Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogy fizettek ebben az esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fizettek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Pár hónapja együtt lévő pár, a lány nem talákozott még a fiú szüleivel. A fiú hazalátogat és magával viszi a lányt, pár napot a fiú szüleinél töltenek. Ha így 4-en beültök egy étterembe, hogyan fizettek? (Még annyit hozzátennék, hogy a fiú és a lány közt 4 év korkülönbség van, de mindketten 25-öt már betöltötték, és mindketten teljes állásban dolgoznak.)

#fizetés #család #étterem #randizás #szülőkkel találkozás
2022. jan. 25. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját ételét fizeti, kivéve, ha valaki felajánlja, hogy fizeti a másikét.
2022. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha én lennék s lány, akkor kedvesen megkoszonnem a párnapos vendeglatast és jeleznem, hogy koszonetkent, min. viszonzaskent én fizetem a vacsorat- feltéve, hogy belefer a büdzsémbe. Ha nem fér bele, akkor a fiúval közösen, előre megbeszelve. De a szülők nyilván tiltakoznak majd és ők fizetik az összeset. Tudom: voltam lány is ilyen szituban és vagxok anyuka is ilyenben.
2022. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szuleim vendegul latnak engem meg a párom akkor a szuleim fizetnek. A karacsony is igy volt.hogy ő nalunk evett en meg náluk.


Ugyanez lenne etteremben is. A meghívó fél fizet. Illik aztán visszahívni majd

2022. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ilyen esetekben az szokott lenni, hogy az fizet, aki kitalálta, hogy menjünk étterembe. Az is jó ötlet, amit a #2 válaszoló írt, hogy a vendégül látott fél így köszöni meg és szerintem még az is teljesen oké, ha mindenki a saját fogyasztását fizeti. Megbeszélés kérdése.
2022. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
EZ mifelénk egyértelműen úgy menne, hogy a szülők fizetnek. GOndolom, ők hívták meg a gyereküket és a párját.
2022. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló élethelyzetben vagyok, csak kicsit fiatalabb korosztály.


Az én szüleim nem kérdés, hogy meghívnak minket, azonban párom szülei soha nem ajánlják ezt fel. Ilyen esetben párom szokott fizetni csak a saját kajánkért. (Bár mi már évek óta együtt vagyunk és van közös számlánk is. Azt, hogy ő a közösről fizeti-e a számlát vagy a sajátjáról, nem tudom, de nekünk már nem is igazán számít.)


Véleményem szerint az az elegáns, ha a szülő fizet, de szerintem ez csak neveltetés kérdése. Nálunk mai napig az a szokás, hogy a szülők fizetnek a közös programokon: ebéd, fagyizás, mozi. Pároméknál pedig azt látom, hogy őt a szülei nem szokták ilyenekre meghívni.


Felnőtt emberek vagyunk, szerintem egyikkel sincs gond.

2022. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lánynak természetesen fizetem az étkezését, főleg miután meghívtam magunkhoz!
2022. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!