Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Egyetemi hallgatóként PhD...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemi hallgatóként PhD hallgatóval mennyire kellemetlen/etikátlan?

Figyelt kérdés

A kérdéssel kicsit nagyon előreszaladtam, mert nem történt semmi, csak megfordult a fejemben, hogy milyen lenne HA és innen jön a dolog.


Mesterszakos vagyok ugyanazon az egyetemen, karon ahol az alapdiplomámat is szereztem. Van olyan tárgyam amit részben egy képzettebb oktató, részben egy phd hallgató tart váltásban. Az illető nálam nem lehet sokkal idősebb. Normális, szimpatikus.


Néha mintha láttam volna rajta olyan megnyilvánulást ami érdeklődésre utalHAT, de semmi komoly, nem is akarok kombinálni. Nyilván mivel effektíve 'tanár-diák' viszony van köztünk így nem is lenne korrekt (amennyiben van) szimpátiát komolyabban kimutatni és ugye nem is biztos hogy van miről beszélni.


Felmerült bennem a dolog, hogy így ebben a felállásban mennyire lenne etikátlan randizni egy phd hallgatóval? Nyilván amíg tanít addig nem.


Ha vége a félévnek, nem tanít már stb. mennyire lenne etikátlan? Hiszen azért ő tart órákat, tehát tanít (ugyanúgy mint ahogy jelenleg engem is), de nincs nagy korkülönbség és mégsem olyan mintha egy adjunktusról, docensről stb lenne szó.



2022. ápr. 6. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem tanít, akkor őszintén szólva nem is értem hogy miért lenne etikátlan? Amíg a tanárod, addig problémás, utána már semmi említésre méltó nem lenne a helyzetben.
2022. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Semennyire. Ő igazából nem is tanár.
2022. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Világos, de azért azt mégiscsak lehet tudni, hogy jártam az órájára, tanított.


Mondom, egyébként nem történt semmi, volt egy-két apróság ami utalhat szimpátiára, de igazából semmi extra. Csak kívancsi vagyok mások mit gondolnak.

2022. ápr. 6. 15:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De kit érdekel, hogy régebben tanított?

De amúgy meg az egyetemen már amúgy sem olyan érzékeny téma ez. Nálunk BSc harmadévesként már mehettél gyakorlatot tartani, ha megvolt a négy egészes átlag. Szerinted mennyire voltál más, mint a többi diák? Semennyire. Egyszerűen kevés volt az ember az egyetemen, te meg vágtál valamit annyira, hogy egy gyakvezetésre jó legyél. Megesett, hogy délután még zéhát írattál a veled együtt kezdő haverjaiddal, este meg már együtt buliztatok.

2022. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem arról van szó hogy más lennél mint a többiek, egyszerűen sem oktatási intézményben, sem munkahelyen, sem egyéb környezetben nem etikus (és nem is egészséges) olyannal kezdeni aki alád vagy föléd van rendelve az intézményi hierarchiában.

De nyilván a VOLT tanároddal, a VOLT főnököddel, stb. nem gáz összejönni.

2022. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem arról van szó hogy más lennél mint a többiek, egyszerűen sem oktatási intézményben, sem munkahelyen, sem egyéb környezetben nem etikus (és nem is egészséges) olyannal kezdeni aki alád vagy föléd van rendelve az intézményi hierarchiában."

Ez sok esetben működik, de pont az egyetemek megszokott működésében nem igazán kivitelezhető. Ha beveszel fiatal hallgatókat az oktatásba, elkerülhetetlen, hogy ne üljenek ott haverjai, vagy akár történetesen a párja.

2022. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyrészről elvileg nem etikus, másrészről gyakorlatilag csak azon a szakon, ahova jártam 3 vagy 4 férfi tanárt tudok, aki vagy kikezdett vagy össze is házasodott a tanítványaival.
2022. ápr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Gyakorlatot bárki tarthat. Másodéves vagyok, eddig 3-4 gyakorlatvezetői pozíciót ajánlottak fel tanulmányaim során és 4-5 demonstrátorit.


Taníthatom a szobatársaimat, volt osztálytársaimat, tavalyi csoporttársakat, akik megbuktak, stb. A tanulók nagy része idősebb nálam.


Ha a jegyed nem függ tőle, akkor semmi probléma nincs, addig kicsit kérdéses, én biztosan nem lennék benne se tanárként se diákként.

2022. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A férjem a phd, én bsc első évében jártam amikor összejöttünk, tanított is engem az első félévben, a második féléven meg a laborban, ahová jelentkeztem dolgozni. Meg se fordult a fejemben, hogy morálisan kifogásolható. Tele van az egyetem ilyen sztorikkal, ott mindenki tanít mindenkit, a hallgatókat ott fogják be, ahol tudják.
2022. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem egyszer maga a PhD hallgató oktató hívott el randizni :D
2022. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!