Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek lehet-e egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet-e egy egészséges embernek önbizalma pozitív visszajelzés nélkül?

Figyelt kérdés

Vajon a véletlen műve hogy a helyes pasiknak és a szép lányoknak az élet más területein is nagyobb az önbizalmuk ezzel nagyobb sikerekre számíthatnak?

Ezek szerint ha valaki szép vagy kevésbé szép arccal születik az determinálja az egész további életének sorsát?


2012. dec. 4. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondj már pár szép lányt, helyes pasit akik sikeresek lettek.

Most mondj olyat aki nem szép, nem helyes és sikeres lett.

Sztem nincs összefüggés.

2012. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem determinálja, ezt tapasztalatból mondom. A lényeg, hogy akinek nincs önbizalma, az olyan dolgokra fogja, amin nem tud változtatni (pl. külső tulajdonságok).

Az önbizalom viszont úgy működik, hogy megkeresem magamban a LÉTEZŐ értékeket, azokat igyekszem minél inkább érvényre juttatni, és akkor igenis kapok pozitív visszajelzéseket.

Tehát lehet, hogy nincs 10/10-es külsőm, csak mondjuk 10/6, de olyan a beszélőkém, a humorom, a kisugárzásom, hogy észrevesznek az emberek és kapom a pozitív visszajelzéseket sorra. Persze nyilván vannak, akiknek nem jövök be külsőre, őket egyszerűen ignorálom, és azokra koncentrálok, akinek viszont bejövök, és ezzel is erősödik az önbizalmam.

És én mindezt a saját példám alapján írtam, semmi gond nincs az önbizalmammal. :)

2012. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt Hannibal úr!

Nick Vujicic nem a legjobb példa, ugyan se keze se lába, az előadásain folyamatosan kapja a pozitív visszajelzéseket. Most képzeld el ugyanazt a testet, ugyanazt az intelligenciát egy down-kóros fejével. Ugye rögtön más lenne az úgynevezett "kisugárzás"?

2012. dec. 4. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül determinálja, és tény, hogy össze lehet szedni valamennyi önbizalmat az élet más területeiről. Én pl. általában mindenben sikeres vagyok, ez adhat némi önbizalmat, de mivel ronda vagyok, egyetlen pozitív visszajelzést, egy mosolyt sem kaptam még lányokkal. Sőt, talán örülnöm kellene, ha nem hányja el magát, amikor meglát.
2012. dec. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A pozitív visszajelzés kell.

De elképesztően üresfejűnek kell lenni ahhoz, hogy az ember semmilyen visszajelzést ne kapjon, csak kizárólag a külsejére vonatkozóan.


Már egész kisgyerekeket megdicsér az ember, ha például odaadja a játékát a másiknak, vagy segít neki felkelni, amikor elesett. És onnantól végig kismillió dologért kaphatsz pozitív visszajelzést. Ha ügyesen mondtad a mondókát az óvodában vagy a verset az iskolai évzárón. Ha jó jegyet hoztál. Ha rajzoltál valami szépet anyák napjára. Ha elindultál valamilyen tanulmányi vagy sportversenyen és eredményes lettél. Ha elmentél zene- vagy tánciskolába és jól szerepeltél a fellépésen. Ha segítettél a kistesódnak megtanulni a témazáróra az anyagot. Ha mire anyukád hazaért, elmosogattál. Ha jól levizsgáztál valamiből. Satöbbi, satöbbi. A sor végtelen.


Jó példa egyébként a párom. Ő kimondottan nem szép, de tényleg. Viszont okos, és a munkájában sikeres. Na persze amikor a tizenéves szép lányok-fiúk hajnalokig buliztak, ő már akkor is a gép fölött kockult. Nem volt önbizalma a csajozáshoz, így nem is vitte túlzásba, egy-két barátnője volt csak, igaz azok tartósabban.

Én viszont kimondottan szép vagyok, és ugyan nem kevésbé okos, mégse vittem annyira, mint ő. Igaz, rengeteget szórakoztam, ki is használtam a külső adottságaim, amik valóban egy szintig sikerre vittek. De ez csak egy szintig működik. Például egy sima, minimális tudást igénylő állásra előny, ha jól nézek ki, de ha már valami specifikusabb ismeretre van szükség, onnan eleve kiestem, mert nincs meg az a tudásom. Na a párom pl. azon a szinten van, ahol gyakorlatilag mire az önéletrajza feléig eljutnak, fel van véve. Mert annyi mindent tud. Neki például ez ad önbizalmat: a csapból is az folyik, hogy válság van meg munkanélküliség, mégis 1-2 hetente biztosan felhívják valahonnan, hogy állást ajánlanának neki.


Jól belekavarodtam :D A lényeg, hogy igen, egy ideig előnyhöz juttat és segít a szép külső. De nagyon hamar eléri az ember azt a határt, ahol már ez teljesen részletkérdés, vagy egyáltalán senkit nem érdekel.

És ezt a határt is könnyedén el lehet érni másra alapozva az önbizalmunkat.

2012. dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt 6/10-es válaszoló!

Nem tudtam elmenni válaszod mellett reagálás nélkül. Nézzük csak sorban.

"Az önbizalom viszont úgy működik, hogy megkeresem magamban a LÉTEZŐ értékeket, azokat igyekszem minél inkább érvényre juttatni, és akkor igenis kapok pozitív visszajelzéseket."

Ööö izé. Például feltűnően jó vagyok matekból, a múlt heti zéhán négyen ültek körbe és rólam másoltak. De lehet erre építeni a csajoknál? "Kocka vagy" azt ennyi.

Vagy mondjuk magas vagyok, majdnem két méter. Mire mentem vele? Beb*szom a ejem mindenhova, az átlag lánynak meg első reakciója hogy megijed.


"Tehát lehet, hogy nincs 10/10-es külsőm, csak mondjuk 10/6, de olyan a beszélőkém, a humorom, a kisugárzásom, hogy észrevesznek az emberek és kapom a pozitív visszajelzéseket sorra."

Van humorod. Ez mit jelent? Dombóvári-módon fejből tudsz egy pár száz viccet és meséled a csajoknak, ha akarják ha nem?

Egy rendes, intellektuális humorral fűszerezett társalgáshoz szükséges hogy a másik oldal is aktívan részt vegyen, ezt el tudod képzelni azonnali vonzalom nélkül?


"Persze nyilván vannak, akiknek nem jövök be külsőre, őket egyszerűen ignorálom, és azokra koncentrálok, akinek viszont bejövök, és ezzel is erősödik az önbizalmam."

Vigyázz, ez azt is jelentheti hogy ők ignoráltak téged. Nézőpont kérdése.

2012. dec. 4. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os, az élet más területeiről származó önbizalom nem feltétlen konvertálható át az ismerkedéshez szükséges önbizalommá. Ahhoz meg a külsőt nézik elsősorban. Ha számítana egy cseppet is a más területeken elért siker, akkor nem lennének problémáim. Csakhogy nem számít. Csak az számít, hogy itt vagyok 26 évesen, az életem sínen van, minden jó lenne, de még csak egy mosolyt nem kaptam csajoktól, azt sem tudom, milyen csókolózni, mert eddig egy csajnak sem kellettem.
2012. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!