Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Kinek mi az etikett egy randin?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi az etikett egy randin?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogyha együtt bementek egy adott helyre,akkor az hogy történik meg?

A férfi nyisson ajtót és engedje előre a nőt?Vagy a férfi menjen be elsőnek határozottan és így a nő ne legyen kitéve a benti esetleges új,váratlan helyzeteknek?

Hallottam már mindegyiket helyesnek és helytelenek is.



2021. nov. 21. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Étterembe a férfi megy be elsőként, meg kocsmába is, a többi helyen a lányt kell előre engedni.
2021. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Kinyitom az ajtót, és beengedem. Nem járunk olyan zűrös helyre, ahol váratlan meglepetés érhetné.
2021. nov. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok, a hivatalos etikett szerint úgy van, ahogy írtam, mindegy, hogy ismered -e a helyet, ennyi erővel kezet se kell fogni üdvözlés gyanánt, mert csak egy szokás és ismered a másikat, akkor minek.
2021. nov. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Idegen helyre (Még ha heti 4X is mentek oda.), MINDIG, a férfi megy előre, és kifelé ő jön ki utoljára.


Én amit nem tartok, az a "Melyik oldalon menjen a nő."


Régen volt, hogy bal oldalon csak a szajha és a kutya megy, jobb oldalon a NŐ, mivel a balon van a kard, és így kirántáskor nem sérül.

Na ez nálam másképp van, bal oldalon van a nő, mert jobb, azaz erősebb kéz oldalán van a pisztoly és a vipera, ballal pedig tolom magam mögé a nőt, a védett személyt. Ahogy a kiképzésen tanították.

2021. nov. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég randiztam egy sráccal, aki előre engedett volna az ajtóban (láttam rajta). Egy kultúrált kocsmába mentünk délután aki inkább ilyen kávézó-kocsma szerűség, ahol lehet kávézni is stb.


Szóval láttam rajta hogy ő előreengedne, de én sokáig babráltam és végülis ő ment be előbb. Ilyen helyek esetében (én úgy tudom) a férfinek illik előbb bemenni, és megtartani a nőnek az ajtót.


De végülis annyira nem lényeg.


Ami jól esett azért, hogy egy kávét ittam és arra meghívott. Nem drága hely, 500 ft-nál nem lehetett több, de amikor kérdezte a pultos hogy hogyan számolja, mondta hogy egybe. Felajánlottam hogy fizetem, de nem engedte.

Ez jól esett. Pedig én azt gondolom nőként, hogy mivel ő hívott el plusz első találka ilyenkor ennyit (nem nagy összeg) illik a férfinek fizetni. Ugyanakkor a nőnek illik felajánlani, hogy fizeti a részét és nem természetesnek venni.

Azután ha van több randi, majd mehet a visszahívás stb.


Ezen kívül nincs más olyan "klasszikus illemszabály" ami nekem fontos lenne. Székkihúzás, kabátlesegítés nekem nem jön be, túlzásnak érzem, főleg megintcsak egy első randin.

2021. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyra értékelendő, hogy felajánlottad, hogy te is beszállsz :)
2021. nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

5.-re.


"Ugyanakkor a nőnek illik felajánlani, hogy fizeti a részét és nem természetesnek venni.


Azután ha van több randi, majd mehet a visszahívás stb."


NEM!


A férfi fizet!!!

2021. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#5

Igen,illik a nőnek felajánlani hogy felesbe menjen a fizetés.De ez amolyan jelentéktelen kijelentés.Amit nem kell komolyan venni.A férfi fizessen.

Annál valami nagy gebasz van aki nem tud kifizetni,vagy nem akar kifizetni a másiknak egy 500Ft-os italt.

Akár anyagilag,akár emberileg...ez valahol egy felmérő is,hogy kivel áll szembe a nő.

2021. nov. 21. 12:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Én mondjuk szeretem ha mindenhol előre engednek, hiába tudom mi a hivatalos etikett. De mindegy igazából, nem ezeken fog múlni.
2021. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7 én nem értek azzal egyet, hogy MINDIG a férfi fizessen.


Első randin oké, fizessen a férfi, szerintem is úgy illik, de nem vagyok haszonleső (hiába 500 ft nem haszon), nem is akarom hogy bárki azt higyje hogy számomra ez természetes.

Szerintem pont ugyanannyira illendő egy nőnek felajánlani hogy nem fogadja el, mint egy férfinek fizetni. Ez is egy gesztus nőként hogy nem veszed azért alapnak, kifejezed, holott azért belül vársz rá.


Hosszú távon meg nonszensz jogy mindig a férfi fizessen. Nyugati kultúrákban legalábbis. Pl közel keleten más.

2021. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!