen vallási vezetők hangzatos szövegei leperegnek rólam, de valahol irigylem azokat az embereket akik így tudnak hinni valamiben, mert tényleg látszik rajtuk, hogy sokkal boldogabbak nálam és ez kapcsolataikban is működik. Valamit nagyon jól csinálnak ezt elismerem, azzal együtt is, hogy engem kiráz a hideg az ilyesmitől. Valahogy egyedül az ilyen közegekből látok leginkább boldog hosszútávú kapcsolatokat manapság. Mert ők valahogy képesek elhinni, hogy egy ember mellett boldogan le tudnak élni egy életet és nem zúdul rájuk a bőség zavara,meg nem érzik azt, hogy mindenki lecserélhető lenne, de mivel én már eleve több nővel voltam együtt,így erről már lecsúsztam, h csak egyvalaki legyen az életemben. Jó lenne mégis ezt a boldog kapcsolatot eltanulni tőlük, úgy hogy közben ne szoruljak azok közé a keretek közé,amiben ők élnek. Csak mindig arra lyukadok ki, hogy ez így nem megy, hogy a kecske is jól lakjon,de a káposzta is megmaradjon.


2021. márc. 7. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Végeztess magadon lobotómiát, és akkor majd kellően hülye leszel hozzá, kérdező.
2021. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező már most ostoba, ne aggódj, vallás nélkül is.
2021. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Oké, én vállalom, h ostoba vagyok:D De légyszi valaki válaszoljon a kérdésre is, magyarázza el valaki nekem az ostobának, hogy hogy lehet elérni a boldogságot... Mert őszintén kíváncsi vagyok olyan sikertörténetekre, akik vallás nélkül elérték azt a boldog várhatóan örökké tartó párkapcsolatot és hogy ez hogy jött össze nekik.
2021. márc. 7. 20:47
 4/14 anonim ***** válasza:

A drogosokat a drog koti ossze, sportolokat a sport, hivőket a vallás, stb

Minden kapcsolatban egy vmi plusz ami összetart

2021. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nézd, ismerek vallásos párokat. Az, hogy te most mit látsz belőlük, nem jelenti az hogy így is maradnak. Vannak, akik elváltak. Ők szégyellik magukat a közösség előtt. Vannak, akik nem váltak el,a közösség miatt. De jobban tennék, ha elválnának.

A hit valóban sokat segít az életben, de ez egy személyes ügy. Lehetsz egyedül is boldog, ha van rá hited és lehetsz párkapcsolatban is. Ők nem attól boldogok, hogy agymosottak, hanem hogy egy nálunk nagyobb erőben hisznek, őt szolgálják és érte akarnak másféle életet élni. Ha te ateistaként akarod ezt megtenni, olvass Nietzschét. A Zarathustrát. Ő van Jézus helyett ateistáknak :-)

Amúgy nem az a garancia a boldog párkapcsolatra, hogy miben hiszel, hanem az ember jelleme.

2021. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ateista. Sőt még el is hihetem, hogy van Isten vagy valami, hívhatjuk világmindenségnek is vagy akárminek,mert valami kellett hogy legyen,ami ezt a világot létrehozza,de ezen felül hogy az mi is pontosan, azt nem tudhatjuk, agnosztikusan állok azokhoz a dolgokhoz, amik nem kézzel foghatóak, nem tagadom őket, de nem is hiszek bennük feltétel nélkül, mert ki vagyok én, hogy eldöntsem?
2021. márc. 7. 21:03
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
A mormonok egész idilli családokban tudnak élni, de ők nagyon elvont emberek, egy kívülálló számára a mormonok nagyon furcsák, és sokszor tesznek olyan dolgokat másokért, amiről azok nem is tudnak. Oké, az ő vallásuk is ugyanolyan baromság, mint a többi, de még nem nagyon láttam mormon öngyilkos merénylőt vagy erőszakos térítőket esetleg pénzkunyerálást minden héten vasárnap az egyik kereskedelmi TV adásán.
2021. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jaja, pont az ilyen mormon típusú boldogságra gondolok. Hogy tőlük amúgy sokat lehetne tanulni. Csak gondolom, hogy ez nem így megy, hogy én átveszem tőlük azokat, ami nekem tetszik és attól happy end lesz. Mert ők valószínűleg pont azok a kiszámítható keretek miatt olyan kiegyensúlyozottak, amiktől én úgy irtózom.
2021. márc. 7. 21:10
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 Ezt most jól megfogalmaztad. Attól boldogok, amiktől te irtózol. Ez így van.
2021. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha boldog akarsz lenni, segíts másokon. Hithű ateistaként ezt az egy elvet vettem át a Bibliából és tényleg működik! Mindennel, amit teszel, szolgálj másokat! Ha elég sok jót teszel az embereknek magad körül, akkor elképzelhetetlen, hogy azok az emberek egy idő után ne adjanak tömegesen valami jót vissza a Te életedbe. Láttad a Schindler listáját? Na, pont úgy kapod vissza a jó cselekedetet, ahogy abban a filmben látod.
2021. márc. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!